Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szebb grafika,de 50-55FPS...

Szebb grafika,de 50-55FPS vagy Alacsony grafika,de 70-80FPS?

Figyelt kérdés

Ti melyiket választanátok?

Játék pl gta,red dead 2



febr. 10. 09:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben előbbi, kompetitív címeknél utóbbi.
febr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

+1 Egyeshez.


Ahol nem versengés a lényeg, hogy minél gyorsabban lereagálj dolgokat, ott nem baj ha alacsonyabb az FPS, ha cserébe szebb a játék. Ahol viszont akár 1-2 másodperc is sorsdöntő lehet ott fontosabb hogy jobban menjen a játék, mégha a grafika rovására is. Szóval Single játékok esetében az előbbi, Multi játékok esetében az utóbbi a mérvadó inkább.

febr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

50-55 még belefér, ha azalá nem esik. De megpróbálom úgy tweakelni az enginet és a grafikát, hogy stabil is legyen, és a leglátványosabb, legmegérősebb beállítások is megmaradjanak. Aztán ha van rá mód még visszavágom a kevésbé fontos vagy látványosokat, hogy meglegyen az 55-60 fps inkább.

A 70-80 fps-es opció pedig számomra nem lenne szempont mivel 60hz a monitorom. De ha pl online játszanék és 144 hz lenne a monitorom, akkor abban az esetben az utóbbit követném.

Alapvetően meg az első opcióra szavazok én is. Esetleg kicsit még visszavágva a stabil 55-60 fpsért.

febr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Engem például abszolút hidegen hagy az FPS
febr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
Meg még annyit, hogy az rdr2 konzolon 30 fps, ehhez képest több mint 4000 órám van benne
febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatos a 30 FPS, az még tűrhető, be tudsz állni rá, engem az szokott felb**zni mikor videónál van 300FPS, elindulsz 100-150fps, elfordulsz oldalra levágódik 30-ra, vissza 100FPS fölé. Tipikusan Hogwarts Legacy pl, voltak olyan helyek Roxfortban hogy lement 15-re és az istenért nem tudtál többet kicsikarni belőle azon az 1-2 helyen.


Mivel nem játszom versengős játékokkal, én a jobb grafikára kisebb, de folyamatos FPS-re szavazok.

febr. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Engem nem a grafika érdekel hanem maga a gameplay meg a játékmechanikák amit sajnos nem involválnak csak a grafikát mert azzal lehet eladni. Gondolok itt ezekre: okos AI, romolható környezet, normális játékfizika, környezeti hatások, nehézségi fokok, hogy ne arról szóljon csak, hogy az ellenségnek több a hpja és csak ennyi semmi más, újra gondolni mit kell csinálni egy nyílt világban mert ez a gyűjtsd össze az 500 papírt meg menj ide öld meg azt menj oda vidd el ezt már kezd unalmas lenni mint valami házi munka, stb. Ilyeneken kellene dolgozni nem a grafikán meg fps-n.
febr. 15. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az egész modern, hiperrealista kinézetet is szívem szerint simán elcserélném egyedi atmoszférára és hangulatra :) Meg persze jó, hiteles és egyedi npck-re, akiket esetleg valódi író írt meg. Ahogy a világ készítésében szintén segédkezett. Ezek a hangulati elemek valóban sokkal fontosabbak lehetnének.

Meg pl stilizált grafika is teljesen jól tud kinézni. Van csomó játék ami úgy szép, hogy semmi köze a manapság annyira hajszolt 4k hiperrealizmushoz. És sokszor cserébe sokkal jobb tud az fps is maradni.

És kérdésre a válasz, szebb grafika, és akár még 50 fps is jó nekem, csak ne ugráljon és ingadozzon. Jó esetben be lehet azt úgy is állítani, ha amúgy jól van elkészítve és optimalizálva is a játék.

febr. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
Optimalizációt akarsz 2024-ben? Haha. Az kihaló félben van. Olyat már nagyon nem akarnak csak vedd meg a drága kártyát és kész nesze semmi fogd meg jól. Ja meg érzed jól magad a DLSS-el mert natívban már ne várj semmire. lol
febr. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A 90-es években is tök jókat játszottunk anélkül hogy tudtuk volna mi az FPS, a 3dfx megjelenése után jöttek a teszt programok és kezdett mindenki mériicskézni, meg rájönni hogy ő valójában rovar
febr. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!