Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Indíthatnak a következő...

Indíthatnak a következő konkrétumok alapján pert?!

Figyelt kérdés

Volt egy MINECRAFT szerver, ami szét lett lávázva, bannolták az illetőket, és a tulaj ráírt az egyikre, hogy ez anyagi kárnak minősül, így pert fog indítani..

Indíthat pert egy 16 éves tulaj, 12 évesek ellen??

Mióta anyagi kár az, ha a SZERVERÉRT fizet, és az épületekért nem, főleg, hogy ami szét lett lávázva letöltött rész volt / worldedittel lett megcsinálva?! :D

(A telkek pluginnal vannak bent, ami 10mp, fatelep pl 10mp, spawn letöltése 10mp stb. Ami azt jelenti, hogy az egész kb. 2 perc alatt újracsinálható!)


Válaszokat köszönöm, ha érdekelnek a részletek írjátok!!



2013. jún. 16. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

ha ezt így beadják a rendőrségen, vagy egy jogásznak, hogy emiatt szeretnének pert indítani, akkor két dolgot fognak tenni velük:

1. jól kiröhögik őket,

2. elküldik...

ez a kérdés viccnek is rossz!

2013. jún. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is kb. ezt mondtam az illetőnek.. Válasza: már 1kg kenyér ellopásáért is 30 napos elzárás van.. Tehát.. Szerintem kicsit fura, de érdekes..:DD Kicsit jót nevetünk ezen az egészen.:DD Biztos ki fog jönni egy rendőr azzal, hogy: Ön kárt tett egy szerverben, ezért bejön velem az őrsre.. xdd
2013. jún. 16. 20:11
 3/14 anonim ***** válasza:

nem pert, feljelent. simán. ha akar.


Számítástechnikai rendszer és adatok elleni bűncselekmény


300/C. §

(2)Aki

a) számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

b) adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetőleg egyéb művelet végzésével a számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


remélem megteszi. rühellem az ilyen kis gyökereket...

2013. jún. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Wolfenstein2000 ***** válasza:

Ha hack-el rontottad el a szervert akkor a 2. Válaszolónak igaza van.

Ha nem, akkor viszont így járt az illető. Ma már rengeteg megoldás van erre. Az hogy az illető szart az egészre és egyiket sem használta ki, az már az ő baja.

2013. jún. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Ha nem, akkor viszont így járt az illető."


nem éppen.


b-pont:

akadályozta a rendszer működését? IGEN

kapott rá felhatalmazást? NEM


ennyi. megvalósult a tényállás. nem kell hozzá semmi hack. az nem úgy van, hogy ha nem védi le akkor szét lehet b@szni. a valós életben sem és a számítástechnikában sem.

2013. jún. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
De most komolyan.. Egy szerverben? Amit nem is ő fizet.. Semmi hack nem volt, csak láva :DD Meg egész nap írogatott, hogy így úgy megy már stb.. És állítólag már ma is jó volt a szerver, azaz semmi gond nem volt látható...:DD Amúgy meg nincs szerencséd, mert nem fogja megtenni.. :DD Annyit kamuzott már mindenről, (miután beállította valakinek a halálát..) ki is a gyökér?! ;)
2013. jún. 17. 20:31
 7/14 anonim ***** válasza:

" ki is a gyökér?!"


te az vagy, ez nem vitás. a másik csávót nem ismerem. ;)

de attól, hogy ő esetleg az, te nem leszel kevésbé...


de egyébként mindegy.

gondold azt, hogy vicces, gondold azt, hogy menő, gondold azt, hogy jó móka. még az is lehet, hogy egyszer sem fogsz ráb@szni.


de, ha mégis, majd emlékezze arra, hogy mekkora jó arcnak tartottad magad. ;)

2013. jún. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wolfenstein2000 ***** válasza:

Akadályozza a rendszer működését? Mármint azon mit akadályozzon?

Kapott rá felhatalmazást? Nem

Kapott rá lehetőséget? Igen

Az illető megakadályozhatta volna? Igen

Van ezellen megoldás? Igen

Már nem azért, de a szerver tulaja tálcán kínálja a lehetőséget a szerver tönkretételéhez. Aztán még ő jelent fel...

Már nem azért, de ez nem tisztességes dolog. Gondoljunk bele, ez olyan mintha egy rendőr leparkolná az igen menő autóját, beülne a bokorba, és várná hogy valaki beüljön, aztán rávarná a bilincset és bevinné az őrsre...

Ha pedig nem így van akkor a szerver üzemeltetőnek tanulnia kell a hibájából, merthogy én most felsorolnák 5 dolgot a "lávázás" ellen.

2013. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Gondoljunk bele, ez olyan mintha egy rendőr leparkolná az igen menő autóját, beülne a bokorba, és várná hogy valaki beüljön, aztán rávarná a bilincset és bevinné az őrsre..."


miért? attól, hogy nyitva van, már be lehet ülni? el lehet vinni?


nyitva felejted a lakásod/házad ajtaját, akkor kirabolhatnak? ne is keresse a rendőr a cuccod? úgy kell neked?


lehet, hogy te ezt így gondolod, de a világ szerencsére nem így működik.

2013. jún. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lehetek csicska, lehetek szánalmas a szemedbe, mert annyira nem tud érdekelni :DD A srác akkor is szánalmasabb, de mivel nem ismered(,ahogy engem se), ezért őt ne "oltogasd", de engem nyugodtan..:DD Azért lettem az ő szemébe egy utolsó senki (azaz lehordott mindennek, de nem taglalom), mert éppen nem jártam vele?! :DD És a drága szerveréhez újra letöltötte a cuccokat, tehát akkor mekkora kár lehetett?:DD Istenem, imádom ezeket :DD Hozhatja a pert, jelentést, akármit.. El is küldik egy ilyen indokkal :DD De köszi az "oltásokat", hogy szánalmas vagyok, jó tudni ;DD De amúgy meg, társ tulaj voltam..:DD
2013. jún. 18. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!