Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A következő játékot egy...

A következő játékot egy rejtvényújságban találtam, ráadásul a gyerekoldalon, de nem tudom megfejteni, kíváncsi vagyok rá. Melyik ez a szó?

Figyelt kérdés
Az alábbi szavak mindegyikének ugyanaz a szó lehet az előtagja: _bő, _csont, _eleség, _farkas, _gazdaság, _hólyag, _ikra, _lé, _lépcső, _vérű.
2011. aug. 3. 09:42
 1/3 Draug válasza:
hal ;)
2011. aug. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Draug válasza:

Jah, kiegészítés, akkor már magyarázatképp, úgy a biztos:

halbő - melléknév horgásszlengben, pl halbő évünk volt az idén (sok halat fogtunk)

halcsont - a halak belső porcos-csontos váza

haleleség - kisállatkereskedésekben kapható, otthoni díszhalak etetésére szolgáló kisállatkaja

halfarkas - egy madárfajta, szkuának is hívják

halgazdaság - mondhatnám úgy is, haltenyészet

halhólyag - a halak egy belső szerve, amit levegővel feltöltve szabályozzák az emelkedésüket, merülésüket

halikra - a halak ikrával szaporodnak. Tulajdonképp a halak "tojása"

hallé - a halászlevet egyes helyeken így is hívják

hallépcső - ha pl egy duzzasztógáttal teljesen elzárnak egy folyót, akkor szoktak oda ún. hallépcsőt építeni, hogy fenntarthassák a halak szabad közlekedésének lehetőségét

halvérű - teszetosza, mulya, unalmas alak

2011. aug. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, hogy őszinte legyek néhányról én még életemben nem hallottam:)
2011. aug. 3. 11:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!