Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi okozhatja a gpu overclock...

Mi okozhatja a gpu overclock problémát Call of Duty közben ha nincs overclockolva a videókártya?

Figyelt kérdés

Ha több órát játszok a COD:MW3-al akkor egy idő után crashel a játék egy olyan hiba üzenettel hogy overclockolva van a videókártya

A videókártya 1 hónapos egy rx 470ről cseréltem rx 6750xt-re egy ryzen 5 5600x mellé



ápr. 11. 20:02
 1/2 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

nem jol megirt rendszere van a jateknak

legtobb gpu t eleve huzzak gyarilag is


elvileg ramok miatt is ugyanugy problema lehet a jatekkal ha valamiert nem tetszik neki

es ugyvelem akar akkor procival is (vga oc az szamit de cpu oc nem?)


kerdes az lenne mi alapjan donti el hogy OC zva van es hogy le kell ezert allitania (ha amugy meg hagyja elindulni)


sokkal erdemesebb driverben vagy jatekban Sync eket kiprbalni illetve limiteket

szoval amennyi Hz en van arra allitsd Sync et vagy akar Half (felesre)

fps t meg max 120 ra

es jo ha Hz - es fps - limit szinkronba van


szoktak kijonni firmware k vagyis vbios ok a videokartyakhoz is neha

lehet arra van szukseg


driver nyilvanvalo hogy legfrissebb a legjobb ahogy windows frissitesek is fent legyenek


visszaterve gyari oc re

ha nem segit amit eddig irtam erdemes azt is kiprokalni

megnezni mennyivel ter el es kikapcsolni lejebb venni orajelet


Base Clock

2150 MHz

Game Clock

2495 MHz

Boost Clock

2600 MHz

Memory Clock

2250 MHz


erdemes game clock on es base clockon kiprobalni

hogy a felle ne mehessen


illetve ki tudja alaplap vagy driver nem e piszkalt bele magatol ha te nem is igy erdemes megnezni nem e huzta fel vram orajelet pl. es nem csak a gpu orajelet

kulonbozo kiadasoknal a boost ot is magasabbra kapcsoljak gyarilag csak megjegyeztem

ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ kifogom próbálni az összeset addig amíg jó nem lesz.

De viszont azt vettem észre hogy csak akkor dobja ki ezt a hibaüzenetet, ha a clippelő program fut a háttérben. De ha azt bezárom akkor nem dobja ki az üzenetet. De őszintén örülnék ha a program futtatása közben se dobná ki szóval mindenképp megpróbálom azokat amiket írtál.

Köszönöm mégegyszer ment a zöld kéz :D

ápr. 17. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!