Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit tegyek (Kérdésem túl...

Mit tegyek (Kérdésem túl rövid, a magyarázatom hosszú. )?

Figyelt kérdés
Gépem:Microsoft XP Professional ,AMD Athlon II X2 250,3.00GHz,2.00 BG RAM,ASUS Nvidia GeForce GTS 450 1GB GDDR5.A Men of War Vietnam 5-10 percenként lefagy.Régebben is előfordult ez a probléma más játékokkal is (köztük több Men of War játékkal együtt) és aztán fokozatosan az egész gépre kihatott és már majdnem mindenen lefagyott.Elvittük szerelőhöz és ot kifogástalanúl müködött -lejebb húzták a felbontás is lehet ezért ment ezután gond nélkül.Ezután (megtanultam hogy játék közben ha lehet más programot ne futtassak a 2 GB RAM miatt)letöltöttem a Skyrim-ot és azis ment(kisebb akadásokkal néha ez is lefagyott,de a gépnek nem lett baja) mert lehúztam a felbontást 832 x 624 re asszem.De most a MoW Vietnam-nál 1024 x 768-nál lejebb nem lehet húzni és le is fagy és csak akkor lessz megint működőképes a gép,ha újraindításnál kikapcsolom(mert win töltésnél csak "tölt és tölt de meg nem áll")és várok 3-4 percet és akkor kapcsolom be.Nem tudom mi az oka ezeknek a fagyásokna? 1.A gépem nem bírja a 832 x 624-nál nagyobb( beállított) felbontású gamekat(vagy pl a RAM om lehetne nagyobb)?-vagy-2.A géppemmel van a baj ? Kérlek segítsetek rajtam és bocs ha nem érthető a megfogalmazásom.
2012. febr. 26. 12:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondanám hogy a játékokkal van a baj ha torrentről szeded le.Ez az átka a crack-nek.De ha már minden játéknál ezt csinálja,akkor a gépben lesz a baj.Rendszeres fagyást okozhatja a processzor túlmelegedése.A processzor túlmelegedhet ha nem megfelelő hűtőborda van rajta,ha bármikor a hűtőbordát levetted de a hűtőpasztát nem kented újra és ha soha az életben ki nem takarítottad a hűtőbordát.


De a graff kártya is túlmelegedhet hasonló okokból.


Ezt így nehéz megmondani,fagyást 1001 dolog előidézhet Windows-ban.Takarítsd ki a Windows-t,esetleg telepítsd újra,takarítsd ki a gépet ha a hűtőbordát a procin és a graff kártyán valaha is levetted a hűtőpasztát kend újra ha nem tetted.


Ha továbbra is fenn áll a gond,akkor valószínű hogy valami haldoklik a gépedben.Szerintem a 4 perces várakozás miatt,biztos hogy valami túlmelegszik.


Ha a RAM kevés a játéknak,akkor sem szabad hogy lefagyon,max laggol mint az állat és egy élet megvárni hogy reagáljon de nem fagy le...


Szóval tuti hogy a géppel van a baj de hogy egész pontosan mivel azt nehéz így megmondani.Én a procira szavazok.

De lehet nem ártana windowst újra rakni vagy leglább alaposan kitakarítani,töredezettség mentesítés..stb.

2012. febr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De én szerintem nem tudnám kitakarítani a hűtőbordét mert 14 évesen azt sem tudom mi az (pedig lehet hogy már illene) na meg ahonnan lett vásárolva ott azt mondták hogy csak ők szedhetik szét meg ilyesmi (lehet míg garanciában van) de már egy éve és kb 3 hónapja megvan és azóta nem volt takarítva... De akkor most meg vigyem kitakarítatni hozzájuk és kerjem meg hogy nézzék meg hogy a proci túlmelegedik-e vagy a kűtő izék rendben vannak-e? de amúgy milyen időközönként kell takarítani ?
2012. febr. 26. 20:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha garanciás akkor garanciálisan meg is kellene hogy csinálják.Vidd be nekik hogy rendszeresen lefagy és várni kell 4-5 percet mire újra működik.Mondj nekik egy konkrét példát amikor lefagy nehogy megint náluk ne csinálja.Ha valami túl melegszik ami szerintem valószínű az elmondásod alapján,akkor terhelés alatt melegszik túl.Szóval egy játékot mondjuk ami alaposan megdolgoztatja a gépet el kell hogy indítsanak más különben jó hogy nem csinálja.Ezt mondjad nekik.


Ha nincs garancia akkor a BIOS-ban a bejegyzéseket nézzétek meg,ha valami kritikus hőfokot ér el zavarosan működik az ott bejegyzésre kerül.Ha nincs bejegyzés azért biztos ami biztos futtassatok le egy diagnosztikai programot.Mondjuk Everest vagy SpeedFan.Ez ki írja mi hány fokos.Nézzétek meg alapjáraton és egy kis játék után is.Ha a proci (CPU) 50-60 fok körül van az jó az felett nem 70 fok felett halál.A graff kártya (GPU) ha 60-80 fok körül van az jó 100 fok alatt elviselhető,de ha nagyon közel van a 100 fokhoz akkor az gondot okozhat.Minél közelebb a 60-hoz annál jobb.A merevlemez 40-50 fok körül jó.


Ha a hőfokok rendben vannak,próbáljátok meg újra rakni a Windows-t ha az sem segít,akkor valami haldoklik a gépben.Nem arról van szó hogy túlmelegszik,csak bizonyos terhelés felett megadja magát.Hibás.


Ebben az esetben vigyétek szervízbe.De ha van egy feszültség mérőtök ti is kitapogathatjátok mi haldoklik,de ezt azért nem ajánlom ha abszolút nem értetek hozzá.


Amúgy félévente nem árt kitakarítani,legalább egy kicsit kiszívatni a port de azért ha 1 évig nincs takarítva az nem lenne szabad hogy gondot jelentsen.Mondjuk attól függ hogy 1 éve újonnan vettétek vagy használtan.

2012. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!