Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraftban Hogyan építsek...

Minecraftban Hogyan építsek jól működő vasúti rendszert?

Figyelt kérdés

A küldetésekben 1 kilomméter összefüggő vasutat kell kiépíteni, én úgy kb 500 méternél járok, onnan tudom hogy a statisztikán megnéztem az összes vasúton megtett távot indulás előtt és után, és kivontam egymásból.


Na mos az a helyzet hogy nem tökéletes a vasút vonal.

- Hogyan tudom a csilléket összekapcsolni ? hogy előre egy kemencéset, középre egy üreset amibe beszállok, és hátra két ládásat hogy a cuccot szállítsam. Eddig egy csillével közlekedtem, úgy hogy letettem egy gombot meg 3 elektromos sínt, meg még egy gombot, majd így mindkét irányba tudok menni mert ha beültem a csílébe és elindulok, ráhajtok a gombra, és az elektromos sín belök az indulási irányomba, igen ám csak néha rosszalkodik a gomb, talán csak a gépem szaggat be néha és azért.

- Hogyan tudom azt megcsinálni hogy ha csílével rámegyek a nyomólapos sínre akkor az a gomb ne csak 2 másodpercig laggyon áramot hanem hosszabb ideig is? valami időzítő vagy késleltető kellene bele!

- Gőz meghajtással még nem próbálkoztam melyik a gyorsabb az elektromos löket vagy a gőz meghajtás ?

- Hogy kell egy vonatot lefékezni ? idáig csak úgy csináltam hogy ha a sok állomás közül oda értem ahova kell akkor kiütöttem magam alól a csillét menet közben. Hol van a csillén a fék ?


- Lejtőn fel bír menni a vonat gőzhajtással ? ilyen 5-6 kocka magas lejtőket be szoktam építeni a sínhálózatba, a terep viszonyoknak megfelelően, a 3 elektromos gyorsító a két végén nyomólapos sínnel fel bírja lökni az 1 csillés vonatomat, és lentre fentre be szoktam tenni ilyen gyorsítót, attól függetlenül milyen haladási irányba megyek minden irányban lökjön rajta.


- A szörnyek a vasútvonalon mennyire lehetnek elháríthatóak ? én speciel éjszaka nem szívesen közlekedek, azért mert van egy ilyen kis robbanó állatka és már többször is felrobbantotta a sínemet, aztán javítgathatom, mi a tükkje hogy az ilyen állatkák elkerüljék a síni ? persze a sínet a külvilágtól elzárni nem tudom teljes hosszban, mindig vannak rajta a megállóknál is helyek ahol könnyen megközelíthető, de pl alagútba a szörnyek nappal is ott lehetnek miközben száguldok a vonattal elém toppan egy egy rémség. meg szívesen közlekednék rajta este is, csak a robbanó szörnnyel van a gond.

- váltó hálózatot több vágánnyal hogy építhetek ? van róla youtube videó ?



2013. márc. 30. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az új minecraft verziótól (1.5 illetve 1.5.1) a szörnyek és az állatok is elkerülik a síneket, nem mennek rá. A gőzmeghajtású minecart fel tud menni emelkedőkön. Amúgy szerintem nem éri meg gőzminecartot csinálni, nagyon gyorsan zabálja a szenet, macera töltögetni, belökni, stb.

A gyorsító síneket én redstone fáklyával látnám el árammal, az folyamatosan ad áramot, nem lesz vele gubanc. Fék nincsen. Viszont a nem árama alatt levő gyorsítósín nagyon lasítja a minecartot. A csilléket nem lehet összekapcsolni, viszont a gőzminecart tudja őket maga előtt tolni.

2013. márc. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olyat lehet hogy az egyik nyomógomb felkapcsolja az áramot a másik meg le ? Azért kérdem mert a nyomó gomb elég rövid ideig tartja benne az áramot, és mondjuk tartós felfelé hegymenetbe jó lenne egy állandó áramellátás a sínnek ami lekapcsolható, ugyanakkor akkor nem akarom folyamatos áram alatt tartani mert így jól tud fékezni.
2013. márc. 30. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Lehet. Egy T-flipflop kinenetére kötöd a gyorsítósíneket. A T-flipflop bemenetére akárhány gomb jelét rákötheted, bármelyiket nyomod meg, változni fog a kimenet.
2013. márc. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!