Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Most kezftem el játszani egy...

Badi99 kérdése:

Most kezftem el játszani egy játékkal (lol) és ez előtt még sohasem játszottam ilyen játékkal és ebben vannak ilyen különféle kikelentések mint pl. : carry ad carryop op support adc és a többi. Valaki leírná hogy mit jelentenek?

Figyelt kérdés
Egyszerûen nem értek semmit mindenki azt mondja gyere adc vel meg op os úgyhogyvigyázz ezeket én nem értem

2013. máj. 6. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mi a címe a játéknak??
2013. máj. 7. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
elso -> 1 pillantas a kulcsszavakra
2013. máj. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Na, akkor mondom. :D

Először is az op: overpowered = nagyon erős, túl erős

AD= attack damage (erre egy item pl az infinity edge)

AP=ability power (erre egy item pl a rabadon's deathcap)

CC= crowd control, pl a fellökés, vagy a stun, az a lényeg, hogy ha cc van rajtad akkor nem tudsz mozogni, vagy képességet nem tudsz használni tulajdonképpen.

akkor a roleok, amiket kérdeztél:

fighter: közelharci karakter, akinek AD-t kell venni, tétmeccseken topra megy, általában tankosabb

support: általában az ad carry-vel megy botra (tétmeccseken mindig), az a dolga, hogy az ad carryt támogassa pl úgy, hogy visszatölti az életét, vagy CC-zi az ellenfelet.

ad carry: mint fentebb írtam a supportal megy, tétemcseken botra, AD-t kell neki venni, távolsági karakter.

(a fighter is tulajdonképpen egy ad carry ( a carry az azt jelenti hogy sok ölése kell legyen RGO sok pénze), de a fighternek a közelharciakat nevezik, ad carrynek pedig a távolságiakat, továbbá a fighter nem jó botra.)

mage/mides: AP-t kell neki venni, mindegy hogy közelharci vagy távolsági.

jungler: lehet ap is és ad is, leginkább fighterek szoktak jungleba menni, és a jungler dolga az, hogy nem az utakon található szörnyeket ölje, hanem azokat amik a fák között vannak tulajdonképpen.


Most lehet hogy még ebből sem állt össze teljesen, javaslom, hogy nézz youtubeon néhány oktatóvidit, vagy gameplayt, játszd le lolban a tutorialt, ott elmondja a legalapabb alapokat, illetbe a mobafire.com weboldalról nézz buildeket a karaktereknek, és így később tudni fogod hogy mit kell venni. Én is így tanultam meg játszani.


Remélem segítettem :D

2013. máj. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válasz jól kifejtetted és mostmár egész jól értem a játékot nagyon sokat segítettél köszi mégszer. :D
2013. máj. 7. 20:27
 5/11 Nami the Tidecaller ***** válasza:
AP Talon <3
2013. máj. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt megtalálhatod sok mindenre a választ:

[link]


Itt pedig még több rövidítés magyarázatát:

[link]


Ez meg egy alapok kezdőknek rész:

[link]


Remélem, segítettem :)

2013. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
még annyit tennék hozzá, hogy a Fightert hívják offtanknak és bruisernek is.Nem feltétlenül közelharci.Utolsó pro player pickben is megmondta a csávó hogy nidával offtankot játszik.
2013. máj. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én meg még annyit tennék hozzá, hogy sokáig nem tudtam mi az a META.


A META az a harcrendszer módja, tehát:


TOP-ra (felső vonalra) !egy! tankosnak, vagy fighternek kell menni.

MID-re (középső vonalra) egy ability power karakternek (mage szerűség)

BOT-ra (alsó vonalra) két karakternek kell menni, de az egyik egy support (segítő: heal, stun, lassítás, wardolás a feladata) és egy távolsági attack damage karakter.

JUNGEL: Oda egy jungler karakter kell, akiről már írtak a többiek, a feladata, hogy segítse a vonalakat, miközben szörnyeket öl a pályán. A vonalak segítése közben lehetőleg a lane-en tartózkodó játékosok gyilkolását kell segítenie, illetve neki is kell wardolni (bár azt mindenkinek kellene) ha nincs elég ward. A jungler feladata az is, hogy aflasheket elhasználtassa az ellenfelekkel (a Flash az egy szabadon választható képesség, a játékosok 95%-ának az van).

Ward: olyan kis oszlop, amit ha egy adott helyre letesz a játékos felfedi a területet 3 percre.


Fontos, hogy last hit-et csináljanak a karakterek, amit annyit jelent, hogy az ellenfél minionokba utolsót lőjön, tehát a pénzét így növelni tudják a karakterek, illetve az is fontos, hogy a support se a last hitet, se a killeket ne nyúlja be, hiszen egy feletetett AD Carry megnyerhet egy meccset is akár.

Feletetés/Feed: Minél többet öl egy játékos anélkül, hogy meghalna, annál kevésbé lehet megölni, mert minden ölés után pénzt kap, amit itemre költhet.

2013. máj. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 UnleashedMusic válasza:
a meta egy nagy hülyeség. zed middel viszem midet. vagy 5 apval rankedbe lazán nyerünk. full support team és win...stb. A meta csak azt mutatja, h a legtöbben hogy játszanak, de érdemest ezt NEM betartani, mert igy össze lehet zavarni az ellenfelet, nem tudnak counterelni. ( pl :teemo láthatatlanul miden ül, enemy elörepushol, a társ mides és én meg leszedjuk)
2013. jún. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gratulálok az utolsónak. Pickelj be 5 supportot, jannát, alistart, blitzet, sonát, netán még egy morganát... Az enemy pickel 3 offtankot, és lehet hogy az elején még tiétek az előny, tegyük fel 10-20 percnél, de a végére ez is kicsírázik, pláne ha mindenki vesz egy kis mr-t... Bár lehet tankok nélkül is easy win lenne, mivel supportal elég nehézkes még lv18-on is leütni egy tornyot, tegyük fel egy master yi-nek megvan 5 másodperc alatt, egy nasusnak pedig 3 hit...
2014. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!