Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi kell ahhoz, hogy szerepjáté...

Mi kell ahhoz, hogy szerepjátékozni kezdhess? (Bővebben a leírásban. )

Figyelt kérdés

Mondhatni már veterán vagyok a fórumos szerepjátékban, 4 éve kezdtem el aktívan (2009), előző évben pedig az élőszerepjáték is a listára került, azóta az a hobbim.

Egyre jobban furdal viszont a kíváncsiság, hogy milyen az asztali. Sosem játszottam még a szerepjátéknak ezt a fajtáját és nagyon szeretnék vele megismerkedni.


- Mik kellenek hozzá? Olyan mint a "Warhammer" figurás változata, hogy van pl. x pontos sereged, egy terep és akkor sok dobókockákkal nyomjátok? Hogy van ez és mik szükségesek hozzá, hogy elkezdjem aktívan ezt a hobbit?


Annyit tudok, hogy hol lehet az ilyenekkel kapcsolatos dolgokat megvenni. A régi Kristálycsarnok helyén nyílt egy bolt, azt hiszem "Sárkánytűz" a neve, vagy valami hasonló. Elsősorban M.A.G.U.S -on gondolkodok.



2013. szept. 15. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Venni kell egy szabálykönyvet. Plusz dobókockákat. Figurák nem feltélen kellenek, bár vannak olyan rendszerek, melyek térképes harcot használnak, de papírból vágott jelzők is elég jók hozzá. Plusz fénymásolni kell karakterlapot.
2013. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja most oilvastam, hogy Magus kell. Ahhoz csak szabálykönyv és dobókockák elég.
2013. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Óvakodva megkérdezném, hogy a M.A.G.U.S világban miféle fajok vannak? Mármint ork, törpe, ember, elf-en kívül mik vannak még? Halottam olyanról, hogy van egy olyan faj, hogy "Hüllő". Nagy lizardfolk fan vagyok, ezért érdekelne a válasz.

2013. szept. 15. 21:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi extra, elsősorban csapat! A könyvek elég, ha a kalandmesternek van, meg még a partiban még valakinek mondjuk. Pláne ha nem tudod, hogy melyik kiadással lesz játék, egyelőre nem érdemes beruházni még rá. Karakterlap (nyomtatott, fénymásolt) kellhet esetleg, bár gondolom már digitális formában is oké a legtöbbeknél.

Kockák kellenek (lehet abból is használni csapattársét, ideiglenesen mindenképp, most meg nem mondom hol vannak még üzemelő szerepjátékosboltok).


A játszható fajok attól függ melyik kiadással játszatok, milyen kiegészítőket használtok, és mit enged a KM, illetve nem minden faj kompatibilis a helyszínnel vagy a parti többi tagjával.

Gyíkember szerintem házi kiegészítős lehet maximum, azt meg a legtöbb helyen nem feltétlenül szeretik, bár erre nem esküdnék meg, csak a régi kiadásokat és kiegészítőket ismerem.


A régi játszható fajok az, amiket felsoroltál, plusz félelf. Később bejött melléjük a dzsenn (mágikus faj, arabos ihletésű) az amund (óegyiptomi mintára készült faj), a wier (vámpír beütésű, de nem élőhalott faj) és a khál (nagymacska-szerű humanoid), több hivatalosról nem tudok.

2013. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Helló!!:) Szerintem ti is kitalálhattok saját világokat, meg saját karaktereket!!:) Amúgy van ennek egy humoros változata is ---érdekesség képpen mondom:) Munchkin a neve:)
2013. szept. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Elsőre egyébként én sem a MAGUS-t javasolnám, főleg, ha tudtok angolul is, bár azzal kezdtem én is anno, de vagy 12 éve nem játszottam, vannak egyszerűbb, letisztultabb rendszerek is.


Esetleg érdemes lenne csapatkereső hirdetést feladni, elsőre játékosként, hogy beleszokj kicsit, hogy is néz ki egy-egy ülés (vigyázz, iszonyat nagy különbségek lehetnek csapatonként, olyannyira, hogy szinte tökmás hobbinak vagy játéknak tűnhet ugyanazzal a rendszerrel való játék is, ne add fel, ha elsőre nem szimpi). Szerintem itt próbálkozz, ha még nem tetted volna meg: [link]

Ugyanitt minden szerepjátékos kérdésedre fogsz választ is kapni, elég segítőkészek újoncokkal a népek. :)

2013. szept. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!