Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ciklon. Pinfari Z64. A budapes...

Ciklon. Pinfari Z64. A budapesti Vidámparkban volt '74-'82 között asszem. Az idősebbek (mint én. ) még emlékeznek rá. Meg tudja mondani nekem vk, hogy veszély esetén hogyan tudták hegymenetben is akár lefékezni?

Figyelt kérdés

Láttam képeket a neten, imádom ezt a hullámvasutat, és láttam, hogy hegymenetben, de akár völgymenetben is gixi esetén meg lehetett állítani a kocsikat. Hogyan? Van áram a fémsínekben? Hogyan fékez a kocsi kereke, mikor szerintem a kocsik aljában sincs áram?

Szerintem szégyen, hogy 42millió forintért (!!!), ami nem hiszem, hogy tétel egy vidámparknak, lehetne venni, ehelyett sztem sokkal drágábban bérel a Vidámpark olyan játékokat, amik a Ciklon lába nyomába nem érnek!



2012. jún. 19. 15:26
 1/3 anonim válasza:
Én sajna nem éltem akkor még mikor az a hullámvasút állt, de viszont érdekelne, hogy milyen, de nem találok róla egy képet sem. :( Szóval létszíves tudnál linkel nekem képeket róla?
2012. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ugyanilyen volt Budapesten is http://www.youtube.com/watch?v=CuwQmam8cjU
2013. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 4lábavanasztaldenems válasza:
A kocsikon nem volt fék, a sínek között kiálló, a sínekkel párhuzamos fémlemezek fékezték a kocsikat. Mivel ennek a hullámvasút típusnak nincs alsó-vezetőkereke, a lejtők előtt és után voltak a fékek, hogy a kocsik ne repüljenek le a sínről. Egyébként a Ciklont azért bontották le, mert veszélyesen elavult(vagy inkább a karbantartás maradt ki rendszeresen) és baleset is történt rajta. Az akkori média szerint egy részeg kiesett belőle, de szerintem inkább egy vonat borulhatott le a sínről.
2015. márc. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!