Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A DUST 514 és az EVE Onlie...

A DUST 514 és az EVE Onlie pontosan hogy kapcsolódik össze?

Figyelt kérdés

Annyi tudok hogy a DUST 514 az EVE Online világában fopg játszódni.

Viszont amit nem értek hogy VALÓBAN az EVE Online világában fog játszódni,tehát nem csak történet szerint hanem az EVE Online játékosok és a DUST 514 játékosok együtt kézen fogva harcolhatnak,foglalhatnak el bolygókat.Ezt írják a hivatalos oldalon.


De ezt mégis hogy lehet elképzelni?

Egyszerűen nem látom hogy kapcsolódhat össze a 2 játék.Az EVE Online az űrben játszódó MMORTS/RPG akármi még a DUST 514 egy MMOFPS játék lessz ami videók leírások alapján egyszerűen arról szól mint bármelyik más MMOFPS.Tehát adott egy csatatér ahol 2 oldal össze csap és megy a harc agyba főbe.És ráadásul csak PS3-ra adják ki még az EVE csak PC-re és Mac-re érhető el PS3-ra nem.


Szóval totál ellentétben van a 2 játék.Mégis hogy kapcsolódhatnak össze?

Tud valaki valami pontosabb infót erről hogy játékmenetben hogyan is fog ez kinézni?Vagy nincs komolyabb jelentősége csak ha az EVE online-ban harcolni egy bolygóért,akkor lehet hogy a DUST játékosok is azon a bolygón lövik egymást,de a 2 semmi hatással nem lesz egymásra max chatelni lehet?Vagy hogy képzelhették ezt el?


Azt írják hogy a DUST 514 közössége az EVE Online közösségével együtt játszhat majd,együtt hódíthatnak meg bolyókat.De nem értem mégis hogy.


Valaki esetleg tudja?

Előre is köszönöm.



2012. ápr. 25. 00:40
 1/3 A kérdező kommentje:

Találtam egy kis infót a dologról.


Lényegében arról van szó,hogy az EVE Online játékosok leküldhetnek a bolygókra járműveket,tankokat vagy akár rakétát is indíthatnak az ellenre ezzel támogatva a bolygón harcoló DUST 514 játékosokat.De nem csak az EVE játékosok lehetnek hatással a bolygón játszó DUST játékosokra,hanem fordítva is a DUST játékosok is kilőhetnek űrhajókat.Illetve a játékosok kommunikálhatnak is egymással például a DUST játékosok üzenthetnek az EVE játékosoknak hogy mire van szükségük és az EVE játékosok küldik ami kell..stb


De amitől tényleg különleges lessz ez az egész,az-az hogy a DUST 514-ben gyakorlatilag csak és kizárólag az EVE játékosok által leküldött járművek,tankok ilyesmik lesznek.Tehát a játék nem generál semmit autómatikusan mint más online FPS játékokban,csak azzal gazdálkodhatnak a DUST játékosok amit az EVE játékosok leküldenek.

Az EVE játékosoknak pedig lényegében ezeket elő kell állítani,nem csak úgy vannak az EVE játékosoknál sem.Tehát az EVE játékosoknak ki kell bányászni mondjuk a tankhoz szükséges nyersanyagot,majd le kell gyártaniuk és ha kész azt tudják leküldeni a DUST játékosoknak.


És éppen ezért a játék fejlesztői hatalmas sikert várnak a DUST 514-től mivel hasonló integrációt 2 online játék között még senki nem hajtott végre.Hát valóban nagyon érdekes de nekem azért vannak kétségeim.


Mert az EVE játékosok részéről,ez nagyon komoly mivel rengeteg időt és pénzt kell fektetniük a tankok,fegyverek egyébb járművek fejlesztésébe vagy a rakétákba amit beküldenek az ellenre a DUST játékosokra.A DUST játékosok viszont teljesen ingyen ezt felhasználhatják,mindent amit az EVE online játékosok leküldenek.Ezért kérdéses hogy a DUST 514 játékosok igazán átérzik-e majd a súlyát annak hogy az a tank amitbe beülnek és elindulnak az önmegsemmisítés felé,valakinek az EVE Onlineban rengeteg idejébe és pénzébe került kifejleszteni hogy ott legyen.Vagy ha a DUST játékosok kilőnek egy ellenséges űrhajót,hogy az-az űrhajó az adott játékosnak mocskosul sok pénzébe került.Azzal hogy elpusztítják lehet hogy több hónapnyi játékát rombolják le az adott EVE Online játékosnak.

Szóval a DUST játékosoknak semmibe nem kerül játszani és felhasználni,elpusztítani amit az EVE Online játékosok leküldenek ezért szerintem kevésbé fogják átérezni a súlyát,jelentőségét a dolgoknak .Kvázi a DUST online hatalmas újítása jelentőségét veszti mert most mit számít hogy egy EVE játékos gyártotta,küldte vagy a gép generálta.A DUST játékosoknak ez szerntem teljesen mindegy lessz és így már nem is tűnik olyan kiemelkedőnek a DUST mint ahogy azt várják.


Mert nagyon várják,több millió embert várnak a játékba,ezt így kijelentették.Beintenek a Battlefield-nek,Call of Duty-na és társaiknak.És itt kezdődik a másik oldala a kétségeimnek.Egy csatában a DUST 514 részéről maximum 48 ember vehet részt.24 az egyik oldalon,24 a másikon.Na most ha nem is milliónyian játszanak vele csak mondjuk 1000 ember,az kb 20 csatát jelent.Na most nem ismerem az EVE Online-t csak pár napja játszok vele a trial verzióval,eddig tetszik,de számomra kérdéses hogy az EVE Online játékosok képesek lesznek-e vagy akarnak-e majd egyáltalán ennyi egyidejűleg folyó csatában támogatást nyújtani.Mert ahogy mondtam az EVE játékosoknak ez rengeteg pénz és idő még a DUST játékosoknak semmibe nem kerül a játék.


Hát nem tudom,az eddigi infók alapján,nagyon érdekesen hangzik de valyon tényleg érdekes is lessz igazi galaktikus online háború hangulatát kelti-e majd mind 2 oldalon,számomra kétséges.

2012. ápr. 25. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:

Az majd kiderül mekkora siker lesz, még mégis hogy lesz, de biztos jól átgondolták, hogy mégis mi hogy lesz.


"És éppen ezért a játék fejlesztői hatalmas sikert várnak a DUST 514-től mivel hasonló integrációt 2 online játék között még senki nem hajtott végre.Hát valóban nagyon érdekes de nekem azért vannak kétségeim."


Nem tudom ezt honnan veszik, azért, mert ilyen szorosan összekapcsolódik 2 játék még nem biztos, hogy siker lesz.

Bár az, hogy teljesen ingyen le lehet majd tölteni azért dob majd rajta, de pl. lehet sokan pont félnek ettől az integráltságtól, hogy nem ismerik az EVE univerzumot, és akkor inkább hagyják, mert túl bonyolult.

Illetve ha megnézzük a trendeket, akkor a cod a menő, mert ott nem kell gondolkozni, csak 3 gombot nyomni.

2012. ápr. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen ez szerintem is tulzás hogy azlrt várják a sikert mert a 2 játékot integrálják.Szerintem inkább abban reménykedeknek ők hogy a DUST 514 lesz az első és eddig egyetlen ingyenes MMOFPS a PS3-ra.És egyenlőre csak PS3-ra.Ezért biztos sok PS3 tulaj bele fog nézni.De hogy utána maradni is fognak-e....majd kiderül,de az eddig hallottak alapján én személy szerint nem hiszek a sikerében.Nem látom hogy egy DUST játékost most hol érdekelje az hogy a tankokat..stb az EVE játékosok gyártják és ezért érdekesebbnek tartsák és szivesebben jétszanak ezzel mint egy Battlefield-el mondjuk....De majd kiderül,komolyan érdekel mi lesz belőle főleg hogy az EVE egyre inkább tetszik,még van 1 hét a trial-ból de utána lehet befizetek egy hónapra,aztán majd eldől :)


Amúgy szerintem a DUST ez az integráció miatt nem lessz bonyolúltabb mint más online FPS játékok.Ugyan úgy mindenkinek lesz egy karaktere aminek a fegyverzetét és képességeit fejleszthetik,a csatatéren meg csak pusztítani kell az ellent mint bármelyik online FPS-ben.Mondjuk annyi érdekessége lessz ahogy olvastam hogy az EVE-hez hasonlóan minden játékosnak lessz egy saját kis kuckója ahol fejlesztheti a képességeket,felszerelést..stb.Szóval nem csak egy 2D ablak képekkel hanem egy 3D tér amit bejárhatnak TP nézetben.Illetve egy egész bázist kapnak amit bejérhatnak és más játékosokkal is összefuthatnak.És a képességeket ha jól értettem szintén EVE módszerrel kell majd fejleszteni.Tehát megveszik a könyvet mondjuk a páncélos járművek kezeléséről,javításáról..stb és a képesség elsajátítása órákba,napokba is bele telhet.Szóval elméletileg azért DUST játékosoknak is időbe és némi pénzbe fog kerülni mire bele tudnak ugrani egy tankba mondjuk vagy a vállukra kaphatnak egy aknavetőt.De a képességek fejlesztéséről még sokat nem árultak el,csak gondolom valami ilyesmi lesz az alapján amit eddig olvastam róla.


Hát majd kiderül,én minden esetre jobban örültem volna ha az EVE-be fektetik ezt a rengeteg pénzt és megcsinálták volna hogy az EVE játékosok emberi alakban egy kicsit tágabb körben mozoghassanak mint egy szoba a gigantikus űrállomásokon..De biztos ez is jönni fog,legalábis megigérték :)

Remélem nem a DUST szánták a beigért nagyobb mozgástérnek :D

Mondjuk ha a DUST-ban lévő bázisra az EVE játékosok emberi karaktereit is rá engednék és így az EVE és DUST játékosok találkozhatnak egymással,ismerkedhetnek,egy emberi alakot rögzíthetnek a név mellé a csata mezőn az valóban akár érdekessé is tehetné a csatákat :)

2012. ápr. 26. 00:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!