Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Szerintetek is befellegzett a...

Szerintetek is befellegzett a Nintendo-nak?

Figyelt kérdés

a Wii U-t senki nem veszi, a 3DS-t se nagyon

játék kínálat szinte nincsen, a valódi next-gen játékok (pl. The Division, The Crew már nem is jönnek Wii U-ra)

exkluzív játékokból is van Mario meg Donkey Kong, ezek jók csak egy bizonyos kor felett már annyira nem vevők rá az emberek, a Legend of Zelda nagyon jó de egyenlőre abból is inkább csak egy HD remake-t csináltak Wii U-ra, aztán van még a Metroid ami egy kalap szar és a legutóbbi része is bukás volt, és ezzel ki is futottunk az exkluzív címekből

Ti mit gondoltok?



2014. jan. 26. 02:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én vennék Nintendo ds-re játékokat, ha nem kerülnének 12 kilóba.
2014. jan. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

12ezer?

Tényleg ennyi handheld konzolra egy játék? o.O

2014. jan. 26. 02:31
 3/12 anonim ***** válasza:

Rámentem az 576 kbyte honlapjára.


Mario & Sonic at the London 2012 Olympic 13 kiló

Pokémon Black Version Nintendo DS 11 kiló

Pokémon White VersionNintendo DS 11 kiló

Super Mario 3D Land Nintendo 3DS 13 kiló


Hát ja. Inkább veszek pc-re 2000 ft-ért játékot.

Max a Witcher 2 5000-ért, de drágábbat nem hinném.

2014. jan. 26. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

azt a k**** o.O

na így nem csoda hogy több millióktól esik el a cég

főleg hogy ma már egyre kevesebb embernek van handheld konzolja

amúgy Witcher 2 könyv nélkül 2ezer, könyvvel 4ezer :P

2014. jan. 26. 02:42
 5/12 Krisipoke ***** válasza:
93%

A 3DS nagyon megy... Eddig közel 45 milliót adtak el belőle világszerte. Ehhez képest a PS Vitából 15-öt, pedig nem jött ki sokkal később.

És persze, hogy ennyibe kerülnek, manapság kb. semmi tartalmi különbség nincs egy handheld és egy konzolos játék között...

Amúgy nagyon ügyesen felsorolták 4 Nintendo franchise-ot. Persze ott van még a Fire Emblem, a Pokémon, a Kirby, a Star Fox, a Yoshi, az Advance Wars, a Smash Bros, a Kid Icarus, az Animal Crossing, a Golden Sun, a WarioWare, a Pikmin, az F-Zero, és még sorolhatnám, hány sorozat, ami konkrétan az övék. Emellett még ott vannak azok a sorozatok, amik nem Nintendo fennhatóság alatt vannak, de csak arra jönnek ki, mint a Professor Layton vagy a Phoenix Wright, illetve a sima exkluzív címek, mint a Bayonetta 2, a Wonderful 101, a Sonic Lost World, vagy a Monster Hunter 4. Nem igazán vagy otthon a témában, azt látom. Sajnos Magyarországon ez az általános felfogás, hogy egyes Nintendo játékok gyerekesek, vagy hogy felnőtt ember nem játszik velük, csak azért, mert nincs benne vér, nem annyira erőszakos, és nem félnek színeket használni, illetve nem feltétlenül a valóságot utánozza minden játékuk grafikája.

A Metroid sorozat meg elég jó, minden része abszolút magas pontokat kapott mindenhol, az Other M-et is csak a sztorija miatt nem szereti sok rajongó.


Mindenesetre én nem aggódnék a Nintendoért, most jött ki egy statisztika, hogy Japánban (ahol a legnagyobb százalékban vannak a játékosok), 2013 10 legeladottabb játékának első hét(!) helyezettje 3DS játék volt, a 8. a GTA V PS3 verziója, és a maradék 2 helyezett meg Wii U játék volt. Tehát én annyira nem félteném őket.

2014. jan. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Olyan, hogy valódi next-gen, nem létezik.

Next-gen, next generation, azaz "következő generáció". Ha ezt a konzolok rendszerére szeretnénk értelmezni, úgy a jelen (jelzem 8. )generációba a következő konzolok tartoznak (teljesség igénye nélkül):

Xbox One

PS4

PS Vita

meglepő, de a 3DS és a WiiU is.

A következő generáció a 9. lesz, vagyis a The Crew hiába jelenik meg Xbox One-ra, mégsem next-gen játék, akkor lenne next-gen, ha a következő konzolok valamelyikére jelenne meg, de a 9. generáció még várat magára.


Az, hogy mi mire jelenik meg, csak a gyártók hibája. A Wii-ben is vannak olyan lehetőségek, amiket vagy kihasználnak, vagy nem. Ilyen pl a Driver San Francisco-ban a DS támogatás, vagyis össze lehet kapcsolni a DS-t a Wii-vel, így extra dolgokat érhetünk el (lásd Castlevania Judgement) vagy kiterjeszthetjük a játék funkcióit.

A WiiU esetében a kontrollerrel lehet sokat segíteni a játékosnak, pl térképet, rajta a csapattársak helyzetét megjeleníteni, vagy fegyver és ammo infokat. Aki nem használja ki ezeket a lehetőségeket, és helyette az erőforrásait a grafikára helyezi, az szerintem hülye.

Hozzáteszem, itt fontos megemlíteni a PS Vitát, mint olyat, ami PS3-al szintén képes kapcsolatot teremteni, ezáltal járhatóvá válik ez az út is.


A sikeres címek sorát kihagyom, az előttem szóló már említette, inkább az "elfeledett" címekre hagyatkoznék egy picit.

Mivel nekem Wii-m van, így egy pár olyan játékot mondanék, amik nem annyira ismertek, de szerintem a szórakoztatás terén nyújtott teljesítményük feltétlenül kiemelkedő, még ha a hardware miatt felmerülő korlátozások (értsd grafika) sokaknak szemet szúrnak is.

No More Heroes (ennél véresebb játék ritkán akad)

Manhunt 2 (a motion control miatt kiemelkedő igazán)

Madworld (frank miller világát idéző, szintén brutális)

Conduit (nagyon jó fps)


Tehát már Wii-n is megvannak a jó játékok, a WiiU csak rátesz egy lapáttal, hiszen a kontrollerben rengeteg lehetőség rejlik.


A nagy "öregek" szívesen jelentetik meg legújabb játékaikat a Nintendo konzoljain, lásd pl Capcom.


Nem aggódok a Nintendo jövőjét illetően, szerintem lehet előveszik a Virtual Boyt, és kap egy modern köntöst, aminek piszkosul fog örülni mindenki (aki képes értékelni az igazi minőséget).


Bár igazán jó konzol az Xbox is, és a PS is, egyetlen aduászuk a hardware, főként a grafikai teljesítmény.


Japánban a Pokémon X és Y részek vásárlói túlnyomórészt egyetemisták voltak...

2014. jan. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A WiiUnak befellegzett ha nem találnak ki valamit.


A 3DS nagyon jól megy, egy év alatt 18 milliót akartak eladni, de csak 13mat sikerült, minden 3DSre jut 7 játék ami jó pénz csak az a baj, hogy a játékok árait nyugati piachoz mérik.


"Csak" annyi történt, hogy a DS/Wii ideje alatt eladtak 250millió konzolt, és a nintendo giga céggé vált, ez ma nem akar összejönni, és nem giga csak megacég ^^ :)

2014. jan. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én most tervezek WiiU-t venni, tönkre ne menjen addig...
2014. jan. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem udvariatlanságból írom, de a kérdésben is van némi hiba!


Az egyik, hogy a 3DS piszkosul jól fogy, köroket ver az eladásban a PsVita-ra, és ezt most finoman fogalmaztam meg. A Wii U-nak nem megy az igaz!


A másik dolog, hogy a Mario, és a Donkey Kong egy jó játék, semmi köze a korhoz! Pont ezért van ez az álláspont, mert a mai generáció nem nagyon ismeri az ilyen játékokat, ő nekik ez már nem játék. Nekik a játék, hogy shootingoljanak, írtsanak, és persze mindezt brutál grafikával körítve!


Hidd el nekem, eléggé benne vagyok a Nintendo témában, és ezt nem bántásból mondom! Pont ez a szomorú, hogy gyerekesnek nevezik azokat, akik ilyenekkel játszanak, pedig nem azok, csak egyszerűen más stílust képviselnek. A Nintendo sosem az agresszivitás felé hajlott, persze voltak ilyen játékai, de elsősorban az ilyen játékokat alkotta. A Nintendo még hisz a játékokban, mert valljuk be, a Sony és az MS, szinte már mozifilmet (fognak) csinálni, persze ez a többségnek bejön!


A Nintendora szükség van, és életben is fognak maradni, még annak ellenére is, hogy a mai generációval szembe széllel utaznak, ami nagy kár!


Amúgy meg mindenki azzal játszik, amivel szeret, és ez így van jól!


Itt rémhírkeltés megy, ugyanis sokak érdekeltek, hogy a nagy N csődbe menjen, na persze azok kritizálják őket, akik amúgy sem rajongnak értük, de azért megmondják a frankót! A Nintendo táborának a nagy része, továbbra is kitart a cég mellett, ebben biztos vagyok, persze bele kell húzni, hajrá! :)

2014. jan. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem tudok hivatalos eladási statisztikákat érvként felhozni, de az ismerősi körömben többeknek van Wii-je, mint a többi konzolt együttvéve. (Ez nem holmi költői túlzás.)

Persze, ez semmiképp nem reprezentatív minta, de azt azért jól tükrözi, hogy nem egy haldokló konzolgyártóról beszélünk.

2014. márc. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!