Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Tudtok jó társasjátékokat 2...

Tudtok jó társasjátékokat 2 személyre?

Figyelt kérdés

Ami izgalmas, vagy vicces és sokat lehet nevetni

Előre is köszi^^



2013. máj. 24. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Csak a méret számít (nem perverz nyugi :D) - érdekes információk vannak benne


Rizikó (Risk) - elég bonyolult játék, van konkrét 2 személyes verziója is, de nagyon izgi


Dominion - nekem nagyon tetszik, sokan izgalmasabb lehet, de 2-en is élvezhető (talán kevésbé, mint az előzőek)


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ami 2-en is élvezhető (persze maradt még a jó öreg sakk, dáma, ki nevet a végén, de gondolom, valami különlegesre vágytok :) ), de mondok néhányat, amit szintén lehet 2-en játszani, viszont többen élvezetesebb:


Gazdálkodj okosan

Hotel

Monopoly (ezt én annyira nem szeretem)


Vagy kártyajátékok


MAGYAR


Zsír - rövid, de 1 kör után senki nem áll meg

Snapszer

Makaó


FRANCIA


Póker

Svindli (inkább 4 személynek)


Vagy "kész" kártyák:


Uno

Solo


Lényegében a Dominion is kártya, de sokkal több annál.


Most ennyi jutott eszembe, remélem, segítettem!

2013. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek alapján még nehéz tanácsot adni, függ attól, mennyire szeretitek a bonyolult játékokat, mennyire legyen témaközpontú, egymás ellen vagy egymással, nagyjából hány perces legyen egy játék, 15 perctől fél naposig mindenféle előfordul. Lehet pusztán kártyajáték is, vagy elsősorban táblás? Baj, ha angol nyelvű (esetleg magyar szabállyal, de játék közben angolul kell leolvasni a kártyákról azok tulajdonságait).

Szóval még sok feltétel bizonytalan, de így látatlanban ezeket tudom ajánlani:


Amiknek van magyar kiadása, vagy magyar szabály letölthető a netről, és játék közben nincs szükség nyelvtudásra: Galaxis Roncsderbi, Agricola, Mr Jack, Neuroshima Hex, Lost Cities, Atlantis, Tobago, Carcassone, meg még van rengeteg.

Vannak kooperációs játékok, mint a Ghost Stories, Elder Sign, Pandemic vagy Castle Panic (bár ezek közül csak az elsőhöz nem szükséges játék közben nyelvtudás).

Iletve vannak a színtiszta kártyajátékok, mint a korábban említett Dominion, a Dicsőség Rómának, Citadella, Love Letter, Idővonal, ezek kaphatóak magyarul is. De ha az angol nyelvtudás megvan, akkor a lehetőségek igen szélesek, Race fot the Galaxy, Core Worlds, Android: Netrunner, stb, lehetne sorolni napestig.

És vannak az absztrakt játékok, mint a Hive, Keltis, Ingenious, stb, amikhez semmiféle nyelvtudás nem kell, csak logikus gondolkodás.


Röviden ennyi, de javaslom a boardgamegeek további tanulmányozását:)

2013. máj. 25. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A 7 csodát ki is hagytam a felsorolásból.
2013. máj. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!