Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Ismertek jó Pokémonos videoját...

Ismertek jó Pokémonos videojátékot?

Figyelt kérdés

2013. febr. 6. 21:08
 1/2 anonim ***** válasza:
VisualBoy Advance GameBoy Emulator Pokemon Gold
2013. febr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Krisipoke ***** válasza:

Azért van pár, ha már egyszer videojáték-sorozatnak indult. :)

Vannak ugye a klasszikusok, Game Boy-ra a Pokémon Red/Blue/Yellow, de akkor már inkább a felújított verziójuk, Game Boy Advance-re a FireRed/LeafGreen.

Aztán jött a második generáció, Game Boy Color-ra a Pokémon Gold/Silver/Crystal, de ezek is kaptak elég jó felújításokat, Nintendo DS-re HeartGold és SoulSilver néven.

Jött a harmadik generáció, és ezzel Game Boy Advance-re a Pokémon Ruby/Sapphire/Emerald.

Majd a 4. generáció, Nintendo DS-re a Diamond/Pearl/Platinum.

És végül a legújabb, az 5. generáció, szintén DS-re a Pokémon Black/White, és folytatása, a Black2/White2.


Ezek a főszériás játékok, nem nagyon lehet félrenyúlni velük, mindegyik fantasztikus játék. Mindegyikben egy fiúként/lányként indulsz útnak, és Pokémonokat foghatsz, akikből csapatot állíthatsz össze, hogy megküzdj az edzőteremvezetőkkel, majd eljuss a bajnoki címig.


Vannak ezenkívül a spinoffok, azaz mellékjátékok.

Nintendo 64-re van a Pokémon Snap, amiben fényképezni kell Pokémonokat, minél jobban. Nem hangzik túl izgalmasnak, de szórakoztató.


Ugyanígy N64-re van a Pokémon Puzzle League, ami egy logikai játék (sokan a Tetrishez hasonlítják, de szerintem nem igazán összevethető). Ha szereted az ilyesmit, szerintem megér egy próbát. Game Boy Color-ra van egy másik verziója, a Pokémon Puzzle Challenge.


GameCube-ra van a Pokémon Colosseum és XD, ezek valamennyire hasonlítanak a főszériás részekre, de sokkal történet-centrikusabbak, kevesebb helyszín van, és vad Pokémonok helyett mások gonosz Pokémonjait kell ellopnod.


Game Boy Color-ra van egy, a kártyajáték alapján készült rész (Pokémon Trading Card Game). Ez is elég jó, elég szomorú, hogy manapság nem csinálnak belőle videojátékot.


Szintén GBC-re van a Pokémon Pinball, ami egy flipperjáték, amiben Pokémonokat tudsz fogni. Elég jó szerintem, akár csak a második része Game Boy Advance-re, a Pokémon Pinball Ruby & Sapphire.


Ugyancsak GBA-ra van a Pokémon Mystery Dungeon: Red Rescue Team, ahol egy Pokémon vagy, és gyakorlatilag véletlenszerűen összerakott felünézetes pályákon kell különböző küldetéseket teljesíteni, miközben másokat is magad mellé állíthatsz, stb. Sokan nincsenek érte oda, szerintem jó. Párja DS-re a Blue Rescue Team, illetve folytatása ugyanezze a konzolra a Pokémon Mystery Dungeon: Explorers of Time/Darkness/Sky.


Szintén Nintendo DS-re van még a Pokémon Ranger, ahol nem egy edző vagy, hanem egy "vadőr", és a Pokémonharcok úgy néznek ki, hogy körbe-körbe kell őket rajzolni a ceruzával, miközben ők támadnak, és te is tudsz más Pokémonokat bevetni, hogy lebénítsák, stb. Elég érdekes ötlet, de ötletes játék.


Nagyjából ennyi van, amivel játszottam, tetszett, nem csak japánul létezik, és nem igényel extra dolgokat, pl. egy másik játék közreműködését.

Jó játékot! :D

2013. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!