Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mass Effect 3 importált...

Mass Effect 3 importált mentés kérdések?

Figyelt kérdés

Néhány infó érdekelne ME2-ből importált mentésekkel kapcsolatban.


Egy példával illusztrálnám mi érdekel:(aki még el sem kezdte az ME3-at ne olvassa!)


Van egy küldetés, amikor a Grissom Academy diákjait kell megmenteni, és a biotikus kölkök tanítója ugye Jack. Ha valaki egy olyan mentést visz át, amiben Jack nem élte túl az ME2-t, mi történik? Más lesz a tanítójuk, vagy meg se kapják a küldetést?


Ugyanezen a vonalon, a salarian bolygón ki lenne a segítőnk, ha Mordin meghalna az ME2-ben? Nem tudom van-e olyan akinek bárki(esetleg mindenki) meghalt a második rész végén, csak érdekelne, milyen befolyásoltsággal bír ez az utolsó részben.


Még nem vittem végig a játékot, csak ezek az infók érdekelnének.


2012. ápr. 15. 22:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki meghal, akkor a helyére más kerül, mint ahogy ha Wrex meghalt a Virmire-ön, akkor Wreave vagy ki kerül a helyébe, vagy a te példáddal tovább menve, ha Jack meghalt a biotikus kölyöknek más lesz a tanító-parancsoka. Bizonyos dolgokat befolyásol, hogy az előző egy-két részből ismert karakter életben maradt vagy meghalt, legfőképpen a párbeszédeket, de azért van bőven játékmenetbeli hatása is (pl. ha Wrex meghalt, akkor össze lehet hozni, hogy a krogan erők mellé megkapd a salariant is, úgy, még Mordin is életben maradjon, míg ha életben van, akkor ő leleplezi, hogy igazából nem is akarod szabadon engedni az ellenszert, és akkor bizony búcsút kell mondani neki, valamint bizonyos mennyiségű War Asset-nek is).
2012. ápr. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Csak lemaradt az elejéről: az én hsz-em is teli van spoilerrel, mert máshogy nem tudtam válaszolni, szóval ha valaki nem akarja tudni mi történt NE OLVASSA EL, a zárójelest részt meg főleg ne!
2012. ápr. 16. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ. Nagyon érdekes, igazán jól összehozták a BioWare-es srácok. Nem probléma, hogy bespoilerezted, én pont a genophage gyógyításos résznél tartok, és sejtettem, hogy a küldetés vége nem lesz maradéktalanul happy. Ezt szeretem a Mass Effectben :)
2012. ápr. 16. 07:40
 4/13 anonim ***** válasza:
Sőt a Grimson Academynél maradva, találkozhatsz Daviddel is, ha úgy döntöttél az Overlord dlc-ben, hogy megmented. Később pedig a bátyja is feltűnik.
2012. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen Daviddel találkoztam. Eszméletlen jó, hogy mennyi karakterrel össze lehet futni a korábbi részekből.


Például Grunt a rachni bolygón hatalmasat alakít. :D

2012. ápr. 16. 10:47
 6/13 anonim ***** válasza:
Na igen, az ME3 egyik legjobb húzása, hogy az ismert karakterek többsége, valamint a döntéseink így vagy úgy visszaköszönnek. Mondjuk nekem az is nagyon tetszik, hogy fejlődik a karakterek jelleme és viszonyulása Shephez a trilógia alatt, erre meg a legjobb példa Garrus.
2012. ápr. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Végig is játszottam az egészet. Hát Garrus búcsújánál majdnem elsírtam magam. :D A befejezés meg hát, nekem tetszett (bár tényleg érdekes, hogy mindenhol ugyanaz a videó csak más színben), de a sztori hatalmas. És a sulykolásos teóriával még érdekesebb.
2012. ápr. 19. 13:01
 8/13 anonim ***** válasza:

Most nem felejtem ki, hogy !! Spoiler veszély!! mert fontos dolgokat is irkálok :D Tehát még egyszer:

--------------------!!SPOILER VESZÉLY!!-------------------

(ha még nem játszottad végig, és nem akarod tudni, mi és hogy történik, SEMMIKÉPPEN se olvasd tovább!)


Az Indoctrination theory tényleg egy érdekes, és hihető elmélet, bár van egy-két belemagyarázás, pl. Udina lelövéses Renegade interruptját is beállítják bizonyítéknak, ami ha belegondolunk, kicsit belemagyarázás, hiszen a Renegade pont egy "a cél szentesíti az eszközt" beállítottság, és ott bőven belefér hogy fejbe lövöm a fenyegető egyént, míg a Paragon inkább lebeszéli/elvonja a figyelmét/megsebesíti. Az egyetlen gond vele az, hogy a Bio már megcáfolta.

A csapattagok búcsúzása tényleg egy megható jelenet, főleg ha trilógiaként játszotta ki az ember, hiszen akkor akarva-akaratlanul megkedvelte/megutálta az ember a segítőket, így mindenképpen van egy bizonyos szintű személyesség a dologban.

Az endingekről csak annyit, hogy nekem nem tetszettek, de nem azért mert Shep meghal (vagy éppen látunk belőle egy páncéldarabot, ami fellélegzik), hanem mert nem logikus, egyszerűen nem illenek össze dolgok. Hogy kerülnek a Sheppel a sugár felé futó társaink a Normandy-ra? Ha a Normandy felvette a Sheppel futó társakat, akkor őt miért hagyták őt? Nem nagyon tudom elhinni, hogy Joker, EDI, Garrus, a többi társunk, illetve az esetleges szerelme otthagyná Shepet (vagy a holttestét, ha az hitték meghalt). Mit keres egyáltalán a Normandy FTL meghajtásban menekülve a színes sugár elől, miért nem a Földnél harcol a Reaperekkel? Hiszen megmondták, hogy ha a Crucible kudarcot vall, akkor is a végsőkig harcolnak a Földért. Az is érdekes, hogy Shep kérdés nélkül elhisz mindent, amit Godchild mond. De, ha szerencsém van, akkor az Extended Cut DLC-vel minden a helyére kerül.

Most már abbahagyom, mert alig van köze a válasznak a kérdéshez :D

2012. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kicsit kiegészítem az előző válaszom, mert pár dolog még eszembe jutott, amikor újraolvastam nemrég. Tehát továbbra is:

--------------------!!SPOILER VESZÉLY!!-------------------

(ha még nem játszottad végig, és nem akarod tudni, mi és hogy történik, SEMMIKÉPPEN se olvasd tovább!)


Plusz hiányoltam azt a lezárást, amivel hitegettek, és a trilógát megilletné. Akár egy egyszerű szöveges epilógust (mint a Dragon Age: Origins-nél), ami elmondja hogy két-három mondatban hogy, ezzel-meg-azzal ez-és-az történt. Ehelyett bedobnak egy új helyzetbe, és később hozzáteszik, hogy "használd a képzelőerődet" (avagy angolul azt a hírhedté vált mondatot, hogy "lots of speculation for everyone").

2012. ápr. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Az Extended Cut-ot én is nagyon várom, mert a twitteren meg a BioWare mindig olyanokat ír, hogy így spoiler úgy spoiler ha elárulnak valamit, úgyhogy csak várjunk, mert nemsokára kiderülnek a dolgok.
2012. ápr. 19. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!