Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik pc-s játékokat tartod...

Melyik pc-s játékokat tartod a legeredetibb alkotásnak?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
hát van egy pár. Ott van pl. a Gothic-sorozat, ami nekem nagy kedvencem, de van még sok.
2011. aug. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Wolfenstein széria

Assassin's Creed széria

Halo széria

Doom 3(nekem a többi nem jött be)

Battlefield széria

MOHAA(a többi része szerintem meg se közelíti játékélményben)

COD 2

Lehet furcsán hangzik de nekem ez az egy COD ami tetszik, MW-ek nagyon nem jöttek be, olyan egyszer végigvihető dolog pár napig játszható multival, de ez csak az én véleményem.

Nem tudom ilyenre gondoltál e, vagy valami konkrétumot szerettél volna, deh majd kiderül :P :D

2011. aug. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szakalt ***** válasza:

Fölöttem lévővel megegyezően,

CoD2: Eszméletlen második világháborús élmény.

Battlefield széria: az első és egyben legnagyobb háborúszimulátor FPS

Crysis: marha sok ötlettel az "első" ami rendesen lett kivitelezve

Mirror's Edge: elég eredeti

Magicka: a mágusság az már elvan csépelve de a kivitelezés az egyedülálló

Universe Sandbox

Garry's Mod

2011. aug. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szakalt-nak igaza van!!!! Mirror's Edge télleg eszméletlen jó, pont azért amilyen. Rohangászni fel alá, egy rontás és meghaltál :D
2011. aug. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a kérdés nem a legjobb játékokra értendő, hanem a leg eredetibb megoldásokat tartalmazóakra. Én próbálok mérlegelni, hogy azért ne iszonyat fos, de azért eredeti játékokat írjak.


Én imádom az rpg-ket, abban a műfajban vitathatatlanul, minden kétséget kizáróan az Elder Scrolls széria magasan viszi a pálmát eredetiségben, de játékélményben és szavatosságban is a legjobbak között van. Elég csak a fejlődési rendszerre, vagy arra gondolni, hogy a már agyon használt fantasy világban is olyat alkottak amit sehol máshol nem láthatunk. Várom az 5. részt :)

Ez után a gothic sorozat, de szigorúan csak az első 3 rész, meg még a risen is ide sorolható. Hasonlóan színvonalas alkotás, imádom ezt is, de az előbbi a személyes kedvencem :) Talán mert ha a morrowind nem lenne, egyáltalán nem játszanék rpg-kel.


Az akció játékok közül már leírták előttem: crysis, cod 1-2(a többi is jó), medal of honor sorozat.


Kaland játékok terén nem vagyok nagyon tájékozott, de nekem nagyon tetszettek a sherlock holmes játékok 1-2 kivétellel, de a Call of Cthulhu eredetiségben szerintem eléggé kiemelkedik, már csak az atmoszféra miatt is, igaz, egy remek könyv feldolgozása.


Horrorok közül(vannak ilyen témájú kaland és akció játékok is, de szerintem ez egy külön kategóriát érdemel) az imént említett coc kiemelkedő, de a penumbra 1-2-t tartom a legjobbnak az amnesia megjelenése előtti időkből, olyan mesterien van összerakva, hogy még egy megkérgesedett lelkű baltásgyilkos is összeszarja magát rajta, aztán a penumbra sorozat gyermeke, az amnesia egyenesen zseniális fosatás terén. Sehol nem tapasztaltam még hogy valami délután 4kor is ilyesztő legyen, ne csak élyszaka, forró tea mellett. Egyébként a doom sorozat, és clive barker mindkét játéka ide soroljató, az újabb(jericho) az általám ismert leg betegebb, leg brutálisabb alkotás, én nagyon szeretem az ilyet :)))


Stratégiákkal nem játszok, de biztos arról is fog írni valaki.


Autós játékok közül a legelső ami nekem bejött az a need for speed cucc volt, ami máig kiemelkedő, de a carmageddon szerintem a leg eredetibb, hasonló játék volt még a crashday, az már kevésbé beteg, de jó. Ezeken kívül még sok eredeti van ebben a műfajban, most nem akarom mindet felsorolni.


Platformjátékok közül nekem az örök kedvenc a Crash Bandicoot sorozat, kizárólag ps1-re megjelent részei, vagyis az első három. Olyan hangulattal és játékélménnyel azóta sem találkoztam. Sajnos az újabb részei(mivel már nem a naughty dog kezében van a játék) meg sem közelítik a régieket. Az újabb játékok közül a Mirrors Edge istenverte jó. Ahogy előttem is leírták, mindenki szeret föl alá rohangálni, épületek tetején ugrálni, falon futkosni kilométeres magasságokból, és eközben néha kiosztani pár pofont;) Ez a példa arra hogy még ma is lehet jó platformjátékot csinálni.


Most ennyi jutott eszembe, a többit majd leírják a többiek. Senki ne kössön bele légyszives az írásomba, ezek csak a saját szájízem szerint összegyűjtött játékok, ha másnak más tetszik, írja le.


Szeretném még leírni mielőtt valaki porig alázna a kommentjével, hogy egyáltalán nem vagyok kocka, attól hogy sok játékkal játszottam/játszok mindenre van időm, nem ezek töltik ki a napomat.

2011. aug. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Spore :)
2011. aug. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én se azt néztem, hogy legjobb, hanem legeredetibb, csak próbáltam olyanokat írni, amik ismertebbek. :D Ha a legjobbakat írta volna, akkor az összes cod-ot írhattam volna, vagy a bioshockot, vagy ezer mást, de azok közül egy se fű de nagy alkotás szerintem, ha az eredetiséget nézem. :D

Hogy érthető legyen akkor leírom pár szóban miért tartom eredeti alkotásnak őket:


Wolfenstein: Szerintem eszméletlen nagy ötlet volt zombikat, meg mindenféle dokik által kreált katonákat belepakolni a világháborúba, fűszerezve a náci okkultizmussal.


Assassin's Creed: Igaz egyes dolgokban hajaz a prince of persiákra, de ekkora játéktéren, ekkora mozgáslehetőséggel és ilyen változatos támadási módokkal nem sok játék rendelkezik(igaz az első részt sokadjára végigvíve már annyira nem tartom brilliánsnak a sok támadási módot, de a többi részben élvezhető maradt) :D


Halo: Végre egy olyan játék a sci-fi világából, amiben azt érzem, hogy van értelme továbbcsinálni a pályákat. Nincs akkora megkötés és nagyon jó a történet szál. Szerintem ez az első olyan játék, ami ennyire a történetre épít és nem a lövöldözésre. Az csak egy plusz, hogy fps-be lett beágyazva a történet.


Doom 3: Igazi kult játék a doom, de a doom 3d-t nem tudom igazán élvezni, mint a wolfenstein 3d-t, ez a rész viszont igazán ellett találva.


MOHAA: A második világháborús játékok atyja és ezzel mindent elmondtam.


COD 2: Második világháborús MOHAA vetélytárs fps. Amiben más mint a MOHAA, az a hangulata. Ez inkább akciófilmes hangulatú, a MOHAA viszont komorabb hangvételű játék.


Battlefield: Második világháború nagyon eredeti stratégiai fps-be pakolva. Igazából egyetlen másik stratégiai fps-t sem ismerek, ami tetszene is. A Bad Company 1,2 meg a másikfele. Fps de elég élvezhető történetszállal. Szerintem ezerszer odaveri a COD MW-eket, amik innen lopták az ötletet. :D


Kb. ennyi, remélem nem írtam érthetetlenül, néha szokásom :P

2011. aug. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

stragiaiakról még senki nem írt semmit, szóval én most megteszem:


Command & Conquer: szuper sci-fi átírása a 20. század történelmének, óriási, látványos csatákkal


The Lord of the Rings - The Battle for Middle Earth: teljes mértékben visszaadja a Gyűrűk Ura filmek epikus csatáit, sokszor még rá is dob egy kicsit :)


Star Wars - Empire at War: a Star Wars-galaxis nagy csatái, mind világűrben, mind földön, a történet pedig a 4. rész (Új Remény) előzményeit meséli el


A Céh (The Guild): tökéletes mása a középkor világának, minden van benne, ami egy középkori story-hoz kell

2011. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jaaaj a gyűrűk ura az jóóóóó :D Kedvencem mikor a szem nézelődik és magyarázza, hogy "I see!" :D Az nagyon komoly :P

Stratégiákat imádom, csak nem találtam még olyat, ami igazán megfogna, pontosabban van amelyikkel elég sokáig játszottam, de miután meguntam bármikor elkezdtem előlről, egyszer sem mondtam azt, hogy ez így ennyi kihagyás után jó :D Valahogy egyikben sem találom az eredetiséget. Igaz ebben közrejátszik, hogy szerepjátékozom és magic-ezem és rengeteg fantasy könyvem van és valahogy egy játék se adott vissza olyan élményt, mint ezek.

2011. aug. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!