Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Csak én érzem azt, hogy az új...

Csak én érzem azt, hogy az új Call of Duty szériákban nem a taktikán és az élményen van a hangsúly?

Figyelt kérdés

Amit nem értek, hogy az az érzésem, mintha az újabb CoD-okban elveszne az eddigi erő, amit beleöltek a készítők, illetve taktikai szempontból pl. nem tudok az ellenség háta mögé kerülni, úgy van kialakítva sok pálya, csak akkor, ha mögé spawnolok be :D.

Nem tetszik a mostani CoD-okban, de a BF-ben sem, hogy az effektusok ennyire erőteljesek, megnéztem egy videót, jól nézett ki, szép grafikájú volt, de mégis idegesített, túl lehetetlen, túl robbanásokra és összeomlásokra épült, látványközpontú, és sokszor lehetetlen dolgok kuszálódnak össze.

Hiányzik az élmény a játékokból, unalmas, hogy ennyire pörgős, taktikailag szinte nulla képesség kell ahhoz, hogy valaki kiemelkedjen. Kiugrik az ember a fal mögül, és kb. ennyi, nem éri meg lopakodni, mint a legrégebbi CoD-okban, ahol sokkal jobb volt a multi.

Azt érzem, hogy felidegesít egy játszma már, pedig nagy rajongója vagyok a CoD-oknak. Nem érzem, hogy lenne értelme újból megpróbálni és nekifutni, mert ugyanúgy megöl egy összevissza futkorászó. A CoD 1-2-ben, vagy akár a MW-ben is sokkal több volt a taktika, jobban kellett használni a menedéket, lopakodni, és inkább ez izzasszon meg, hogy vajon hol van az ellenség, mikor bukkan elő valahonnan, ez az egyfajta félelemérzet, mintsem az, hogy hány tucat embert ölök meg pár másodperc alatt. Nem félelmetes, inkább idegesítő így játszani.


CoD UO-ban például a Base Assault mod megvolt, ami azóta sajnos nem köszön vissza, pedig a tankok és a dzsipek hangulatossá tették a játékot. Emellett voltak szerverek, melyeken zombizni lehetett, az is hangulatos volt. És most mit kapunk? - Egy lecsonkított, effektekre és ugrálgatásra épülő világot.



2013. nov. 20. 01:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Jó az neked inas, kellett.minden éven megvenni azt a szart, így jártatok.
2013. nov. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó codban falmögül ugrik ki, BF-ben meg 4 kilóméterről HS-eket adogatnak. Cod only hypeból él már évek óta, BF-et meg hírdethetik a játékmenetre, attól még egy fps lövölde marad nagyobb mapon, élethűhöz köze sincs. Se nem vagyok BF fan se nem vagyok COD fan, mind a kettő sorozatból van meg játék, és mind csalódást okozott valamiért.


Amúgy észre vettétek hogy mióta ilyen mainstream lett az fps műfaj mennyire megcsappant a klánok létszáma? Anno emlékszem még nem volt cod4 sem hogy mennyien jártak a jó öreg cs 1.6ra klánozni meg mixelni, pedig az aztán nem egy eléthű játék, sőt, emlékszem COD2-n is klánozni milyen jó volt, illetve az egyik régi BF is nagyon adta anno. Őszintén szólva BF-ben nem hiszek már, COD Ghost meg nem nagyon érdekelt, maximum az eminem szám belőle, én kivárom a Titanfall-t jövőre ha az se jön be én hanyagolom az fps műfajt.

2013. nov. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

COD 2 óta inkább a bevétel és az eladások a lényeg, nem a hangulat.

Persze a grafika szép és jó, ennyi elég is a legtöbb fps fannak...

2013. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

# 3

+1

Bár abba nem értek egyet hogy a grafika jó!

2013. nov. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#2: Azért CS:GO-nál más a helyzet a matchmaking-es cuccnak köszönhetően. Sokkal könnyebb mix-eket tolni 5v5-eben. Rengetegen játszanak úgy, köztük én is és összegyűlt egy jó kis csapat is.

#3: Inkább COD:MW1-2 óta szól a pénzről leginkább. És tegyük hozzá azt is, hogy MW1-2 a széria legjobbjai szerintem. Azokban még volt újítás, jó hangulat, jó karakterek, jó zenék stb. Figyeltek arra, hogy minőségi játékot készítsenek. Aztán jött a balhé, IW nagyja lelépett és csak a szart dobálják piacra. De azért tegyük hozzá, hogy CoD sosem a taktikáról volt híres, főleg ha CS-hez hasonlítjuk.

2013. nov. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!