Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Most akkor mennyi darab mező...

Most akkor mennyi darab mező található egy darab sakk táblán?

Figyelt kérdés

Nos 8X8=64 akkor 64 mező van. De valaki azt mondja hogy 65, és amikor kérdem hogy miért, akkor azt válaszolja az illető, hogy "Azért 65 mező, mert van egy darab mező, ami fel van osztva 64 darab mezőre" Vagyis ő akkor a magára a sakk táblára gondol, de az nem olyan mező, mint ahova lépnek a bábuk. Akkor ennyi erővel nem 65 van, hanem jóval több mivel 8X8=64, de ugye bár akkor egy 4X4-es "négyzet is egy mező, a 3X3-os is egy mező, akkor elfogathatő mezőként csak 64-nek kellene lennie, nem?

Most akkor mi van?


2012. jan. 27. 15:24
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából a Honfoglalo.hu -ra akarom felrakni ezt a kérdést, de nem tudom hogy mit rakjak a válaszba. Nem akarok h*lyeséget írni.
2012. jan. 27. 16:02
 2/4 anonim ***** válasza:
Valami nagyon értelmes illető mondhatta, hogy 65... 64 van.
2012. jan. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ha nem csak azt számolod, hogy hány mező, mert az 64, hanem hogy hány négyzet, akkor a válasz 204.
2017. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most válaszoltam meg ezt a kérdést Honfoglalón és utána rákerestem google-n, hogy hány mező van egy sakktáblán, erre kiadja ezt, hát ez :DDD
2018. máj. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!