Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Az OnLive mikor fog bejutni...

Az OnLive mikor fog bejutni magyarországra és kb mennyi FT-ért? Valahonnan most is lehet már rendelni? Ha igen akkor előfizetek és innen is tudok egyből játszani rajta vagy ez hogy működik?

Figyelt kérdés
tudom hogy jó net kell és nem kell atomgép
2011. márc. 3. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Az Onlive úgy működik hogy a játékokat egy nagy teljesítményű szerver futtatja és te csak egy videó szerű képet kapsz vissza.Kvázi,teljesen mindegy milyen géped van,ha elég gyors (5Mb/s) a neted és elég stabil,akkor maxon HD képminőségben tolhatod a legújabb gammákat.És letölteni sem kell semmit a pár megás Onlive kliensen kívül.A játékokat egy az egyben az Onlive szerver futtatja.Annyi kritérium van hogy legalább 3Mb/s neted legyen és WindowsXP/Vista vagy Win7 legyen telepítve.


Nah de jelenleg csak az USA-ban érhető el.Magát az Onlive klienst letöltheted,regisztrálhatsz és ha tudsz csatlakozni MO-ból,akkor a demókat ki is próbálhatod de csak az USA-ból lehet vásárolni vagy előfizetni.Szóval jelenleg nem sokat tudsz kezdeni vele azon kívül hogy ki próbálod a játékokat,nah meg a nagy távolság miatt ha sikerül is csatlakoznod biztos hogy elég *ar lesz a kép..


Én UK-ban élek és sikerült már párszor csatlakoznom és ahhoz képest hogy hivatalosan csak az USA-ban érhető el és a szerverek csak 1600km-t fednek le,egész szép képminőséget kaptam innen egy 8Mb/s nettel.Szóval ha majd be jön EU-ba is,akkor tuti nagyon szuper graff minőségben lehet majd tolni a játékokat.Én már nagyon várom,főleg az előfizetés miatt.Jelenleg az USA-ban havi 10USD (kb 2000Ft).Egy régi használt játék is többe kerül ennél,ám ezért a pénzért azzal játszol amivel akarsz,annyit amennyit akarsz és még csak erős gép sem kell hozzá,gyakorlatilag ha XP,Vista,Win7 fut a gépeden,akkor megy az onlive is.Tudom az oldalon említenek valami 2 magos procit meg tudom is én,de nem igazán értem mégis minek mikor ennek a rendszernek a lényege hogy nem az én gépemen fut a játék..A gépemben csak egy 2.8Ghz egy magos intel proci van és gond nélkül futottak a játékok már a távolsághoz képest...A laptopomban egy 1.7Ghz-es egy magos Intel proci van és azon sem volt gondom vele..


Nah de,mikor is jön Magyarországra?Hát talán majd 2011-ban.Egyenlőre csak azt tervezik hogy 2011 vége felé 2 szervert indítanak be,egyet UK-ban és egyet Belgiumban.A szolgáltatást ki terjesztik azokra az országokra amiket a szerverek lefednek 1600km-es sugarú körben..Most nem tudom hírtelen Belgium milyen mesze van,UK kb 1500km-re..,szóval elméletileg Mo-t is le fedi ha másnem a Belga szerver.De első sorban Nyugat Europát célozzák,egyenlőre nem tudni hogy Mo-t is be veszik-e a szolgáltatásba.Sajnos sok mindenből ki hagynak minket.Ott van péládul a PS Network vagy Xbox Live.Egyik sem érhető el itthonról hivatalosan,meg lehet oldani de Mo-n hivatalosan ezek nicsennek és ezek nem is függnek szerverhez viszonyított távolságtól.Egyenlőre csak annyit lehet tudni hogy most 2011 vége felé terveznek be indítani 2 szervert az EU-ban,de hogy Mo-ról elérhető lesz-e a szolgáltatás azt még nem lehet tudni.

2011. máj. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
csak azt nem értem hogy a szerverrõl érkezett hd kép megjelenitésére nem kell erös videokártya?
2011. máj. 27. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem,mivel csak egy egyszerű videó-ról van szó,semmi más.

Ha tudsz videókat nézni a neten,akkor az OnLive is menni fog.A laptopomban egy 128Mb-os integrált Intel GMA graff kártya van és nem volt gond vele.A laptopom konfigja:


1Gb Ram

1.7Ghz Intel CPU

128Mb Intel GMA Graff chip


Ezen a gépen az OnliVe-on keresztül,gyönyörűen futott például az Aliens vs. Predator 2010,a Metro 2033 és a F.E.A.R 2.Mind a 3 megvan Xbox360-ra és komolyan mondom ezen a gyenge laptopomon OnLive-on keresztül olyan szép volt a graff (ha nem szebb) mint Xbox360-on...Lenyűgöző.


Táhat arról van szó hogy az OnLive videóba konvertálja a játék képét ahogy játszol és azt küldi neked át.Ezért kell a gyors net,legalább 3Mb/s de 5Mb/s ajánlott hozzá..Ha mondjuk egy FPS-ben fejbe lövöd az ellent,akkor az OnLive rendszer ezt azonnal videóba konvertálja és át küldni neked..Olyan gyorsan történik hogy szinte észre sem veszed hogy csak egy videót nézel miközben játszol.Azonnali reakciót látsz mindenre amit csinálsz.A Laptopomon még a Doom3 is szaggat Low beállítások mellett,de OnLive-on keresztül lassulás,szaggatás nélkül tolhatom a legújabb gammákat rajta...Fantasztikus.


A Sony és az Microsoft be is van *arva keményen az OnLive-tól,mert a 20 legnagyobb játék fejlesztő cég már le szerződött az OnLive-al és konzoljuk is van.Egy picike doboz amit a HD TV-re kötsz és a nappaliban is tolhatod a játékokat...


Jelenleg nincs valami sok játék rá,mert csak 1 éve indult be az USA-ban is 7 év fejlesztés után,de egyre több és több új és régi játék jelenik meg rá.Amikor utáljára náztem,mindösze 20 játék volt rajta.Most viszont több mint 80.Egyre nagyobb tempóval jönnek rá a régi játékok és egyre több új játékot megjelenését jelentik be OnLive-ra.


Péládul most hamarosan jönni fog rá a:


F.E.A.R 3

Deus Ex: Human Revolution

Red Faction: Armageddon

Duke Nukem Forever

Warhammer 40,000: Space Marine


És nem rég jelent meg rá a:

Aliens versus Predator Classic 2000

Frontlines: Fuel of War

Infernal

SAW

Tomb Raider:Legend

Supreme Commander


és még sorolhatnám.


Elképesztő tempóban jönnek rá az új és régi játékok.

2011. máj. 28. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A HD képminőséghez még ennyit hozzá tennék,hogy csak akkor kapsz HD képminőséget ha a monitorod bírja a HD felbontást és a neted elég gyors és stabil..


Szóval ha a monitorod például csak 1024x768 felbontást bír,akkor a játékok is 1024x768-ban futnak ami ügye nem HD.Ha viszont a monitorod bírja a HD felbontás,de a neted túl lassú vagy instabil akkor az onlive csökkenti a felbontást a gyorsabb adat átvitel és lassulás elkerülése érdekében és így sem kapsz HD képminőséget...Szóval a HD-hoz HD monitorra és stabil,gyors netre van szükséged..De nem kell csúcs szuper graff kártya mivel a HD kép nem a te gépeden generálódik,a te géped csak fogadja a képet (videót) ami az OnLive szerveren jön létre...Ez a kulcs az egészben,a szerver végzi el a számításokat és generálja a képet nem a te géped...

2011. máj. 28. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
2011. máj. 28. 16:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Szep 21 és Dec 21 között indul az Onlive UK-ban.Az oldalon már lehet is regisztrálni és már el kezdték a zárt béta teszteket.


[link]


Ám egyenlőre csak UK-ban lesz elérhető,vagyis csak UK bank kártyát fogadnak el.2012 végére tervezik további EU országokra ki terjeszteni a szolgáltatást,ám pontosan melyik országokra és hogy Mo köztük lesz-e még nem tudni.

2011. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!