Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent pontosan az hogy...

Mit jelent pontosan az hogy az Entropia Universe egy virtuális univerzum, VALÓDI PÉNZ GAZDASÁGGAL?

Figyelt kérdés

Nem rég találtam rá az Entropia Universe-re,amiről valami olyasmit írnak hogy egy valódi bankra,pénz gazdaságra épül és fel van tüntetve hogy a játékban használt pénznem "PED" 1USD-t ér.Gondolom többről van szó annál hogy valódi pénzért lehet venni játék pénzt mivel ez rengeteg Free2Play MMO játékban használatos...A játék lényege a bányászat,eszközök elő állítása,kereskedés.De gyakorlatilag semmire nem lehet benne menni ha nem fektetünk bele valódi pénzt.Szóval a "valódi pénz gazdaság ill 10PED=1USD" azt jelentheti hogy amit a játékban keresek pénzt azt valódi pénzre beválthatom?


Vagy mit takar ez egész pontosan.


"A világ első MMO-ja ami valódi pénz gazdasággal rendelkezik és valódi bank hálózatra épül"


2011. ápr. 17. 23:05
 1/4 A kérdező kommentje:

Utána néztem és valóban arról van szó hogy akár pénzt is kereshetünk a játékkal.A játék fejlesztője lényegében egy fajta pénz váltóként (is) üzemel melyből kifolyólag a játékban szerzett pénzünket valós pénzre válthatjuk amit bank számlára vagy nettel számlára utalnak.


Ám ez azt vonja maga után hogy a játékban gyakorlatilag nem lehet pénzt keresni befektetés nélkül.És most itt nem valós profitra gondolok,hanem arra hogy tudjuk fejleszteni a karakterünket,eszközeinket,tudjunk előre haladni,feljebb jutni a játékban ami egy alapvető dolog minden MMO-ban.AZ Entropia Universben erre nincs lehetőségünk befektetés nélkül.


A játék elején kapunk egy kisebb összeget kezdésnek,ám ha nem tudjuk pontosan hogyan is játszunk a játékkal akkor ez a pénz nagyon gyorsan elúszik és egy szál gatyában találjuk magunkat Entropia világában.Én most pont így vagyok.Szó szerint egy szál gatyában rohangálok,mivel a ruházatom el használódott és nincs pénzem másikat venni,az eszközeim is elhasználódtak és nincs pénzem hogy megjavíttassam őket.Eszközök nélkül pedig nem lehet bányászni,kereskedni,pénzt keresni.Ruházat és fegyver nélkül pedig teljesen végtelenek vagyunk az Entropia világában élő vadállatokkal szemben amik egy pillanat alatt ki végeznek minket.


Ügye ilyenkor jön az új karakter generálás és újra kezdés.Csakhogy az Entropia Universben kizárólag egy karaktert lehet csinálni.Ha le csúsztál nullára,akkor úgy tudsz segíteni magadon hogy valós pénzt játék pénzre be váltasz.


Az Entropia Universe sajnos nagyon erősen rá kényszerít már az elején hogy pénzt fektess a játékba.

Amcsi fórumokon elképesztő összegekkel dobálóznak mondván már ennyit bele fektettek az elmúlt években és mind elbukták.Csak annyit mondok hogy 1000USD alatti összeget nem említett még senki gazdagéknál:(Ennyi pénzt bele fektetni egy játékba pedig tényleg csak akkor érdemes ha nem csak egyszerűen játszani akarunk hanem valós profitot akarunk termelni,ám ahogy láttam azok aránya akik tényleg tudtak profitot termelni és akik elbukták a pénzüket,kb 1:10


És itt hogy "elbuktad a pénzed" tényleg azt jelenti hogy padlóra kerültél és nem tudsz előre haladni csak ha még több pénzt fektetsz bele.


Az Entropia UNiverse-t a legtöbben szerencse játékhoz hasonlítják ami csak nyeli a pénzt.

2011. ápr. 20. 11:57
 2/4 anonim válasza:
Szia!Látom már találtál választ,de én értek az ilyen mmo-khoz...Hol/Méket töltötted le,és hol regisztráltál?
2011. ápr. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Planet Calypso-n regisztráltam,ill azt is töltöttem le innen:


[link]


Nagyjából mostmár nekem is dereng hogy is kellene csinálni,mit is kellene csinálni csakhát...

Majd lehet újra regelek egy új e-mail-el.

De egyenlőre azzal is elvagyok hogy csak nézelődök.XD

Nagyon látványos szerintem.

2011. ápr. 21. 09:48
 4/4 anonim válasza:

Ha valaki elakadna a játékban, vagy esetleg információra szüksége lenne, akkor látogasson el ide:


[link]

2012. okt. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!