Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Olyan játék, amely van annyira...

Olyan játék, amely van annyira kiváló, mint a Skyrim, és hasonló témájú?

Figyelt kérdés

A The Witcher 2-ről, és 3-ról hallottam, hogy hasonlítanak több szempontból is a Skyrim-hez. Ti ajánlanátok? És még milyen hasonló játékokról tudtok?


Fontos, hogy NE legyenek benne modern dolgok. Inkább egy ősi és/vagy mágikus világban játszódjon, ahol "semmi sem tér el a régitől".

Tehát NEM Fallout, vagy ilyesmi.


A Skyrim-ban egyébként egyedül a "dwemer-témát" nem szeretem. Valahogy nem tartom odavalónak a robotokat, meg a "gépvárosokat". Illetve, egy kicsit még a Falmer-téma zavaró számomra, bár nem annyira.


2014. ápr. 15. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Dragon Age? Én nem játszottam vele, de sokan szeretik és hasonló, mint a Witcher.
2014. ápr. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Oblivion. A Skyrim előtti Elder Scrolls rész - vlamint az Oblivion kiegészítései. Továbbá ne a Witcher 2-vel kezd szerintem ,hanem az 1-el. Nekem a gyűjtői kiadás van meg, úgy vittem végig, hogy összesen egy mellékküldetést - egy fejet nem tudtma leadni -, és egy még mellékebbk üdletést nem tudtma megcsinálni, fenomenális és magávalragadó játék - ráadásul ha nem tudsz angolul, vagy lengyelül... akkor ott a totális magyarítás.


Ezen kívül Gothic sorozat, a már említet Dragon Age, Neverwinter Nights, Fable sorozat - bár ennek késpbbi részeiben már vannak puskák...


Jó szórakozást!

2014. ápr. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Második válaszoló:

Két játék között vacilálok:

The Witcher vs. Dragon Age

Melyik legyen, ha tegyük fel, egyet választhatok?

2014. ápr. 15. 14:06
 4/7 anonim ***** válasza:

Heló!


Ez teljesen szubjektív. Neke ma Dragon Age kevésbé jött be. Viszont lehet, hogy neked meg pont az tetszene.


A Witcherről azt kell tudni, hogy bár mászkálhatsz benne, nem olyan, mint a skyrim, hogy bárhova elmehetsz, levághatod az utat... - ez elsősorban a tröténet, cselekménym iatt vna így.


Viszont a Witchernek kiváló története van, számos alkalommal te irányítod a történés alakulását, ráadásul voltakép nincs benne jó vagy rossz döntés, nagyon emberi az egész világ.


"Sajnos" én csak angyon elégedetten tudok beszélni a játékról, meg kilóra megvett :D. Főleg a nyomozós küdletéssel és a mocsárral ,ami szerintem az RPG világ egyik leghangulatosabb helyszíne lett a hangokkal és a körítéssel :).

2014. ápr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még egyikkel sem játszottam, de ezek középkori, vagy legalábbis nem modern RPG-k, hanem fantasy témájúak, mint a Skyrim:


- Dragon's Dogma

- Kingdoms of Amalur: Reckoning

- Demon's Soul (bár ez csak PS3-ra van) és folytatása, Dark Souls és Dark Souls 2 (ezekről érdemes tudni, hogy NAGYON nehéz játékok, rengetegszer meg fogsz halni)

- Gothic 1-2 (nagyon régi, de pl. nekem mai napig a kedvenc játékaim)

- korábbi The Elder Scrolls játékok, tehát Morrowind és Oblivion

2014. ápr. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Markoplo19 válasza:
Skyrim modokal
2015. júl. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én elsőre a Dragon Age világát ajánlanám, mert ott is reeengeteg sztori van, akár csak a Witcherben, de szerintem valamelyest könnyebben emészthető. :) A Witcher kissé realisztikusabb - viszont nem lehet túlzott párhuzamot vonni a két világ között, mert hiába "középkori fantasy" mindkettő, mégis nagyon különbözőek.

Ha tanácsot kéne adni, én azt mondanám, a Dragon Age és a Witcher mindenképpen ajánlott, és ebből én a Dragon Age 1-2-3mal (utóbbi is hamarosan majd magyar lesz) kezdeném, utána pedig bele lehet vetni magunkat a Witcherbe is! ;)

(Én anno fordítva csináltam, a Witcherrel kezdtem, de úgy gondolom így visszaemlékezve, hogy a DA-val jobb lett volna - viszont élménynek mindkettő fantasztikus!!!)

2018. febr. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!