Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mass Effect sulykolásos elmélet?

Mass Effect sulykolásos elmélet?

Figyelt kérdés
Ha a sulykolásos elmélet igaz (nekem nagyon tetszett, sok kérdést megmagyarázott) akkor Shepard igazából nem megy fel a Citadel-re és nem indítja be a Crucible-t, de akkor miért pusztulnak el a Mass relay-k?

2012. okt. 23. 13:27
 1/6 anonim válasza:
30%
Mert Nyan-cat a kaszások vezére.
2012. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Seems legit.
2012. okt. 23. 13:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Sulykolás???

Te gondolom az "Indoctrination" elméletre gondolsz (az agymosásos). Szerintem a sulykolás nem agymosást jelent.


Honnan veszed hogy elpusztulnak a Mass Relay-ek?


Amúgy szerintem ebből csak az a rész igaz hogy Harbringer sugara kiütötte Shephard-ot és csak "megálmodta" hogy az lesz. Bár már kijött az Extended Cut DLC régen, úgy tudom még mindig nem tudni hogy az a lélegzős jelenet a destroy ending után az hogy túlélte a robbanást vagy hogy akkor kel fel miután a harbringer sugara kiütötte.


Úgy tudom az egész elmélet már az 1 mass effect-től van.

2012. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdjük a kérdésekkel:


Miért van a Citadelbe egy ilyen "opció" vagy minek nevezzem beépítve amivel megsemmisíthetjük a Reaper-eket?


Hogyan került fel Andersen előttünk a Citadelbe amikor még be is ismerte hogy mögöttünk volt és az a pali (amikor eltalált minket harbringer sugara/lézere) bejelentette hogy mindenki meghalt.


Ha már ennél tartunk, ez is megerősíti a teóriát miszerint Shepard nem volt a Citadel-ben mivel az egész csapatot halottnak jelentette.


Honnan tudta Andersen hogy pont MI vagyunk vele együtt a Citadelben?


Miért vérzik Shephard a ball vállából amikor Marauder Shields (őt tekintik az utolsó boss-nak mert ő volt az utolsó ellenség akit megöltünk :D.) a jobb vállát vagy a mellkasát lőtte meg?


Na és mi van azzal az "isten" gyerekkel?

Magyarra fordítva idézek a videóból: Az áldozatok csengő fülről és fejfájásokról panaszkodnak.

Az egyik jelenetben James Vega mellett hallhatunk csengést a fülünkben, valamint a Citadelben is mondanak egy ilyen bejelentést: Aki csengésről a fülükben és fejfájásra panaszkodik keresse fel a C-Sec osztályt.

Na és az álomjelenetek. A

2012. okt. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bocsánat megnyomtam az entert véletlenül xD.


Na fojtatom: Az álmokat a teória azzal magyarázza hogy Shephard még nincs teljesen az "agymosás" hatása alatt.

Mellesleg: A játék kezdetén Andersen nem vette észre a gyereket és amikor szált be a hajóba akkor se segített neki senki mintha ott se lenne. A gyerek csak Shephard látomása, csak odaképzeli a gyereket.


A befejzések:

A játék során megtanultuk hogy a kék=jó, piros=rossz.

A befejezéseknél az Illusive man (akit annyira utálunk) "irányítani a Reapert" befejezése KÉK, Andersené: a mindent megsemmisítős pedig piros. Miért?

Amikor a Citadelben beszélünk az Illusive Mannal figyeljük csak meg a képrenyő sarkát. Valamilyen lila vagy kék nyúlványok vannak ott. Az illusive man a Reaperek befolyása alatt van és az erejüket használja Shephard irányítására nagyjából sikertelenül mert Shephard nincs teljesen az "agymosott" állapotban.


Na még egy érdekesség: Menjünk vissza citadelre amikor választani kell és áljunk meg a 3 választható befejezés között a folyosón és kezdjünk el sétálni valamelyik felé majd vissza. Ha ügyes vagy észreveszed hogy a zene változik. A "zöld" a synthesis befejzés felé a zene ilyen "reménnyel teli" vagy hogy mondjam. Még a Destroy a "piros" befejzésnél ilyen lehangoló a Controll a "kék" befejezésnél meg azt meg sem tudtam állapítani.


Maguk a befejézek: Itt jön be az 1. játékból Saren.

Saren agymosott volt. Barátságot akart kötni a Reaperekkel és ezt ő nem is tudta. MÉG 1 ÉRDEKESSÉG: A piros és a zöld endingnél Shephard valamint illusive man szeme más. Eltérő a normálistól. Reaper befolyás alatt vannak. Saren szeme is ilyen.


A piros endingnél azt mondja a gyerek hogy a gépek a "készítőik" ellen fordulnak. Amikor Tali bolygóján megöljük a Reapert láthatjuk a Geth-eket békét kötni az ő "készítőjeikkel". Azt is mondta hogy nem éli túl azt a választást semmilyen robot. Shephard sem (ezt gondolom nem kell megmagyaráznom annak aki játszotta a 2. Mass Effectet). Viszont ha 5000 felett vannak a segítőink akkor ha várunk Shephard vesz egy lélegzetet. Miért, amikor ő is részben robot?


Ha Shephard agymosott miért nem ölik meg egyből? Mivel Sarent megölte a Reaperek Shephardot használják. El is érik a céljukat mivel Shephard a játék végén tulajdonképpen az egész galaxist a Repaerek elé viszi (a segítői).

2012. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem érdemes a játék végén elgondolkodni.
2012. okt. 29. 09:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!