Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Milyen programmal lehet...

Milyen programmal lehet játékot csinálni?

Figyelt kérdés

A Ghouls forest 3 nevű horror játékhoz a Doom 2-őt vették alapul.

Az a kérdés milyen programmal csinálták?


2013. márc. 8. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Vagy írsz magadnak egy "motort" a játékhoz vagy megvásárolsz egyet. Vagy moddolás címszó alatt szinte teljesen megváltoztathatsz egy játékot lásd leggyakoribb példa half-life-> counter strike. A játékmotor egy váz ami tartalmazza a program főbb paramétereit. Viszont mindegyik esetben értened kell a programozáshoz.

Illetve igaz van egy-két jó program, mint pl. RPGmaker amihez szintén kell alapszintű programozási és grafikus tudás.

Ha tényleg érdekel a dolog akkor kezdj utána olvasni, legalább középszintű angoltudás szükséges, és nem öt perc beletanulni.

2013. márc. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nos ZDoom, GZDoom , Zandronum , Skulltag(meghalt :D)


ők itt azok a Sourceportok amikhez ugyanolyan "Játékokat" lehet mint a Ghouls Forest. A következő programokat használhatták: Doom Builder 1-2 (nyilván a 2 jobb)

Slade 3 (ajánlom) SlumpED (nem ajánlom) XWE (nem ajánlom)


Doom builderrel pályákat csináltak, és pl Slade-el meg írtak különféle fájlokat. én ehhez értek, nem is olyan bonyolult mint holmi C++, egyszerű és nagyszerű. Ha érdekel én tudok ebbe segíteni, idehaza is 2 embert tanítok Doom Builderre (kínában tanítják is) de a lényeg hogy én 8-9 évesen is simán tudtam jó Projekteket csinálni.

2013. márc. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2013. márc. 8. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!