Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a Crysis eddig tudható...

Mi a Crysis eddig tudható története?

Figyelt kérdés
Most játszom a Crysis 2-vel és hiába nem rossz az angol tudásom egyszerűen nem tudom öszerakni a képet. Ha valaki megtenné hogy a Crysis elejétől a Crysis 2 végéig el mondaná a történetet nagyon hálás lennék érte. :)
2011. márc. 26. 21:38
 1/2 anonim válasza:
83%

A Cephek(ők az űrlények) el akarják foglalni a földet.

Néhány amerikai tudós érdekes objektumot fedez fel egy aprócska szigeten. A tudósokat elfogják a koraiak.

Itt lép egy amerikai speciális osztag a színre, a nanoruhával, ami a nanotechnológiát használva az embereket emberfeletti képességekkel ruházza fel. Az osztag feladata felszabadítani a tudósokat. Az űrlények előjönnek a rejtekhelyükről, ami megzavarja a tudósok felszabadítását, mivel az osztag nagy részét megölik. Az akció sikerült. Később az amerikaiak, és a koreaiak összefognak a ceph-ek ellen. Atomot dobnak rájuk, de ők csak felerősödnek tőle. Ám Nomád (az első rész főszereplője) végül is megöli őket. 3 évvel később visszatértek egy biológiai fegyverrel együtt, amit az emberek manhattan vírusnak hívják.

Egy másik speciális osztag New Yorkba megy Nathan Gould -ot(tudós) evakuálni, mikor a cephek a tengeralattjárójukat kilövik, a vízre felúszó embereket pedig szétlövik. Igy történt velünk is, Alcatrazzal. Azonban az előző játék osztagvezeője proféta ránk adja a ruháját (a nanoruhát) és így túléljük. Próféta megöli magát, de halála előtt elmondja, hogy mi vagyunk az emberiség utolsó esélye. Később kiderül, hogy azért ölte meg magát, mert ő is elkapta a manhattan vírust, és meg kell szakítani a kapcsolatot a ruha és a cephek között. Kiderül, hogy 5 bordánk eltörött, és csak a ruha tart minket életben. A ruha dolgozik a vírus ellenszerén. És ahogy múlik az idő meg is találja. A vírust kifújó tornyot meg kell semmisíteni. Alcatraz beugrik a toronyba a ruhával együtt. Ő úgy tűnik, hogy meghalt. A torony módosított vírust fúj ki, és a cephek meghalnak. Öntudatlan állapotában alcatrazhoz beszél Próféta, aki elmondja, hogy Egyé vált a ruhával, és hogy ez az űrlénygond nemcsak New Yorkban, hanem az egész világban jelen van. Itt Alcatraz felébred (három nappal később). Ő, a ruha, és Próféta egyé válnak. A Crynet systems vezetője rádión bemutatkozik, és kéri, hogy Alcatraz azonosítsa magát. Alcatraz a játékban először megszólal, és azt mondja, amit Próféta a játék elején mondott neki, hogy jegyezzen meg. "Ők Prófétának hívnak engem."

Nagyjából ennyi. Bocsi, de az apró részletekre nem nagyon tértem ki, mert elég bonyolult. Remélem hasznos volt a válaszom!

2011. júl. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mindenképpen igen hasznos volt :)) bocs h csak most írtam de nem küldött emailt a válaszról. Az apróbb részleteket nagyjából tudom. Mondjuk azok a részek érdekesek amikor azzal az igazgatóval beszél aki már ugye halott csak magát tartja életben és ez a dead man walking motívum nekem teccett nagyon de így ahogy leírtad érthetőbb egészben. Köszi ^^
2011. júl. 29. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!