Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Melyik az a számítógépes...

Melyik az a számítógépes városépítős játék, amit lent leírok?

Figyelt kérdés

Régen játszottam (másik PC-n) egy játékkal, és nem tudom, melyik volt az. Egy kis négyzetekre felosztott pályán (azt hiszem, korlátozott méretűn) kellett várost felépíteni (a játékos volt a polgármester). Építeni úgy lehetett, hogy a levegőből estek le sárga, kék, vagy zöld színű, különböző méretű és alakú dolgok, és mint a Tetrisben, lehetett irányítani, hova essenek. Ha leestek, egy lakóházzá alakultak (mérettől, alaktól, és színtől függően. Néha leestek nagyobb (szintén különböző méretű, és színű, de mindig négyzet alakú) "lapok", amik ugyanúgy fel voltak osztva kis négyzetekre, de csillagok voltak bennük. Ha egy ilyen lapot feltöltöttünk a megfelelő színű kockákkal, pár válaszható épületet építhetünk (olyan három közül lehetett választani). Az épületek és lakóházak pénzt termeltek, amikből utakat lehett építeni és rombolni.

Nagyon sok épület volt, pl: teaház, múzeum, vidámpark, uszoda, stb...

Voltak különböző katasztrófák, vagy lázadások (pl: tüntetés, tornádó, tűz, űrlények támadása), amik ellen a megfelelő épületekkel lehet védekezni (pl: terror-elhárítók, vagy mik; tűzoltóság). Minden szinten (mert több szint volt), különböző feladatok at kellett teljesíteni (pl: építs ennyi ilyen épületet).

A grafikája egyszerű volt, nem igazán valósághű. Zene is volt a játékhoz, illetve hangeffektek a katasztófákhoz.

Ha valaki tudja, pls, írja le a nevét!



2013. júl. 21. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem játszottam vele, de nem a SimCity?
2013. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre, de megnéztem a Simcity (minden verziójának) a képeit, és nem stimmeltek (nem úgy néztek ki, mint a játék, amire gondolok). Pedig halványan még valami olyamire is emlékszem, hogy indításkor kiírt valami nevet zölddel, talán valamilyen Sims izét. Azért kösz!
2013. júl. 21. 15:40
 3/5 anonim válasza:
asszem tower blox-ra gondolsz
2013. júl. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem, az sem az. :( A pálya az halványsárga alapszínű volt, és nagy, tehát egyszerre nem lehetett az egészet látni.
2013. júl. 22. 11:41
 5/5 anonim válasza:
City Life halványsárga
2013. júl. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!