Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » PS2 emulátor segítség?

PS2 emulátor segítség?

Figyelt kérdés

Kerestem neten, de nem találtam olyat amitől ezt jól megérteném. Egy játékkal szeretnék játszani pc-n, de az a játék csak ps2-re jött ki. Nos akkor emulátorral hogyan tudok játszani? Csak letöltöm és akkor működik is?

Mert olvastam, hogy van vmi bios is ezzel kapcsolatban, ez mi? A rendes szgépes biosra gondol? Azzal kell vmit csinálni? Vagy sokkal egyszerűbb egy ilyen emulátor kezelése?


Köszönöm előre is aki egy kicsit eltudná magyarázni a működését! :))



2013. jan. 11. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

PCSX2-nél tudok segíteni.

Nem nehéz. Nagyjából leírom.:

1. Fontos hogy JÓ emulátort szedj le, mert nekem személy szerint a 0.9.8-as be se hozza a képet, de az 1.0.0-s gond nélkül visz mindent. (ha nem gond, nem írok linket mert törölnék a válaszom, de ha rákeresel verziószámmal együtt, kiadja)

2. Miután letöltötted és feltelepítetted (lehetőség van magyarra) le kell töltened egy HASZNÁLHATÓ PS2-es biost. ez legfőképp 3 fajta lehet:

-Pal (Eu-s játékokhoz szükséges)

-NTSC (Az USA-ban forgalmazott játékokhoz szükséges)

-JAP (Japánban forgalmazott játékokhoz szükséges)

Ha úgy töltöd le akkor az emulátorral együtt le bírod tölteni, de külön beszerezni elég nehéz. Ezt be kell másolnod a PCSX2 BIOS mappájába, és minden játék előtt az annak megfelelőt kiválasztani az emulátoron belül.

3. Szükséged van valamilyen PS2-es játékra ami .ISO formátumban van.ezt az ISO választó segítségével megadod neki.

4. Ez már egy kicsit nehezebb. Az emulátoron belül Beállítások->Irányítók -nál tudod megadni hogy ha mit nyomsz hogy érzékelje. Ebben igazából csak annyi a nehéz hogy ha nincs gamepad-od aminek van minimum 2 analóg karja, akkor minden játéknál ki kell találnod valamit, hogy minden gombot tudj használni, és mind kézre essen.

5. Ha ezzel minddel kész vagy, akkor próbáld meg elindítani a játékot. Ha nem megy, vagy szaggat, akkor gyenge a géped hozzá, vagy a játék rossz (érdemes többet megpróbálni). Ez esetben a Beállítások->Emuláció beállítások alatt finomíthatsz pár dolgon. Sok van, ami csökkenti a szaggatást, de nagyobb rá az esély hogy lefagy/kidob. Próbálgasd, minden magyarul le van írva.

Remélem tudtam segíteni. Ha még szeretnél tudni valamit, kérdezz bátran, akár itt, akár PÜ-ben szívesen válaszolok.

2013. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát igen első válaszoló,aki ért hozzá annak nem nehéz,viszont kezdőknek kínai az egész,főleg ha nem értenek az informatikához,továbá angol nyelv tudás sem árt


Az első válaszoló szépen leírt mindent,én csak kiegészíteném pár dologgal


A PCSX2-őt itt tudod letölteni: (FIGYELEM moderátorok!Ez a link LEGÁLIS,tehát legyetek szívesek ne töröljétek ezt a kommentet ha egy mód van rá mert nem követtem le semmilyen szabálysértést!) [link]


Kompatibilitási lista,tehát melyik játék indul el az emulátoron,itt csak a zöld jelöláseket figyeld,azok játszhatók le 100%-san: [link]


Ajánlott hardverek: [link]


Még egy dolgot mondanék.Bizonyos játékok alap beállításon szaggatnak mint a sz*r,viszont ha jól beállítod az emulátorodat egy adott játékhoz akkor akár szépen is viheti,nekem volt már rá példa.Továbbá előfordul hogy bizonyos grafikai elemek nem jelennek meg alap beállításon amik fontosak a játék szempontjából.Ezt a problémát is megoldhatod egy másik beállítás használatával,tehát nem egyszerű dolog ez az emulátor,tudni kell hogy mit,hol,hogyan kell beállítani


Ajánlott ezeket állítgatni (Bocs nekem az angol verzió van meg): Config: Video(GS): Core GS Settings és a Plugin Settings


Windows 7 nem egészen szereti a PCSX2 emulátort,tehát előfordulhat hogy leáll az egész,javaslom XP-n futtatni az emulátort


Az elején még be kell konfigurálni a pluginokat,remélem menni fog

2013. jan. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Oszkár7 válasza:
De a windows 7 azért viszi nem ?
2016. febr. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vass Gábor ***** válasza:
Windows 10-en is?
2017. szept. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vass Gábor ***** válasza:
Elindult a játék de irányítani hogy kell billentyűzettel?
2017. szept. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!