Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért nem szabad kibontani az...

Pink07 kérdése:

Miért nem szabad kibontani az értékes játékfigurákat?

Figyelt kérdés
Hallottam, és láttam is már filmben, például a 40 éves szűzben, akinek egy rakás értékes figuragyűjteménye volt. Most szándékozom vásárolni egy efféle drága figurát, és a tesóm azt mondja, ne bontsuk ki, mert elveszik az értéke, de én meg úgy kibontanám, hogy megnézhessem!

#Star Wars #Batman #figura #bontatlan figurák #drága figurák
2012. aug. 11. 10:37
 1/4 anonim válasza:
Ha be van csomagolva és érintetlen a tárgy többet ér mint a használt.. ezért drágábbak a kicsomagolatlan figukák.
2012. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az az élvezeti értékük, hogy a tulajdonában van valakinek, nem az hogy felnőttként játszani fog velük. Ezért ki sem bontják. X évtized múlva nagyon felértékelődik, hiszen egy olyan játékot vehetnek meg ami érintetlen, de már nem kapható sehol. Nincs rajta sérülés, nem törtek le róla dolgok, nem pattogott le a festék, nem hiányzik róla semmi.


Egy másik példa is gyakori: van egy kedvenc együttes, akinek megveszik a kiadott lemezeit a rajongók. De nem bontják ki, mert úgyis a netről letöltött albumot hallgatják. Ezzel egyrészt támogatták is a kedvencüket, van tőlük egy kézzel megfogható termék, viszont a kibontott lemez nem karcosodik, sérül, tűnik el, kopik meg a borítója, stb...


Ezekhez nyilván egy hozzáállás kell, amiben tisztelik más elért eredményét és részese akarsz lenni valamilyen szinten. Manapság az a nézet, hogy bármit letölthetsz és megszerezhetsz anélkül hogy fizetnél, az egy nagyon kényelmes életmód és lehetőség. De nincs meg benne az a fajta visszajelzés a készítőnek hogy ő jól csinálta. Egyszer talán átfordul a dolog, és nem fognak sok dolgot csinálni, mert nem éri meg a letöltések miatt és a túlkínálatból hiány lesz.

2012. aug. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jó, de nem saját magunkat büntetjük azzal, hogy megvettünk valamit, de még csak nem is érintettük meg...
2012. aug. 11. 12:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam drága figurákat venni külföldről kb 250-300$ értékben Hot Toys márkákat. Persze nem sűrűn 1-2db/év Nekem az az elvem, hogy megvettem, akkor kibontom, és megnézek rajta mindent amit érdekel. Nem leszek attól boldog, hogy mondjuk 20 év mulva 600$-ért eladhatom. Ketté kell választani a befektetést és a saját célú vásárlást. Később is lesz értéke, ha vitrinbe tartod, nem engeded leporosodni, dobozát megtartod, vigyázol rá, akkor annyit biztos fog érni, mint amennyiért vetted.
2012. aug. 12. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!