Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a neve ennek a kártyajátéknak?

Mi a neve ennek a kártyajátéknak?

Figyelt kérdés

A cél az volna, hogy a számítógépes változatára leljek. Francia kártyával kell játszani, kirakósnak hívják, de ezen a néven sehol nem találtam.

A játék során kettő paklit osztanak le egy játékosnak. Az egyik pakli általában 10 lapból áll, a legfelső lap felfelé van fordítva. Ennek a paklinak el kell fogynia, ekkor van vége a partinak. A másik pakli 4 lapból áll, ebből játszik a játékos. Mindenképpen azzal kell kezdeni az első játékosnak, hogy az ász(oka)t lepakolja. Ezután a fogyasztandó pakli mellé mindenképpen kell egy lapot tenni. Végül húzni egyet a húzó pakliból, hogy a 4 lap meglegyen.

A következő játékos ismét kirakja az ászt, ha van, illetve pakolja felfele 2, 3, 4 stb. (persze, ha van), ezt célszerű a 10-es pakliból, hogy fogyjon ugyebár.

Remélem érthetően írtam le, illetve remélem, hogy ismeritek.


2011. aug. 1. 17:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Fekete özvegy, ami az alap pc-s programokon megtalálható a start minden program játékok menüben!!!
2011. aug. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem az Tünci, de azért köszi :))
2011. aug. 1. 18:29
 3/6 anonim ***** válasza:
talán passziánsz
2011. aug. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az sem az.. :)
2011. aug. 1. 21:32
 5/6 anonim válasza:
Speed?
2011. aug. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A speedet nem így kell játszani :S
2011. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!