Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogy döntsek helyesen a...

Hogy döntsek helyesen a Witcher című játékban?

Figyelt kérdés

Ott tartok, hogy Alina meghalt, Celinát megölte Adam, most el kéne mondanom Juliannak, hogy meghalt Alina, a menyasszonya. Na most mikor elmondom választhatok, hogy elmondom az egészet úgy, ahogy történt, hogy Celina megölte Alinát véletlenül, Adam pedig bosszúból Celinát, ezáltal ugye Adamre ronda sors vár, Julian börtönbe záratja meg minden. De. Dönthetek úgy is, hogy megtartom a fiú titkát. Nem egy lényeges dolog tudom, de akkor is valahogy jól akarom csinálni. Néztem egy Witcheres fan oldalon, hogy írták, hoyg jobb ha elmondom, h Adam megölte Celinát, de a Witcher kézikönyvben (eredetiben van meg a játék, van hozzá kézikönyvem meg mindenféle hüyeség) meg úgy utalnak erre a dologra, mintha az lenne a szép, hogy megtartom a fiú titkát.

Ti hogy csináltátok ?


2011. febr. 1. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

hát ez a játék pont azért jó mert minden döntés valamilyen szinten jó is meg rossz is

én személy szerint megtartottam a titkát

2011. febr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez a játék pont attól jó (többek között persze), hogy döntéseid nem egyértelműen feketék-fehérek, jók vagy rosszak, hanem inkább egymás árnyalatai, különböző mértékű keveredései. Nem is lehet úgy játszani hogy jó vagy rossz vagy, előbb utóbb jön egy olyan döntés, ami ezt a játékstílust feldönti. Persze lehet tendálni egyik, másik irányba, de nem lehetsz teljesen jó rossz. Ez még nem válasz a kérdésedre, tudom, de ez volt felvezető, szóval: minden játékos, sőt minden újrajátszás is más. Ha szeretnél jó lenni, akkor azt kell választanod, ami a te értékrended szerint jó, ha rossz karaktert akarsz irányítani, akkor szintén olyan válaszokat adsz meg, ami szerinted rossz. Többek között ezért ezért jók a szerepjátékok, mert szerepet játszol bennük, úgy, ahogy az emberek jelleme sem fekete-fehér, jó vagy rossz, vagy legalábbis a legtöbb embernek nem az. Összefoglalva: azt válaszd ami szerinted jó, ne azt ami más szerint az, hiszen te játszol, és hidd el, sokkal élvezetesebb így a játék.
2011. febr. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ehh köszi szépen :D, egyébként teljesen egyet értek és abszolút így is játszok, sőt egy kis utánakeresés után végül is mg is kaptam a választ, lényegében. Teljes mértékben a magam értékrendje szerint játszok. Az igazából nem teljesen igaz, hogy nem lehetek teljesen rossz szerintem. Persze nem azt mondom, hogy a játék vége úgy alakul, hogy mi leszünk az ellenség, a bűnöző, hanem, hogy sokkal gonoszabb játékmenetet is ki lehet hozni a játékból, mint amennyire jót. Tehát teszem fel mindenkit megölünk akit csak lehet a játék során kezdve Abigéltől a beszélő ghoul-on át a tündékig. Akkor a játék vége annyira (legalábbis számomra) lelombozó lesz, hogy De Wett fog az oldalunkon (mmint a Nagymester víziójában már) harcolni, mondván, hogy hasonlítunk egymásra. Tehát ki lehet hozni a játékból egy úgymond sokkal igazságosabb, úgymond több "kissebb rossz"-ból felépült végletet, mint a sok rosszabb döntésből. Én pont ezt akarom elérni. Nem is nehéz döntenem sokszor, csak már ismerem a játékot annyira, hogy egy ilyen kis döntést is, még ha nincs is igazából jelentősége, akkor is van valami logikája a játékban. Nemrég, pár órája miután utánanéztem a dolgonak, rájöttem, hogy ennek a résznek akkor van jelentősége, ha történetesen még az első fejezetben megöltük Abgélt, mert akkor egy másik gyógyító lesz a 4. fejezetben, akitől ha segítséget kérünk, akkor azt mondja, hogy ártatlan vér tapad a kezünkhöz, egy halott segíthet, vagy valami iylesmi, midnegy, a lényeg, hogy Adamet kell segítségül hívni, akinek jól be tudunk olvasni, elmegy magát megölni, Alinával áttérnek a másvilágba, Celinát nem lehet megmenti. Ez azért valljuk be, hogy nem hangzik valami szépen... Persze ez merőben függ attól, hogy megmentettük e előzőleg Abigélt, mert így meg tudjuk menteni a két testvért és miért mártanánk be Adamat ? Így valamelyest azért tűrhetőbben alakulnak a dolgok, csak ezt akartam igazán megtudni, ha értitek mit mondok ezzel. De amúgy én is annak a híve vagyok, hogy a saját magam képére formáljam a játékot, csak így már sokadik végigjátszásra, most viszem talán ötödször azért gondoltam kipróbálok ezt azt, jobban megismerem a játékot, mert némely dologra még midnig csak msot jöttem rá, marha jó játék, még ennyi végigjátszás után is tud meglepetést okozni. Nem azért mert b@lfaszul játszom, hanem mert tényleg ennyire jó, hoyg az embernek még ennyi idő után is tud újat mutatni.
2011. febr. 1. 20:17
 4/4 anonim válasza:
De ha a neked megfelelő módon akarsz dönteni, akkor elmented előtte, és minden lehetőségnél megnézed a következményt :D Amelyik tetszik, azt fogod folytatni...
2011. márc. 26. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!