Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Honfoglalón miért csúnya szó...

Defearon kérdése:

Honfoglalón miért csúnya szó a cigány és a zsidó?

Figyelt kérdés
Beszélgetés közben használtuk haverral, nem mások ócsárolására, és mindkettőnket letiltottak egy hónapra... komolyan. Ezek népcsoportok. Nem mindenki kedvencei, de akkor is.
2011. júl. 13. 20:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Jah nem értem miért lenne csúnya szó a kettő.
2011. júl. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert az esetek 99%-ában szitkozódásra használják. Lehet értetlenkedni, de ez az igazság.
2011. júl. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, de sokan szitokszónak használják, gondolom ezért tiltottak el. Én mondjuk írnék supportnak, egyrészt a büntetés miatt, másrészt azért, mert kisebbségi népcsoportok nevét negatívan diszkriminálják, és erről az ombudsman is hallani fog :)

De a viccet félretéve, írnék a helyedben, hogy függesszék fel a büntetést, hiszen ezek a népcsoportok nevei (akkor is, ha egyesek szitoknak használják). Felhoznék pár példát is, hogy ezek a szavak nem feltétlenül káromkodást jelölnek, mint pl. a Fővárosi Cigány Önkormányzat, vagy stb., stb. Szóval kiosztanám őket a helyedben :)

2011. júl. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
43%
mert rasszisták
2011. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

ez nevetséges... ekkora görcsös megfelelni vágyást...

"zsidó vagyok, apummal járunk a Dohány utcába is" - és BUMM a gyanútlan izraelita máris banhammer áldozata.

2011. júl. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Mert lehet,hogy aki elolvasta az vagy cigány vagy zsidó.:)

Lehet,hogy most meg engem tiltanak le innen.:)

2011. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egy kis kiegészítés 21:04-hoz: a zsidó persze nem tartozik kisebbségi népcsoportok közé, hanem a judaizmust gyakorlók gyűjtőneve, de a többi dolog, amit írtam továbbra is áll, előző voltam.
2011. júl. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na ezt jól megkavartam: beírtam, hogy kiegészítem a 21:04, de az "előző voltam" benne maradt, ami természetesen nem igaz. Szóval 21:04-es válaszoló voltam (ez már a végső kiigazítás :D)
2011. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert a cigány az egy nagyon csúnya szó. Tudtommal nincs is ennél rondább káromkodás.
2011. júl. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ja, mondjuk biztos vannak ilyen kérdések hogy "Mikor jöttek a cigányok Európába?"

Vagy akár, "Mi a zsidók temploma?". Tehát ezekből alakulhat egy beszélgetés hogy megválaszolom hogy nem a mecset hanem a zsinagóga, és beírom chat-be, hogy zsidó vagyok onnan tudom :). Vagy, a 15. században jöttek a cigányok, (asszem) és beírom, hogy van cigány ismim és ő mesélte vagy akármi. :S. Feltétlenül írok a supportnak hogy a "b@zdmeg" és társaikat hagyják, de a cigány, zsidó szavak tiltását mellőzzék...

2011. júl. 13. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!