Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek van olyan magyar/k...

Szerintetek van olyan magyar/külföldi gyártó, aki MMO-kat csinál, és érdekelné őket az ötleteim?

Figyelt kérdés
Van pár nagyonjó ötletem MMO-khoz, csak nem tudom hogy melyik gyártó használná fel. Szerintetek létezik ilyen gyártó, ami kapós az új ötletekre? (Az ötleteimet később leírom válaszban, most sietek)
2011. máj. 2. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Biztos lenne, csak nehéz elérni hogy beszélni tudj velük.
2011. máj. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nah leírom az ötleteimet.

Egy új MMO-t képzeltem el, ami eléggé különbözik a többitől. Egy régi korban játszódó enyhén fantasy játékra gondoltam, itt szigorú RPG lenne. Unom az olyan játékokat ahol egyből ilyeneket mondanak: Cső van xy-od? Adjá má x-yért. Meg hogy mindenhol hatalmas vértezésű playerek játszanak, minden egyes player max felszereltségű harcos. Szóval itt IC-be kéne írni, (OOC chat is lenne) nem úgy hogy cső, hanem üdv ifjú harcos meg a szokásos ilyen beszólások. (legalábbis ICben, szval csak Ic ben van tiltva az ilyen cső mizu beszéd) Szerintem feldobná a játékot, de arra is gondoltam hogy ez macerás lenne, mert a gyártók csak arra koncentrálnak hogy pénz legyen belőle, erre pedig nem mindenki kapós. A másik pedig az, hogy nem lenne trade NPC, playernek kell betöltenie ezt a helyet. Lenne mondjuk Kereskedés képző NPC, és onnan egy saját vállalkozást indíthatsz el, gyűjthetsz alapanyagokat (vagy adhatsz megbízást playereknek XP-ért cserébe hogy hozzon neked) amiből aztán fegyvereket, páncélokat készíthetsz (attól függően hogy mihez értesz). Mivel kell a playerek közti konfliktus, ezért lennének frakciók (lásd wow alli horda), de én nem 2 ellenségesre gondoltam, az túl egyhangú. Lenne vagy 5-6 (de legalább 4) ilyen frakció, és mindegyik frakció máshoz értene. Pl az egyik hegyes vidéken lenne, ezért a kitartásuk (max HP) könnyebben fejleszthető. (még nem gondoltam ki teljesen, csak az alapokat) Mindegyik frakcióba lenne 1 város. Először. Ugyanis nyersanyagból (Pl agyag és kő) lehetne gyártani téglát, amiből egy építész (tanulható szakma) házat, épületet építhet. (nem felhőkarcolókat) Szóval ha fegyverkészítő vagy, egy kis pénzért megnyithatod a saját kis boltodat, ahol árukat adhatsz el. Ugyanígy lenne még őr (behatolókat távoltartó személy), harcosok (egy seregben, vagy külön külön de annak Hős lenne a neve) és egyéb ilyen mesterségek. Szóval nem hiányozna a mob ölős dungeonos csapatjáték sem, mivel lennének Hősök és Harcosok egyaránt. Mivel egy ilyen munkát elég nehéz és unalmas lenne egész nap végezni, ezért bármikor kiszállhatsz, és civilként munkálkodhatsz tovább. A civil tudna növényeket termeszteni, potikat kotyvasztani, szóval árugyártással foglalkozna. Ha Hőst választasz akkor ugyanúgy mint egy hagyományos mmo-ban választhatsz kasztot. Olyasmikre gondoltam mint a harcos, útonálló, pap, mágus, lovag, orrgyilkos, vadász, sámán és még kitudja mi. (!!!bocs a fogalmazásomért, de beteg vagyok és elég fáradt, ha kell majd leírom részletesebben, jobb fogalmazással!!!) Nagyjából ennyi lenne, de majd még írok hozzá küldetéseket, meg egy csomó ötletem van még, de egyenlőre ennyi. Ti játszanátok egy ilyen mmo-n?

2011. máj. 2. 18:03
 3/3 anonim válasza:
én játszanék
2012. ápr. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!