Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit jelent a konzoloknál...

Mit jelent a konzoloknál ez->multiplatform, exklúzív?

Figyelt kérdés
ha szégyen ha nem én nem vágom mi ez...mert azt írják hogy az x box 360 a multiplatformoknál jobb,a ps3 meg exklúzívnál...nem értem a 2 szó mire való vagy mit takar
2011. szept. 11. 00:38
 1/5 anonim válasza:
100%
Hú, szerintem esetedben itt "szezont a fazonnal" keveredés áll fenn:) Jól elolvastad? Nos, vegyük ketté a két dolgot (mert bizony ez két dolog, és a szoftverekre, például adott esetben játékokra vonatkozik)! Ha egy játék multiplatform, akkor az azt jelenti, hogy több platformon, több különböző típusú konzolon, illetve PC-n is kijön. Például kijön Xbox 360-ra is meg PS3-ra is. De lehet, hogy pl. boxra nem jön ki, csak PS3-ra meg PC-re, de attól még multiplatform, mert két különböző eszközre kijön! Ha egy játék exkluzív, akkor megmondják, hogy MIRE (értsd: melyik platformra) exkluzív: az az, ha pl. egy játék PS3 exkluzív, akkor az CSAK és KIZÁRÓLAG PS3-ra jön ki, ha egy játék Xbox 360 exkluzív, akkor az csak Xbox 360-ra és így tovább.
2011. szept. 11. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A konzoloknál maradva a multiplatform címek kijönnek mindkét gépre, ilyen a játékok 95%-a, az exkluzívok meg csak és kizárólag az egyik gépre, ezek Sony illetve Microsoft kiadású játékok, és kivétel nélkül nagyon erős minőségűek(pl. Ps3 - God of war sorozat, Killzone sorozat, Heavy Rain, stb Xbox360 - Gears of War sorozat, Alan Wake, Halo sorozat, stb)
2011. szept. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bár hogy kinek melyik gép exkluzív címei tetszenek jobban, eléggé relatív, én nem nagyon tudok dönteni. Xbox-om van, az Unchartedet irigylem a ps3-tól, de ugyanakkor a Gears of war vagy Halo coop kampányt nem adnám oda semmiért :) Szóval faramuci helyzet, szerintem a két konzol egyébként ugyanolyan jó, egyszerűen nincs rossz választás bármelyiket is vegye meg az ember.
2011. szept. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösz nektek az info-t!!!!!!!!!!!=)
2011. szept. 11. 20:22
 5/5 A kérdező kommentje:
100 % os segítség volt!!!Köszöntem szépen!!!!!!!
2011. szept. 11. 20:34

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!