Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A tört játékok befolyásolnak...

A tört játékok befolyásolnak valamit?

Figyelt kérdés
Nekem az a kérdésem, hogy a tört ( torrentes játék ) befolyásolja a hardverek élettartamát ? Van összefüggés a kettő között ?

ápr. 28. 14:30
A kérdező szavazást indított:
Nem befolyásolja
Befolyásolja
Nem lehet megmondani
21 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Lévén tört, ezt-azt beletesznek. Ingyen nincs semmi, csak tört játékok esetében nem pénzel fizetsz,hanem jó kis krypto bányászással amit háttérbe csinál a tört játék. Ami +leterhelés gépnek, ergo hamarabb is megy tropára mintha eredetivel játszanál.
ápr. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
91%

hardverek elettartamat?

ez az eredetikre is igaz ott se lehet megmondani

lehetnek jatekok amik nyuzzak hattertarat is

cpu gpu t meg termeszetesen mind nyuzza

persze kimelni lehet a gepet fixalt fps el, vagy teljesitmeny visszahuzassal


virusra gondolsz az arthat szinten mindnek, de azt mashol is osszeszedhetsz neten


ha ez alatt valami "lopo" "kihasznalo" vagyis banyasz virust ertesz az se sokkal masabb artalom szempontjabol


de mindenhez ido kell ha te valoban hardveres karra vagy kivancsi

ápr. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1 ha a tűzfalban tiltva van a kimenő és bejövő forgalom is, akkor is tudnak vele ilyet tenni?


#2 igen én valóban arra voltam kiváncsi, hogy ezek a tört dolgok jobban erőltetik-e a gépet, és amiatt hamarabb megy-e tönkre ? De az első válaszoló válaszát és a tiedet is tekintve lehet nem éri meg ez így, inkább maradok a steam-eneba vonalon, inkább összespórolom a játékokra minthogy kárt tegyek a gépben amit nagy nehezen rakattam most össze. Köszi a válaszokat!!

ápr. 28. 15:44
 4/11 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező! Akkor éppen ideje kicsit megismerned a császárnőt. (Empress)


Ő éppen hogy azt állítja, hogy az eredeti, denuvoval védett játékok, a számítógép teljesítményének rovására megy. Erre konkrét és kézzel fogható bizonyítékaink vannak:


https://www.youtube.com/watch?v=5y_bab5wtHY&t=1s


Valamint:


[link]



A császárnő még azt is állítja, hogy a denuvovóval védett játékok futtatása a gépen, az SSD meghajtók korai halálát okozza.

Persze ez utóbbira már nincs kézzelfogható bizonyíték, de nem látom okát a császárnő miért hazudna, ha eddig igazat mondott. Legalább is ezen a téren.


Amit még fontos megjegyezni, hogy császrnő azt is mondta, hiába fizetsz egy játékért lényegében nem a tiéd, pusztán csak a jogot kapod meg a pénzedért, hogy használhasd.


Azt is érdemes figyelembe venni, ha ezek az oldalak megszűnnek, vagy lelövik a szervert, akkor a játékok amikért fizettél a továbbiakban elérhetetlenné válnak számodra. Tehát ugrott a pénzed......


Ellenben amit torrentel leszedsz az már örökre a tiéd. Úgy másolod és olyan sok példányban ahogyan akarod. Úgy módosítod ahogyan tudod, és ott tárolod ahol csak szeretnéd. Az egyszemélyes játékokhoz nem kell folyamatos internet kapcsolat. stb.stb.



Visszatérve a vírusokhoz, koránt sem olyan veszélyes a helyzet mint ahogyan azt az 1-es válaszoló előadja.


Nekem csak Windows Defender tűzfalam és egy ingyenes avastom van volt mindig is, és mégsem keletkezett lassan már egy évtizede, semmilyen kár vírusok miatt a gépemben.

Persze én 1-2 évente új cuccokat veszek bele és fejlesztem, így nem kizárt, hogy a vírusok miatt tényleg keletkezhetett volna valamilyen kár a gépemben, de igazából mindegy is.


Mindegy mert sokkal jobb és kifizetődőbb stratégia hisz 4-5 teljesárú játék árán már veszel egy új videókártyát, vagy akármit a gépedbe.

ápr. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%

#1 vagyok. Ha már kulcs akkor Eneba valóban jó választás. De az Instant Gaming is jó kulcsos oldal.


Illetve Ha feltörik a játékot, pláne ha Denuvo-s játék ami a legkomolyabb védelem a mai világba, akkor bocsánat, de majd pont a te "piti tüzfalad" fogja a beépített programot meggátolni? Nem bántás de akik megtörik a játékokat azoknak 1 mezei tüzfal fél fogukra sem elég. Nyilván katonai/nemzetbiztonságú gépet ahol már igen komoly védelmek vannak azt nem tudnák, de 1 mezei gépen mint tied vagy enyém semmit nem ér a tüzfal az ilyenek ellen. Lényegében te magad adsz engedélyt hogy "áthatoljon" a tűzfalon mikor elindítod a buherált exe-vel a játékot.

ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

#4 Jólvan, felfogtuk hogy EMPRESS méretes kolbászát szívogatod. Mehetsz a sarokba.


Hogwarts meg pont nem jó példa, mert ott nexus móddal lehet "csalni" fps terén a tört verzióba.

ápr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

#5


Koma, te nagyon nem vagy képben.


A crackerek nem rejtenek vírust a játékaikba szándékos károkozás vagy haszonszerzés miatt.


Ha valamelyik warez csoport mégis megtenné, akkor azt szó szerint szétszedné a többi. A vírust nem a crackerek adják hozzá, hanem a fogyasztók, akik letöltik, majd hozzá adják a vírust és úgy töltik fel a saját vírusos változatukat.

ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%

#6 A császárnő lány. Túl nagy az ego hogy elfogadd egy nő okosabb mint az egész családod együttvéve mi?



"Hogwarts meg pont nem jó példa, mert ott nexus móddal lehet "csalni" fps terén a tört verzióba."


Ostobaságokat beszélsz. A videóban látható játék egyik példánya sem modolt. Ja az eredeti játékokat is lehet modolni, de mindegy.......


Egyébként meg nemértem miért jó neked, ha szándékosan eldobatod az emberek pénzét......


Persze én sem azt mondom, hogy soha többé ne fizessen senki a játékokért és tegyük csődbe a játék ipart. Azt mondom, hogy csak az igazán jó játékokért fizessünk, amik tényleg megérik.


Én is fizettem a Red dead redemption 2 vagy a Baldur's gate 3ért. Noha még csak nem is telepítettem egyiket sem. A hamisított változatát vittem ki.


Szerintem a te féléd jelenleg nagyobb kárt okoz, mint a kalózok, hisz ha minden szemét játékért fizetünk, akkor bizony a játék ipar elszemtelendik.

Pont a te fajtád miatt tartunk most ott, hogy a retek Skull and bonest 4x-es quadra áron árulják uborkáék. Pedig a játék még annyit sem tud mint az ősrégi Assassin's creed 4 balck falg.

Vagy amit a Call of dutyval művelnek. Nincs is benne már igazán új fejlesztés, egyszerűen játék aszetteket összepakolnak, amit a hülye is megcsinál, aztán eladják tripla árú játékként.

Vagy kiadják early accesben korai hozzáférésű játékukat, aztán ha jól fogy majd befejezik. Vagy DLCkben feldarabolva 3-4 darabban adják el. Vicc ami a játék iparban megy manapság.


De vegyétek csak a szemetet hátha nem lesz többet egyetlen jó játék sem.

Mi jön ezután már? Összekötnek 2 pontot egy sík terepen, ahová egyikből el lehet menni a másikba, és ha sokan veszik, majd játékot csinálnak belőle.

A larian legalább korrekt volt, látszódott a Baldur's gate 3-an hogy tényleg jó játékot akartak csinálni. Tőlük nem is sajnálom a támogatást, mert tudom, hogy ők tényleg arra használják majd a pénzt, hogy még jobb játékot csináljanak majd legközelebb.


Ráadásul a többi cég még be is támadta mindenféle mondva csinált ürüggyel őket, mint például hogy a DOS2-ben már lefektették a BG3 alapjait és így könnyű az évjátékát megcsinálni......

Pedig még a hülye is átlát a szitán és csak azért lett a larian betámadva mert a BG3-al magasra tette a lécet.


Ezeknek már még az is hibás aki jó játékot csinál.....

ápr. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

"Egyébként meg nem értem miért jó neked, ha szándékosan eldobatod az emberek pénzét....."


Ember, ha olyan PC setup-ra van pénz ami a mai játékokat elviszi(alsó hangon is közel fél millió forint) akkor nehogy már 30-50 eurós játékra ne fussa vagy sajnálja... Meg nem kell első nap sem megvenni, ráér akció alatt is.



"Pont a te fajtád miatt tartunk most ott, hogy a retek Skull and bonest 4x-es quadra áron árulják uborkáék. Pedig a játék még annyit sem tud mint az ősrégi Assassin's creed 4 balck falg."


Nem, ami miatt ott tartunk ahol tartunk a gazdasági válság amit az a k#rva Covid okozott és most a fogyatékos oroszok háborúzgatása. 2020 óta szinte mindennek 2x annyi lett az ára. Illetve senki sem kötelez hogy játssz minden megjelenő/megjelent játékkal. A játékok "luxus" és nem alanyi jog.



Az Early Access-es résszel egyet értek. Early játékok esetében én is kivárok mert sose tudni...


a DOS2 és BG3 részt nem teljesen értem miért bajuk. Ugyanaz a fejlesztő csapat. Persze hogy használják ami 1x már bevált. Igaz BG3-al nem játszottam még de DOS 1-2 igen és eléggé bejöttek.


A community-t meg le kell sz#rni magasról. Én nem az alapján itélem meg hogy mit írnak 1 játékról, hanem hogy mennyire tetszik és mennyire bugos. Nyilván ha azt látom hogy foglalkoznak vele és javítják bugokat akkor nem adok negatív értékelést.


Illetve ha már Hogwarts-nál tartunk. Most Denuvo-t félretéve szerintem igenis jó játék lett belőle. Tervbe van a megvétele csak félek hogy oda már vga-m karcsú lenne neki. Így föleg csak streamer-ektől néztem és tetszett. Nem azt mondom hogy "év játéka" de ettől függetlenül 1 jó játék.

ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%

#1: Látom te sem vagy képben. De azért a Windowst, vírusírtót, MS officet, filmeket, zenéket stb, vígan lewarezolod, nem? Ezek nem fognak a háttérben krypto bányászást csinálni? Vagy ha telódra a google áruházból letöltesz valamit, ingyen az nem fog krypto bányászást csinálni a telódon? Hm?


Kérdező, nem tudom honnan jött az ötlet vagy ki mondta, de ha tényleg el is hiszed, akkor úgy is kell neked. Te életed, te döntésed, de semmit sem befolyásol. Esetleg ha tényleg olyan megbízhatatlan oldalra tévedsz, ahol olyan szándékkal is vannak fent linkek, hogy valami vírust tölts le a játék helyett. Ezt egyébként nem valami nehéz kikerülni sem és mielőtt valaki bedobja: a vírusírtó simán jelezhet akkor is ha nincsen benne vírus, néha még ki is írja hogy CRACK, tehát azt a fájlt távolítja el, amibe belenyúltak. Ez azt jelenti, hogy nem volt benne vírus, de legalább már el sem tudod majd indítani a játékot, hacsak hozzá nem adod a fájlt, amit "veszélyesnek" vélt a kivételekhez, mivel ugye tudod róla, hogy az tenné lehetővé, hogy játszhass a játékkal eleve.

ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!