Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Eltűnt a kreativitás a PC...

Eltűnt a kreativitás a PC játékokból, vagy csak én nem veszem észre?

Figyelt kérdés

Nagyon sokféle játékkal szeretek játszani, de természetemből kifolyólag a legtöbbet borzasztóan hamar megunom.


Olyan játékot szeretnék, ami magával tud ragadni valamelyik aspektusával. (pl. Hangulat, atmoszféra, játékélmény, eredetiség, egyediség, történet, látványvilág stb.)


Lehet logikai, kaland, autós, FPS, TPS, (MMO)RPG, szóval szinte bármi, de elsősorban a különlegességet keresem, legyen benne valami olyan, ami miatt kitűnik a sok sablon játék közül.


Valami olyan alkotás, ami hoz valami újdonságot, mint a régebben készült játékok. (gondolok itt például a Sims egyediségére, a Worms hangulatára, a Warcraft történetre stb.)


Úgy tűnik, hogy a játékkészítők nem akarnak túl sok újdonságot vinni a játékokba. Talán nem is annyira áll érdekükben, mert megéri a végtelenségig fejlesztgetni a rég kiforrott, jól bevált zsánereket, és a végtelenságig részletezni a grafikát.

Nekem hiányoznak az igazán új dolgok a játékokból. Persze lehet mondani, hogy már mindent kiaknáztak, de ezt 5 évvel ezelőtt is mondhatták, mégis lett azóta jó pár kellően átgondolt játék..


Legutóbbi játék ami igazán tetszett, az a Limbo című kis 2D-s alkotás hihetetlenül jó hangokkal, művészi látvánnyal, fantasztikus hanuglattal.


És végül a kérdéseim:

Szerintetek lehet még újat és különlegeset alkotni?

Csak nekem vannak ilyen igényeim?

Mi a véleményetek erről az egészről?


Milyen játékot tudnátok nekem ajánlani a fentiek alapján?


A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jan. 5. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért igazad van, mert ha belegondolsz valóban a legtöbb játék már inkább csak az hogy lövöldözz benne megcsináld ezt meg azt robbantsd fel ennek a bázisát és örülj a fejednek hogy fuck yeah vagy. A játékfejlesztők manapság már arra állnak rá hogy a grafikailag minél élethűbb legyen a játék meg a mozgást, a lövéseket, meg a karakter reakciója is minél természetesebb, élethűbb legyen.

Nekem így az újabb játékok közül legjobban a crysis tetszett meg a warhead és a második része.

A gta 4 is jó játék volt csak engem inkább a grafikai újítása, és az egész játék motor volt az ami elvarázsolt hogy igen még is gta de élethűbb, másabb, és szebb, de a hangulata szerintem ritka pocsék volt. Ami még tetszett benne az az volt hogy ott a történetet több szálon lehetett végig vinni, ha ezt nyirtam ki vagy hagytam életbe akkor máshogy fejeződik be, ez szerintem kivételesen jól sikerült benne, de a részletességen meg ezen kívül más jobbat nem találtam benne. A gta-k közül nálam még mindig a san andreas viszi a pálmát, nagyobb terület, jobb lehetőség, jó játékélmény.

A másik játék az újak közül ami még tetszett az a prototype az számomra még is újdonság volt, többet most nem írok róla.

A többi játék mint pl az új NFS ugye a run meg az új most wanted annyira már nem jöttek be a run-ba sokat csalódtam rövid volt, meg azért unalmas, az új most wanteddel csak haveromnál játszottam xboxon de valahogy az sem varázsolt el úgy mint a régi. A Limbo az tényleg jó volt akármennyire is 2D-s meg fekete fehér de jó volt az a hangulata. Meg ugye ottvan a Minecraft az is így ránézésre egy gagyi pixeles szemétnek tűnik, de legalább újdonság mert több játékmódja van, lehet túlélésre játszani, ki élheti az ember a kreativitását is vele. De ezek az új call of duty játékok ahol már minden egyhangú csak élethűbb meg a jobb grafika a lényeg az már kezd unalmas lenni.

2013. jan. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen-igen, írhattam volna a MineCraftot, mert az is hihetetlenül jó játék, szeretem is nagyon.

Most még a Spec Ops The Line nevezetű TPS-sel játszom, nincs benne semmi különleges, csak maga az alapötlete jó, hogy Dubait, a fényűzés városát homokvihar sújtotta. Tetszik a konfliktus ami ezután kialakult és jók a karakterek. De ez is csak egy szimpla lövöldözős TPS, amit csak a sztorija miatt vinnék végig, mert más nem köt le.

2013. jan. 5. 22:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem vagy egyedül.Az összes veterán játékos észrevette ezt hogy valami nincs rendben,ezért inkább nosztalgiáznak.Több mint tíz éve játszok játékokkal,kezdve az Atari 2600-al a SNES-en keresztül PS3-ig bezárólag.Úgy vettem észre hogy a változás olyan 2007 körül történt amikor kijöttek az új generációs konzolok,tehát PS3,Xbox360,Wii stb.Előtte sokkal jobb játékok voltak amiknek fantasztikus történeteik voltak,remek logikai feladványok és ami a legfontosabb az atmoszféra,a varázslatos hangulat amit nyújtottak nekünk.De most mire megy ki minden?Arra hogy minél élethűbb legyen a grafika,ennyi,hamar unalmas lesz a játék az unalmas játékmenettel vagy non-stop lövöldözéssel,gondolkodni szinte semmit nem kell,sztory is unalmas.Ez nem azért van mert már mindent kiaknáztak.Két ok miatt van.Az első az hogy erre van igény,veszik a szar játékokat ezerrel tehát úgy gondolják hogy miért kéne nekik megerőltetniük magukat?A másik dolog pedig az hogy a régi fejlesztőbrigádokat új noob-ok váltották fel akik szart sem értenek a játékkészítéshez.Persze vannak kivételek,de kevés.Jelenleg 10 PS3 játékom van KB,annak idején PS1-en és PS2-őn is kb száz játékom volt.Miért?Mert azoknak sokkal jobb volt a játékfelhozatala,de a mostani az valami tragédia.Én nem fogok súlyos ezreket fizetni fos játékokért,inkább nosztalgiázok és régebbi játékokat szerzek be,akár még a SNES-es korszakból is...És akkor még csodálkoznak hogy letöltik a játékokat ingyen...bár én még a letöltést is sajnálnám rá


Tehát összegezve a dolgot én a sok retardált embert okolom ezért,mert ők megvesznek minden szart,ha nem vennék meg ezeket a fos játékokat akkor sokkal jobb játékok jelennének meg...AZ is kész röhej hogy a mai játékok jelentős része megse állná a helyét online nélkül,ez az egyetlen egy előnye van az új generációs konzoloknak a régi generációs konzolokkal szemben,igaz vannak még pl PS2 szerverek amik még működnek,de kevés és nem is biztos hogy sokan vannak rajtuk

2013. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket, most kicsit megnuygodtam, hogy nem csak nekem vannak reális igényeim a játékokkal kapcsolatban.


Én a konzolok közül csak PSP-n játszottam sokat, de PC-re rengetegszer feltelepítem a kedvenc játékaimat. A Tony Hawk Pro Skater 3-mal többet játszottam mint az összes többivel együtt.


Például szerettem a COD4-et is, bár fele annyira sem mint a COD2-t, amit feleannyira sem mint a COD1-et..

Érezhető ahogy egyszerűen elfogyott az erő a sorozatból, mert lényegében ugyanaz volt mind.

2013. jan. 5. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:

nem vagy ezzel egyedul, bar szerintem ez inkabb a veteran jatekosokat erinti, a tinik nagy reszenek mind1 hogy mit jatszik csak uber grafikaja legyen, kiveve talan a minecraft

teny hogy mar eleg sok otletet kiaknaztak, de ahogy a #3 is irta, a fejlesztoket sem erdekli annyira

2013. jan. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#4


Nézz rá bármilyen játékfórumra vagy például a YT kommentekre és ott is sokan panaszkodnak a játékok minőségéről,tehát nem vagy egyedül,sokan vagyunk :D De sajnos mégtöbben vannak akiknek bejönnek a mai játékok,ezeknek az embereknek fogalmuk sincs hogy mit hagytak ki


A Tony Hawk-al én is játszottam sokat PS2-őn,igaz nem szeretem a deszkázást a valós életben de nagyon sokat játszottam vele.Focit is gyűlölöm viszont pl a Fifa-val sokat játszottam,tehát mindegy milyen játék,FPS,RPG stb csak jó játék legyen


Szerintem grafikailag a PS2 már tökéletes volt,mármint az én igényemnek.Nem kellett volna behozni a PS3-at,azt is lehetett volna ugyanúgy fejleszteni,a PS3 tényleg csak grafikailag nyújt többet,ezért felesleges volt kijönni vele

2013. jan. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A grafikát nyilván azért is fejlesztik, mert azzal együtt nő a gépigény is, az új erőműveket meg el kell adni valahogyan..

Az nem is zavar senkit, hogy a grafika napról napra jobb, hanem az nevetséges hogy más aspektusokat tekintve nem képesek egyről a kettőre lépni.


Úgy hal ki a játékok vonzereje, ahogy a grafikájuk egyre inkább emlékeztet a valóságra.


De nem csak a grafika akar mindenáron valóságos lenni, hanem minden más is.. Anno kit zavart hogy a Wormsben kukacok lövöldöztek egymásra bazookával? Pedig a hétköznapokban viszonylag ritkán látni hasonlót.

2013. jan. 6. 16:50
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyszerű a képlet: nagyobb játékokat csinálni drága, a kiadók a biztos haszonra akarnak menni.


Egyedi ötletek csak ilyen kisebb - olcsón fejleszthető játékokban férnek el ... meg DSen láttam rengeteg egyedi ötletes játékot, mint a prof. layton, phoenix wright ... aztán ezeknek is a folytatásai kezdtek el jönni a pénz miatt.

2013. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

egyetértek veletek!

szerintem lehet újat alkotni, hiszen minden lehetséges, főleg egy játékban megalkotni. csak sajnos, kevés az olyan játék készítő, akik az embereknek csinálják a játékokat, hogy tudjanak egy jót szórakozni. általában csak azért csinálják inkább, hogy legyen pénz pénz pénz. csak a grafikára adnak, mert hogyha úgy néz ki valami, mint egy film, máris többen veszik (akkor is, ha egy nagy szar a játékélmény), mint egy 2D-s, pixeles játékot. pedig ahelyett az elvesztegetett idő helyett, amikor új grafikát csinálnak pl a codnak, a többi dolgot csak ugyan úgy megcsinálják, mint a többi részben, csinálhatnának egy jó kis kreatív játékot. nekem rengeteg elképzelésem lenne. az egésszel viszont az a baj, hogy minden a pénzről szól.

2013. jún. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A kérdezővel és a válaszolókkal is egyet értek. Írok neked 2 játékot, amik engem megfogtak egyedi hangulatukkal : Fable 1, Fable 3. A kettőt nem próbáltam, mert nem jött ki pc-re. Remélem segítettem.
2013. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!