Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Akárhányszor letöltök valamit...

Akárhányszor letöltök valamit WinRar-al amikor az exe filet megnyitom Diagnosztikai Üzenetek, Nem Futtatható "C:/DOCUME~. Mit Csinálhatnék?

Figyelt kérdés
Nemtom hogy ez most azért van mert sérült a fájl amit leszedtem vagy a winrar a sh1t:D ha vki tudja hogy melyik lehet a gond akkor ossza meg velem pls:) köszi előre is
2011. ápr. 30. 22:17
 1/9 Tom Benko ***** válasza:
Nevezd át rar végződésűre. Ha úgy sem akarja, akkor nyisd meg a winrart, és azon belül próbáld megnyitni. Ha úgy sem, akkor esélyes a sérült fájl. Csomagolj be valamit, utána próbáld kicsomagolni, és kiderül.
2011. ápr. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Átneveztem rar-ra és most: Az archivum ismeretlen formátum, vagy sérült
2011. ápr. 30. 22:33
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez az átnevezés hihetetlenül rossz tanács volt. Kb. olyan szintű, mint hogy ha egy Opelt átneveznék Mercedesnek. Attól hogy én annak nevezem, még nem lesz az (csak az átnevezett fájl még sérülhet is a kiterjesztés-változtatástól). Amúgy: próbáld meg ne futtatni az exe-t, hanem csomagold ki egy kimeneti mappába. Ha a kicsomagolás után se működik, akkor ott a hiba. Nézz körül a letöltött (ha warez akkor ejnye-benyje!:) fájlnak van-e valami rendszerigénye, és ha van, akkor ellenőrizd hogy megvan-e minden szükséges a futtatáshoz. Ha nem lehet kicsomagolni se, akkor a Winrart töröld le, majd telepítsd újra (ha lehet, újabb verziót). Így első körben ennyit tudok javasolni.
2011. máj. 1. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
Naja, csakhogy a windows nem mime alapján azonosít... Pont az ő találmányuk a 8.3 névrendszer. Elég sokszor trükköztem már olyannal, hogy egy fájlt másik végződéssel láttam el...
2011. máj. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Apropó, ha tudsz linkelni egy példányt, ránézhetek.
2011. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magát a fájlt át lehet nevezni, és bizonyos esetekben működik is, pl. egy sima .txt simán át lehet nevezni .html-be, ha olyan html kódok vannak benne, akár még egy működő weboldalt is lehet készíteni, bár elég minimalistát (ez mondjuk nem a legjobb a példa, belátom :). Vagy egy ZIP-et is át lehet nevezni RAR-ra, és fordítva, de ha egy fájlt olyanra nevezel át, aminek köze nincs az eredeti kiterjesztéshez, mondjuk egy exe-t hiába nevezel át mondjuk jpg-re, vagy jpeg-re, semmit nem érsz vele, vagy akár egy bmp-t jpeg-re, legfeljebb hibaüzenettel jutalmaz, vagy érthetetlen karaktersorozattal, esetleg lefagyással. Legtöbb esetben konvertálni kell ahhoz, hogy más kiterjesztést kaphass, de alapvetően más kiterjesztésű, ám azonos felépítésű fájlokat át lehet nevezni, azonban ez igencsak fapados megoldás.
2011. máj. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Amúgy a 8.3-as név rendszer annyiból áll, hogy egy (max) nyolc karakteres név után pont, majd egy három karakteres jelző áll, a kiterjesztés. Ennek nem tudom mi köze kiterjesztés átnevezésének, ennek alapfunkciója annó az ún. "hosszú fájlnevek" problémáinak megszüntetése volt, nem pedig az, hogy a felhasználó magának átírhassa.
2011. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A MIME-nak főleg nem tudom mi szerepe van itt, hiszen az egy internetes szabvány.

Elnézést kérek ezért a közjátékért, de nem hagyhattam megválaszolatnül, kérdező :)

2011. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:

1; A fájlnév-végi három pont a microsoft-ideológia szerint jelzi a fájl tartalmát (.exe=futtatható,.bat="script", stb). Ha ellentétes a valódi tartalmával, akkor valóban lehet gebasz, ettől függetlenül ~elég gyakran hasznos lehet a módszer. Volt idő, amikor tömörített tartalmakat "titkosítottak" mondjuk másfajta tömörítési típusra átnevezéssel.

2; A MIME-ot a *nix rendszerek elég régóta tudják. Viszont annyiban igaz, hogy szabvány. Tkp. a fájlt leíró azonosító.

2011. máj. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!