Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyan tudok játékot készíteni?

Hogyan tudok játékot készíteni?

Figyelt kérdés

#játék #készítés #projekt #játékkészítés #Késztítő #Játékkésztítő
febr. 15. 18:20
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Te sehogy.
febr. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
33%
Tényleg, ha ez a kérdés felmerül, akkor az a jó válasz, hogy "sehogy". Aki azt mondja, hogy Unreal, Unity vagy hasonló alapokon bármiféle programozási, grafikai előképzettség nélkül lehet komplett játékokat csinálni, az hazudik.
febr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 PMC Wagner ***** válasza:
39%
Pedig lehet, ha az embert érdekli és időt szán rá megszerzi a szükséges tudást hozzá és megcsinálja. Rengeteg kész indie játék van.
febr. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

#3: Erről beszéltem: hogy a tudás kell hozzá. Egy laikus már az alapoknál elakad. Nem is kell, hogy komplett játékról legyen szó, legyen csak egy küldetés valamelyik Elder Scrolls játékban! Már a scriptelésnél is el fog akadni a próbálkozó, mert azt nem csinálja meg helyette az editor.

A "nulla előképzettség" azt azt jelenti, hogy nulla. Hogy leül valaki a játékkészítő szoftver elé, "na, most csinálok egy platform játékot", összekattintgatja, és az működik. Na, ilyen jelenleg nem létezik.

febr. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Én egyszer készítettem, igaz nagyon primitív volt. Commodore 64, Simons Basic. A mese az volt, hogy banditák elraboltak nőket, és Aladdin a repülő szőnyegen föléjük repülve köveket dobál rájuk. Ha banditát talál el, jó, ha csajt, nem jó. A háttérgrafikát kellett léptetni, meg sprite-ot ütköztetni és kész.

Nem tudom, vannak-e játék készítő programok. Öreg vagyok már.

PC-re volt a Microsoft Train Simulator. Megjelenése pillanatában is már elavult volt. Azért tudott sokáig életben maradni, mert lehetett saját pályát építeni, és mert voltak lelkes vonatrajongók, akik extra vágányokat, épületeket, tereptárgyakat készítettek hozzá, meg mozdonyokat, kocsikat festettek át.

Ezzel én is gyakran múlattam az időt. De az adott keret határain túllépni nem lehetett. Mondjuk focimeccset nem lehetett szerkeszteni.

Meg találkoztam 2D játékkal, amiben a készletből lehetett lerakni elemeket stb.

100%, hogy van több olyan program, ami játék készítéshez való. De a tudás kell hozzá. Programozáshoz alap eszköz, és elegendő is lehet egy jegyzettömb. Beírod a kódokat, és kész.

Honlapokhoz volt (talán még van?) a Dreamweaver. Annak volt vizuális szerkesztője. Ha valaki semmit sem konyított hozzá, akkor is valami nagyon béna oldalt össze tudott rakni, a program legyártotta a kódot.

De ha megmutattad az eredményt egy szakértőnek, kitépte az összes haját a sok rossz megoldástól és a szeméttől.

Én hivatásos nyomdai képfeldogozó vagyok 1976 óta. Szinte az első verziótól használom a Photoshopot. Ma egyedül tíz perc alatt megoldok olyan feladatot a segítségével, amihez anno 3 ember 4-5 órás munkája kellett.

De egészen más annak a tudásnak az ismeretében használni, mint teljesen laikusként.

A kérdező ugyan itt nem írta, hogy mobilra, de itt gyakran találkozom olyannal, ami még a mai csoda telók világában sem oldhatók meg telefonon, de mindent akarna mégis.

Lehet összekattintgatható játék van, de azt nem nevezném új fejlesztésnek.

És hol van az eredetiség? Mert szerintem az a legnagyobb durranás, ha valaki olyant talál ki, ami még nem volt.

febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%

Én egy indie játékfejlesztő vagyok kisebb csapattal. Most vagyok 21 éves, kb 8 éve foglalkozok a dologgal és még nem tudok szinte semmit. Programozni megtanultam az iskolában, direkt ilyen irányba kezdtem elmenni tanulni. Zenész, grafikus barátaim vannak, barátnőm szintén programozást tanul. Tanulmányoztam évekig a hogyant, a miértet és a mi alapjánt. Ilyen háttérrel a jelenlegi projekt amit fejlesztünk kb 2 év mire elkészül játszható verzióra, és az még nem a végleges.

Ha komolyan érdekel a dolog akkor annyit tudok javasolni hogy tanulj, nézz utána mindennek, játssz te magad is sokat és figyelj az apró részletekre.

De ha nem neked való a dolog, robloxban, sketchben stb tudsz te is csinálni vélhetően valami kisebb játékot minden nagyobb odafigyelés nélkül.

febr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!