Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A sakkban hogy is van ez a...

A sakkban hogy is van ez a szabály? (lent)

Figyelt kérdés
szóval mikor az ellenség bábuja,elér az ellenfél helyére.Pl a fekete gyalogosom,elér a fehér bábuknak a helyére.Vagyis a legutolsóra kockára a sakk táblán.Akkor van egy szabály.én valami olyasmire emlékszem,hogy akkor ebben az esetben a fehér visszakell adjon egy bábut a feketének.Igy emlékszem.S akkor a fekete visszavesz egy bábut a fehér zsákmányaiból és a fekete a saját a kezdőrészéhez visszateszi a bábuját.
2011. febr. 2. 12:53
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

kicsit béna,de akartam szemléltetni:D

[link]

2011. febr. 2. 13:00
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha végigmegy egy gyalog akkor oda fel lehet venni egy leütött bábút.
2011. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem a kezdőkockára hanem ahova beért a gyalog.
2011. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Gyalogcsere


Ha egy gyalog eléri az utolsó sort, azonnal át kell változtatni, ugyanazon lépés részeként, a gyaloggal azonos színű vezérré, bástyává, futárrá, vagy huszárrá, a lépést tevő választása szerint. A gyalogátváltozás hatása azonnal érvénybe lép.


[link]

2011. febr. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm,tudjátok nemrég tanultam meg sakkozni:)
2011. febr. 2. 14:01
 6/12 A kérdező kommentje:
de akkor ugy változtatom át,hogy a gyalogot átadom az ellenfélnek és a sakk-táblán való bámut rakom a gyalog helyére?
2011. febr. 2. 14:03
 7/12 A kérdező kommentje:
*bábut
2011. febr. 2. 14:03
 8/12 A kérdező kommentje:
vagyis nem rosszul irtam.Szóval ha eléri pl a fekete bábu az utolsó sort,akkor fehér bábuval játszó emberkétöl választok a leütött bábuim közül eggyet és a gyalogosom helyébe rakom.Majd a gyalogost átadom az ellenfélnek.
2011. febr. 2. 14:08
 9/12 A kérdező kommentje:
igy van?
2011. febr. 2. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen.A gyalogot átadod és annak a helyére rakhatsz a leütött bábuk közül egyet.Sok sikert a sakkozáshoz.
2011. febr. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!