Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A snapszerban, ha többen...

A snapszerban, ha többen játszunk, kontra után lehet gánglit (msá néven durchmarsot, vagy 9-est) mondani?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy ahány hely,annyiféle szabály, de azért leírom a részleteket, hátha van valami hivatalos szabály erre... Tehát, én hívóként nem mondok semmit, az ellenfél, vagy az ellenem lévő csapat pedig kontráz. A kezemben lévő lapok megfelelnek egy gánglihoz, bár a lehetőség megvan, hogy megfogjanak. A kontra után bemondhatom a gánglit, vagy már csak rekontrázhatok?


Én úgy ismerem a játékot, hogy pontértékileg (kontra-2, snapszer-6,gángli-9, stb.) kell megütni, tehát egy rekontra után már nem lehet snapszert mondani, de egy gánglit még igen a pontok alapján. Hivatalosan is így van ez, vagy ez már csak a hozzám eljutott, módosult változat? :)


Sajnos a honlapok sem ugyanazt írják...



2013. nov. 21. 07:16
 1/2 anonim válasza:
Az első ami lényeges a parti végéig nem tudod, hogy hányat ér a kontra, mert az ott megszerzett pontok kétszeresét (a továbbiak a 2 hatványai) tehát nem kettőt. A kérdésedre válaszolva nem mondhatsz semmit a kontra után esetleg rekontrát, ha viszont valaki snapszert, vagy nagyobbat mondott akkor te mondhatsz gánglit vagy nagyobbat stb. kivéve, ha az illető luftot mondat ez a legnagyobb mondás hiába van olyan mondás amit, ha írtok többet ér. (Ezek a ún. soproni snapszer szabályai)
2013. nov. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ebbe bele sem gondoltam, de most már értem,hogy a kontra változó. :) Tehát, az a változat amit először hallottam, nem túl jó.


Igen, egyébként soproni snapszerről van szó, mikor először olvastam, milyen az eredeti igencsak meglepődtem...

2013. nov. 21. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!