Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A Far Cry első része (2004)...

A Far Cry első része (2004) csak szerintem borzalmas?

Figyelt kérdés

Nagy tiszteletben tartom a játékokat, csak azzal játszom ami eredeti, így nagyon ritka amikor egy játék játszását feladom.. de a Far Cry első része az, amit kb huszadjára telepítettem ma fel, és ugyanazon a véleményen vagyok: Egy kalap-> sz*r.

Miért is?

Nem érdekel hogy a játék régi, ennek semmi köze nincs hozzá.

Iszonyatosan optimalizálatlan.. mármint nem a grafikai motor, hanem a játék. Az oké, hogy könnyű fokozaton 4 lövéstől meghalsz, de az ellenfél nem is céloz rád, csak lő, és instant eltalál. (Nem egyszer fordult elő, hogy a földet lőtte, de én attól még meghaltam) Ha az ellenfél, lő a semmibe (jó esetben rád célozva) az esetek 90%-ában instant eltalál. Lényegében nincs mesterséges intelligencia, az ellenfeleknek nincs konkrét célzása, hanem egy százalékrendszer adja meg, hogy a lövéseinek hány százaléka fog betalálni, ha épp nem vagy fedezékben.

Az más kérdés, hogy a susnyásban a lopakodás rendszer nem működik, mert bármit csinálsz- észrevesznek. Majd lövöldöznek összevissza, s persze hogy mind eltalál.

A lopakodás nem működik, az Arcade játékmenethez meg túl sokat sebződsz... Soha nem értem, miért lett akkora siker, hisz valójában ez egy technikai katasztrófa. Klassz dolog hogy szép, klassz dolog hogy többféleképpen lehet megoldani a helyzeteket, de számomra még 2005-ben is (anno játszottam vele letöltött formában) egy gagyi valami volt, s hiába próbálkozom, egyszerűen rühellem az egészet. Rosszat nagyon keveset hallottam a játékról, és csak irritál a tudat, hogy senki nem utálja ezt a vackot. A második rész jobb?


2014. márc. 24. 19:34
 1/6 a VÁLASZ! válasza:
a 2. illetve 3. rész személy szerint nagyon tetszik. De inkább a 3. amit nagyon eltaláltak. Az előző kettő nem akkora játék mint a 3., ami nem sok játéknál mondható el, ugyanis általában az van, hogy "Régen jobb volt, azok a régi szép idők!" és ez nálam is így van :D De itt tényleg a 3. rész a legjobb, aztán a 2. és végül az első
2014. márc. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem remek játék. Az Xboxos folytatása is: Far Cry Instincts
2014. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te vagy egyszerűen béna. Normál fokozaton sosem vettem észre, hogy hatodik érzékkel rendelkeznének az ellenfelek, sőt, én kerültem meg őket...
2014. márc. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sokszor szoktam gondolkodni, hogy egy játékban én vagyok e béna, vagy a játék szemét, de jelen esetben mindkettő fenn áll. Néha van hatodik érzékük, néha viszont én rontom el. Utánaolvastam, és az 1.44-es patch tartalmaz hibákat! Pl észrevesznek sátron keresztül, és szétlőnek úgy, hogy elvileg nem szabadna látniuk téged. Visszaraktam az 1.33-as patchet emiatt, még nem tudok tapasztalatot mondani.

Mindenesetre nagyon rá akarok érezni, jelenleg egy olyan részt vittem végig teljesen nyugodtan, ahol régen a fejemet ütöttem a billentyűzetbe.

2014. márc. 25. 10:33
 5/6 Clay Morrow ***** válasza:
Szerintem meg tökéletes, néha nagyon idegölő, de az a játék egy gyönyör!
2015. dec. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Far Cry az én kedvenc FPS-em, nem tudnék ennél jobb FPS-t mondani. Van pár tévhit a játékkal kapcsolatban, mint pl. az hogy ez egy lopakodós játék, vagy az, hogy egy shooter. NEM. Ez egy taktikai FPS, ahol minden akciót meg kell tervezni. Ha jól vettem le, te könnyű fokozaton játszasz, én nem rég kezdtem bele realisztikuson amin akár egy lövés is kinyarhat, hiába van maxon az életed. Eddig az első 7 pályát játszottam ki, és olyan 30-szor haltam meg, ami egész jó arány a nehézségi fokozathoz képest. Ezt a játékot nem úgy kell játszani mint a többi agyatlan lövöldét. Taktikázni kell, tervezgetni. 1.4-es patch számtalan hibát idéz elő, 1.33-as patch-csig érdemes feltenni. A játékban valóigaz, vannak technikai gondok, de azokból sincs túl sok, és a bugokon kívül nem nagyon lehet belekötni a játékba.
2016. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!