Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Régi dos-os játékokkal szeretn...

Régi dos-os játékokkal szeretnék játszani! Win7em van. Hogyan lehetne lehetséges? Pl. TIM, hexagon.

Figyelt kérdés

[link]



Ha letöltitek Nektek megy? Nekem az istennek se akarja telepíteni. Azt írja nem kompatibilis a windows verziójával. Most ezért telepítsem újra az egész gépet? :D


De nekem csak is pont ez a hexagon játék kell! És az eredeti sierra-s TIM (The incredible machine). Vagy valamelyik amelyik működőképes. Esetleg a 2. verzióval még kiegyeznék.


2011. júl. 25. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Tölts le egy DosBOX-ot, az egy dos-t emulál. Sajnos a win7 -ben lévő "dos" már nem képes rendesen futtatni a régi dosos játékokat.
2011. júl. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Emulátorral menni fog, például DosBox. Letöltöd a programot, mellé a játékot is amit direkt dosbox verzióhoz csináltak, majd a játékot belehúzod a program parancsikonjába. Egy külön ablakban, dos környezetben el fog indulni a játék, és arra már nincs hatással a Win7 vagy a gép konfigurációja, amik nem képesek elindítani a játékot önmagában.


[link]

[link]

2011. júl. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindjárt kipróbálom. Amúgy az érdekes, hogy a régi aladdin játék minden gond nélkül fut.
2011. júl. 25. 14:23
 4/6 A kérdező kommentje:
Letöltöttem. Nem tudom mit kell csinálni. Egy camtasia studioval felvenné valaki? Adok serialt is!
2011. júl. 25. 14:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Letöltöd a Dosboxot, telepíted. A program elhelyez egy parancsikont az asztalon.

Letöltöd a játékot, és kibontod valahova. A játéknak van egy indító exe fájlra. Ezt a fájl az asztalon lévő Dosbox-ikonra ráhúzod, így elindul a program, és benne együtt a játék is. Utána már a játék fut, és lehet játszani.


Most próbáltam ki a fent berakott linkekkel, és működnek.

2011. júl. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A TIM az megy, egyetlen probléma, hogy az egér az eltűnik és csak azzal az ablakkal tudok foglalkozni. Hexagont valamiért nem sikerült.
2011. júl. 25. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!