Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » DayZ és WarZ játék mikben...

DayZ és WarZ játék mikben különböznek?

Figyelt kérdés
Azon kívül hogy az egyik egy mod az ArmA 2-höz.

2012. dec. 2. 20:45
 1/3 anonim válasza:

Én még nem játszottam a DayZ-el,de nem rég utána néztem miben is tér el a 2 mert nem tudtam dönteni hogy most az ARMA II-t vegyem-e meg vagy inkább a WarZ-t.


A sok olvasgatás után végül az jött ki hogy gyakorlatilag semmiben nem tér el a 2,az alap koncepció ugyan az.Mind a 2-t ugyan azok fejlesztik,csak amikor a MOD-ot csnálták,nem számítottak rá hogy akkora sikere lesz,ezért úgy döntöttek megcsinálják önálló MMO játékként hogy pénzt is keressenek vele,ez lesz a WarZ.


Azért van amiben eltér a 2,például harc/játék mehanika.Az ARMA II egy katonai szimulátor,kvázi totál élethűen működik,viselkedik benne minden fegyver,ember,jármű.Így hát ugyan ez igaz a DayZ-re is.A WarZ inkább arkádosabb jellegű,mint például a CoD mondjuk.Nem a legélethűbb fizika,harc mehanika szempontjából,de látványos,élvezetes,hangulatos.

Valamint jelenleg a DayZ több tartalommal rendelkezik mint a WarZ,mivel a WarZ hivatalosan béta,de inkább alpha stádiumban van.

Például a WarZ-ban jelenleg csak egy terület van ami nem túl nagy a DayZ területéhez képest,a WarZ-ban jelenleg nem lehet járműveket használni és üresek a házak.Bemész egy házba és tök üres,nincsenek bútorok.berendezések.A DayZ-ben vannak járművek,sőt a roncs jűrműveket is lehet javítani és az épületekben ott van aminek ott kell lenni..stb.

Szóval a WarZ jelenleg kevesebb tartalmat kínál fel mint a DayZ,de ez változni fog,elvégre a WarZ még fejlesztés alatt áll,közel sincs kész.A fejlesztők részéről minden be van igérve ami a DayZ-ben van,jobban megvalósítva mint a DayZ-ben és még annál is több tartalom.Például már most vannak barikádok a WarZ-ban amiket le lehet rakni hogy ügye elbarikádozd magad ha nagyon betámadnak a zombik.A DayZ-ben semmi ilyesmi nincs.És a WarZ-ban vannak játékosok által generált küldetések is,DayZ-ben megint csak semmi ilyesmi nincs és nagyobb játék teret is igértek a WarZ-ba meg még kitudja mit terveznek.


Éppen ezért én végül a WarZ mellett döntöttem,mert ez egy önálló MMO játék lesz amit folyamatosan fejleszteni,bővíteni fognak még a DayZ lehet most többet nyújt,de végeredményben csak egy MOD amit az ARMA II és a licensz hiánya korlátol és egyre csak elavultabb lesz.Még a WarZ független és folyamatosan fejleszteni fogják.Na meg őszintén szólva nekem nem kell szimulátor,egyszer játszottam az ARMA-val,hát ha valóban élethűnek lehet nevezni,az én kezembe fegyver nem való maradjunk annyiban,ezért jobban szeretem az ilyen CoD jellegű egyszerű de látványos,hangulatos harcot.

És szerintem amint kijön a WarZ a DayZ fejlesztését egy az egyben eldobják ha még nem tették meg,elvégre saját maguk konkurenciája lenne ám a DayZ nem hoz pénzt nekik és nem is fog még nem licenszelik az ARMA II motorját,de ezt már nem igen fogják megtenni mivel úgy döntöttek ki tudja miért,talán az ARMA II motorját nem tudták megfizetni,hogy a War Inc motorját licenszelik a játékhoz,ezért is fejlesztik külön WarZ néven.

2012. dec. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

DayZ az ARMA2 egy sikeres modja. sajnos nincs jól optimalizálva és telis-tele van bugokkal. de igy is sokan játszanak vele.a mod sikerén fölbuzdulva ugy döntött a Bohemian Interactive csapata hogy elkészitik a mod külön játék verzióját, sokkal több lehetöséggel, jobb optimalizálásssal és reméljük bugok nélkül. 2013ban jelenik meg.a modhoz még most is adnak ki ujabb javitasokat amig meg nem jelenik a standalone verzió.

a WarZ játékot a Hammerpoint Interactive fejlesztette, ami sok mindenben próbalta lemásolni a DayZ-t szerintem kevesebb mint több sikerrel. eddig nem hallottam róla sok pozitiv infót. sokan panaszkodnak a hackerekre. és ugyanugy a fejlesztökre. sok pénzt szednek ki a játékosokból.

a különbség köztük: 2 különbözö fejlesztöcsapattól vannak. DayZ komoly túlélö játék. realisztikus fegyverekkel, mozgással, környezettel. hatalmas területtel. ha egyedül játszol akkor nyomott hangulattal.

WarZ - amit hallottam róla. árkád stilus. sok szórakozassal. kisebb terület. sok cheatelövel. :)

2012. dec. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas válaszokat :D
2013. jan. 3. 00:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!