Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A League of Legends játékban,...

Janee277 kérdése:

A League of Legends játékban, hogy lehet jól supportolni?

Figyelt kérdés

Valaki segítsen,mert mindenhol csak angol nyelvű tutorialokat látok és még azt sem tudom hová kéne wardolni.

Szeretnék supportkodni,mert alapból tetszik ez a poszt,de még nem az igazi.

A válaszokat előre is köszönöm!

Ja és Jannával főként.



2013. júl. 1. 11:45
 1/6 Nami the Tidecaller ***** válasza:

[link]


Ez nagyjából jó.Csak annyi hogy Blitz/Leona/agresszív bokorlakó support ellen játszol akkor a bot-on lévő bokrokat is wardold.


Megvéded a carry-d,próbálod autoattackkal és/vagy W-vel zaklatni az ellenséges adcarry-t vagy akár a supportot ha Blitz/Leona/stb hogy ne tudjon rátok ugrani/berántani.WARD!!!!Ne ap-t vegyél magadnak hanem aura tárgyakat.Sightstone nagyon jó tárgy supportokra és azzal is tudsz wardolni.Mivel support vagy ezért hagynod kell a carry-det hogy farmoljon,így te nem szerzel pénzt.De vehetsz viszont philosopher's stone-t ami lehetővé teszi hogy vehess cuccokat,mert az a passzívja hogy pénzt ad.Más tárgy is van ami passzívan ad pénzt,de supportra ez a legjobb.Jó aura/csapatalapú cuccok:Aegis,Locket,Frozen heart/randuin (ha valami csoda folytán gazdag lennél)


Summoner spellnek használj Exhaust-ot és a mastery-knél fejlessz arra hogy az Exhaust csökkentse annak az armorját meg magic resist-jét akin használtad.

2013. júl. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2013. júl. 1. 13:28
 3/6 A kérdező kommentje:
És rúnákat mit ajánlasz?
2013. júl. 1. 13:36
 4/6 Nami the Tidecaller ***** válasza:

9xArmor Mark

9xArmor vagy Gold Seal

9xMagic Resist vagy Scaling Magic Resist Glyph

3xGold Quint

2013. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nami the Tidecaller ***** válasza:
9xArmor seal-t Sonára szoktam vinni,mert talán ő a legpapírabb support.
2013. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tyta válasza:
100%

Tudom, hogy már nem mostani kérdés, de akik szintén kezdők még ebben a szerepben, azoknak szerintem hasznos. Nekem már az elejétől kezdve a support a kedvenc posztom, ezért már van benne tapasztalatom, de még így is tudok alkalomadtán új dologokat tanulni.


Először is általánosan minden support karakterhez:


FARM:

Támogató vagy, ezért ne farmold a miniont, mert elveszed az adc-édtől az aranyat és emiatt hátrányban lesztek. Miért? A kevesebb arany miatt később vásárolhatja meg a tárgyait, mint az ellenfél adc-je, ami probléma.

Ha betolták a toronyotokhoz a lanet, akkor segíts te is leszedni a minionokat a torony alól, így kevésbé tud belesebezni az ellenség a tornyotokba. De máskor lehetőleg ne üss bele a lanen inkább egyet se a minikbe, mert azzal csökkented a carryd last hitelési esélyét, hogy jól csinálja (mivel a miniért járó aranyat az utolsó ütést bevivő játékos kapja).


Támogatás a manával arányosan:

Mivel minden skilled manába kerül figyelj az egyensúlyra és gazdálkodj vele okosan! Hogyan? Farmolás közben piszkálhatod kicsit az ellenséget a bokorból, de ilyenkor inkább csak 1 skillt nyomj el és menj hátrébb, h az ellenség adc-je ne tudjon megsebezni, majd picit később újra zargasd őt a bokorból! Ez remek taktika, mert így zavarod az ellenséget a farmolásban, ezzel is segítve, hogy a saját adc-éd legyen benne ügyesebb.

Csata közben ne menj be a közepébe! Szerintem ez a legnagyobb hibája a kezdő supportoknak. Maradj a társaid mögött és figyeld kinek csökken az élete, arra rakj pajzsot, healeld (hőstől függ mit tud) és ha tudod közben fogd le vagy lassíts az ellenséget! Minél később öl meg az ellenség a csapatharcban, annál többet segíthetsz!


Hazateleportálás -> Mikor?:

Az alap, hogy ha alacsony az életed, akkor hazamész. Kivéve, ha a tornyotokat ostromolják! Olyankor húzódj hátrébb és nyomj el 1-1 skill az ellenségre, hogy kikergesd őket a tornyotok alól, de közben vigyázz, hogy ne halj meg! Utána mindképp menj haza!

Ha jól álltok, akkor menj haza, ha betoltátok a minionokat az ellenség tornya alá, vagy ha begyűjtöttétek a kill(eke)t. Ilyenkor gyorsan vásárolj és siess vissza!


Wardolás:

Mindenki másként teszi. Most elárulom a saját receptem, ami hasznos tudott lenni a csapatom számára.

Ami fontos, csak akkor wardolj, ha tudod h valószínűleg nincs ellenfél a bokorban, különben elkap és kis szerencsévelbizonyára meg is öl téged. És hogy miért kell wardolni? Pont ezért, hogy lásd ha jön az ellenség és a bokorból akar rád ugrani, vagy ha az ellenséges support is szeret a bokorból zaklatni.

A jó wardolás alapköve a jó tárgy választás. Ha az előző pontokban leírt tanácsokra is odafigyelsz, akkor az első itemeim: "A bűbájtolvaj pengéje" vagy az "Ősi érme" és mellé veszek egy hp potit (régen manát vettem, de 2016-tól már nincs manapoti), és mellé egy pink wardot! Sokan szerintem ilyenkor kinevetnek érte (Miért nem több hp poti?), pedig ha jó helyre teszed azt pink wardot, az hatalmas előny lehet számotokra ez első 5 percben. Én mindig a sárkánynál lévő folyószakasz kis nádasába rakom, mert így mi látjuk, ha le akar jönni botra az ellenfél midese, és azt is, ha az ellenfél junglese tenné ezt, illetve a mides játékosunk is tud ezekről. Ha tudjuk merre mászkál az ellenség, akkor kitudunk védeni egy támadást, vagy elkaphatjuk az arra menekülő alacsony életű ellenfelet, ha a közelben vagyunk.

Ezt még a minionok indulása előtt tedd és utána hátulról (a bázisotok felől) menj ki botra, hogy az ellenség ne lássa merre jártál! A sima wardod tedd boton a fal melletti bokorba, lehetőleg az ellenség tornyához közelebbibe, hogy lássátok, ha elbújnak oda!

Én ezután akkor megyek csak haza, ha megvan a 800 aranyam a látókőre (sieghtstone) és lecsérelem a sima wardot (ami ingyenes) pásztázólencsére (amivel kiszedhetem az ellenség wardjait). Ne felejt el 9. szintű hősként fejleszteni az utóbbit!

A látókő 3 wardjának hasznos helyei:

1. kör: Boton fal melletti bokor még mindig, rakj a folyón lévő bot lane felőli bokorba is, h észrevegyétek az ellenséges junglert és a 3-at tarts meg h pótold a boton lévő bokorba a wardot, ha az 1. eltűnt (3 percig élnek ezek az őrszemek).

2. kör: Ha támadás közben bementek az ellenség dzsungelébe a csapatoddal, akkor tegyél náluk a kék vagy a piros buffjukhoz egyet, vagy sárkány/baron területe mögötti bokorba. Ezután végig ezekre a helyekre rakj attól függően, hogy a lanen vagy a jungle-ben mászkálsz-e!


Tárgyak vásárlása Jannának:

Neki én ősi érmét szoktam venni először. A látókő után egyszer fejlesztem az ősi érmét (nomádok medáljává válik), majd cipőt veszek, hogy gyorsabban érjek vissza a lanere. Szerintem neki a "mozgékonyság cipője" a legjobb, de ha az ellenség supportjával meggyűlik a bajod a lassításai miatt (pl Braum ellen), akkor a "fürgeség cipője" lesz előnyösebb. Ha ez megvan befejezem a kezdőtárgyam a "felemelkedés talizmánjává" fejlesztve, majd "fagyos szívet" veszek, ami erősíti Janna W-jének lassítását, illetve páncélt és manát is ad, hogy tovább maradhass a csatában. Ekkor már a 40-ből 30% megvan a töltési idő csökkentésre. Válassz még egy tárgyat, ami 10% csökketést is ad, hogy meglegyen a 40%-od ("hívők tömjénje", "az iron solarik medálja" vagy a "zeke hírnöke" ideális Janna képességeihez). Az 5. tárgynak (minden support hősnek) varázserőt vegyél! A legjobb a "rabadon halálsüvege", de bármelyik magas ap-t biztosító (+80/+100 varázserő) megfelel.


Tudom, hogy sokat írtam, de igyekeztem minél több tippet adni. Remélem hasznos volt :)

2016. jan. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!