Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mit tanácsoltok, hogyan...

Mit tanácsoltok, hogyan szokjak le a játékfüggőségemről?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Rólam kb annyit, hogy 29F vagyok. Gyerekkoromban sokat játszottam, de egyetem alatt abbamaradt teljesen, mert inkább tanulás ment, elképzelhetetlen volt hogy mással foglalkozzak. Aztán suli után elköltöztem egy másik europai országba dolgozni. Éveken keresztül nagyon élveztem hogy új dolgokat látok, egyáltalán nem hiányzott a monitor. Igazából tökre örültem, hogy ilyen könnyen kinőttem ezt a dolgot.


Egy pár éve újra elkezdtem játszani heti pár órát, mert hiányzoztak a régi barátaim is, és kezdetben nekem ez arról szólt, hogy van egy kifogás arra, hogy skypeoljunk rendszeresen, meg röhögjünk egymás poénjain. Emelett vannak azért más hobbijaim, meg bőven van itt is barátom, és egy párkapcsolatom is, de valahogy esténként van bennem egy ilyen késztetés, hogy valamin le akarom a napi feszültséget, és mindig rájövök, hogy egy óra játék pont megeadja ezt nekem. Persze ez így nem tünik soknak, de valahogy nem akarom ezt hosszútávon elképzelni mint stressz levezető megoldást. Mert most már nem csak akkor játszom, ha mellette ugymond a régi baráti kapcsolataimat ápolom, hanem mint egy pavlovi reflex benyomom ha meg akarok nyugodni.



2013. ápr. 29. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
79%
megvan az iskolád dolgozol vannak barátaid munkád párod és akkor ez miért gond? már ne haragudj. :D
2013. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem függőség(még). Mindenkinek kell a kikapcsolódás és a levezetés...sokaknak ez a dohányzás például.

Ha nem hanyagolsz el senkit és semmit miatta és van szoiális életed nem olyan durva a helyzet. Valaki éjszakai gyorsulásokkal vezeti le a feszkót vagy ivással vagy edzéssel neked a játék fekszik.

Ha annyira akarsz mást akkor sport/edzés/kondi és este csak arra vágysz, hogy aludj.

2013. ápr. 29. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Kedves Kérdező! Sikerült leszokni? Én is hasonlóan vagyok, örülnék tanácsnak.
2021. ápr. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!