Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a játékszabálya a hosszú...

Mi a játékszabálya a hosszú fajta gyilkososnak (maffia)?

Figyelt kérdés
Van egy gyilkosos(maffia) nevű társasági játék, ami nagyon ismert, de én arra lennék kíváncsi, hogy a hosszabb, akár egész napos gyilkososnak mi a játékszabálya. Úgy emlékszem van valami gyilkos tárgy benne, amit meg kell mutatnia a gyilkosnak, hogy meghaljanak az áldozatok. kérlek segítsetek.
2011. jún. 30. 19:53
 1/3 Bak Richárd válasza:
100%
Nem biztos, hogy ugyanarra a játékra gondolunk, de én ismerek egy hasonlót. Ezt a játékot táborokban is szokták játszani, több napig is tarthat. Valahogy kisorsolunk egy gyilkost, hogy a többiek ne tudjanak róla (pl. ha X db játékos van, X db kártyát összekeverünk és mindenki egyesével elvonul húzni egyet a játékmestertől. Aki a pl. kör dámát húzza, az lesz a gyilkos). De egyvalakinek tudnia kell, ki a gyilkos, ő lesz a játékmester. A gyilkos ezután kap vlmit a játékmestertől, pl. egy piros filcet, amit titokban kell tartania, de azzal bizonyíthatja, hogy ő a gyilkos. A gyilkos feladata, hogy mindenkit megöljön, a többiek célja, hogy a gyilkost lebuktassák. Időhatár elvileg nincs. A gyilkos úgy öl, hogy ha egy másik emberrel kettesben marad, akkor a gyilkos megmutatja a tárgyat, és megjelöli valahogy pl. filccel (van olyan változat, h nem kell megjelölni, de úgy nem lehet tudni, h ki halt már meg, és így könnyebb a játék a gyilkosnak). Nem lehet ölni pl. WC-kben, alvás közben, stb., megegyezés kérdése. A gyilkost úgy lehet lebuktatni, hogy ha valaki látja a gyilkost gyilkolás közben, feljelentheti a játékmesternél. Ha eltalálta a gyilkost, akkor van egy sikeres feljelentés, és a játékmester közli vele, hogy igaza volt, de nem árulhatja el senkinek. Ha téves, a feljelentő meghal. 3 sikeres feljelentés esetén a gyilkos lebukik. A halottak előtt ölhet a gyilkos. Ha a megjelölős változatot játsszátok, érdemes a kezén vlmivel megjelölni, hogy halott. Ilyenkor ha valaki megkérdezi, hogy halott, válaszolnia kell. Remélem tudtam segíteni.
2012. júl. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
erre gondoltam, nagyon köszönöm!
2012. nov. 7. 21:42
 3/3 anonim válasza:
Sziasztok! Bocsi, hogy bepofátlankodom ide, csak elmesélném a saját tapasztalatomat a játékkal kapcsolatban. Nálunk a Karinthyban Csibetáborban volt ilyen játék. Engem is beválogattak a gyilkosok közé (nálunk összesen 10 db volt, a tábor létszáma kb. 400 fő). A téma a szuperhősök voltak, így a gyilkosok azoknak az ellenségeit ábrázoló kártyát kaptak (én Joker-t kaptam). Csak akkor ölhettük meg a többi diákot, ha uannyian vagy többen fogtunk össze a többi gyilkossal. A legelső feladat volt a legnehezebb, ugyanis senki nem tudhatta, kik kaptak gyilkoskártyát :D Nagyon élveztem a játékot!
2015. febr. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!