Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Miért van az, hogy szinte...

Miért van az, hogy szinte minden tps játékot 2011 óta 16:9-es monitorra adnak ki?

Figyelt kérdés

Nagycsomó olyan játék van ami miatt azért nem játszom mert nekem még 4:3-as monitorom van és alul-felül fekete sáv van,engem nagyon zavar.Sokan mondják,hogy csak be kell állítani a felbontást stb stb,de állíthatok én akármit,nem segít.Bennem van a hiba,hogy mindig olyan játékot szedek le ami ilyen felbontásban van megírva,vagy valóban nem készülnek már játékok 4:3-as monitorra? Most pl a Darksiders 2 b*szta fel az agyam,ezt is így sikerült leszedni.(vagy eleve nincs is olyan verzió ami nekem kéne)

Nagyon hálás lennék ha valaki tudna tanácsot adni,hogy honnan érdemes leszedni ezeket a játékokat,hogy az 4:3-as legyen.Persze nemtudom,hogy az eredetikkel is lehet-e ilyen baj,de így addig nem szívesen venném meg.Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. jún. 26. 20:46
 1/3 Lord Keri ***** válasza:

Elméletileg ha beállítasz egy 4:3-as felbontást (pl: 1280x1024 vagy olyat ami a monitorodnak natív felbontása) akkor szerintem nem kéne fekete sávnak lennie.


Az viszont igaz, hogy évek óta nem (vagy csak minimálisan) gyártanak már 4:3-as monitorokat úgyhogy elképzelhető, hogy a játék gyártók is wide képeranyára helyezik a hangsúlyt.

2013. jún. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mivel egyre jobban elterjedtek a 16:9-es monitorok, valamint szebb képet is adnak, mint a 4:3-as képarány, így érthető miért preferálják.

Amúgy, az elsőnél van az igazság, ha olyan felbontást állítasz, ami a 4:3-as képarányú, és továbbra sem jó, akkor a monitor a "hibás", ott kell finomhangolni. Van egy csomó beállítás, szóval neked kell megtalálni hogy tetszik neked (a kép vízszintes/függőleges helyzete, mennyire legyen "széthúzva" a kép, stb.).

2013. jún. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sikerült a Darksiders 2-t megcsinálni teljes képernyőre,de még mindig nem jöttem rá,hogy hogyan sikerült :D
2013. jún. 27. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!