Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » A DayZ Standalone jobban van...

A DayZ Standalone jobban van optimalizálva mint az arma 2-es DayZ volt?

Figyelt kérdés

Nos, üdv mindenkinek! Azon gondolkozom hogy megvegyem-e a standalone-t de mivel az Arma 2-es DayZ optimalizálatlan ezért nagyon leesik az fps... Játszható de van hogy lemegy 7 és 15 közé főleg ha nagyvárosokban vagyok vagy olyan szerveren amin sokan vannak :)

Szóval ha van olyan aki már játszott mindkettővel az írja le hogy mik a tapasztalatok, köszi :D



2014. ápr. 22. 13:30
 1/8 Warren Scott ***** válasza:
100%

Mindkettővel játszottam, de egy ideje csak a Standalone a favoritom és ezt alá is fogom támasztani érvekkel.


A mod, ahogy te is mondtad optimalizálatlan, mivel az Arma2-re épül, és olyan az Arma2 motort olyan dolgokra használja amire soha nem volt tervezve.

Ezen felül az Arma2 egy nagyon modder-barát környezet, ami sajnos azt is jelenti, hogy a legtöbb dologba bele lehet buherálni a kliens oldalon, ennek következménye pedig a hacker elemek jelenléte a DayZ mod szervereken.


(nem egyszer láttam a modban alapból nem létező dolgokat, mint pl hellfire rakétákkal szerelt Osprey-t; teleportáló állig felfegyverzett játékosokat; ejtőernyővel 2000m-ről hulló teheneket; sőt egyszer az összes aktív játékost egy helyre teleportálták, és nyúllá változtatták)


Kevés bosszantóbb dolog van mint mikor a saját tudásod és képességeid kamatoztatva hosszasan túléled a világ végét, hogy aztán erőfeszítéseid mind elvesszenek, mert egy hacker úgy érezte, hogy unatkozik.


Ezzel szemben a Standalone egy erősen karcsúsított motort használ, teljesen az alapoktól újraírt hálózati rendszert, és ennek megfelelően a felszabaduló erőforrások a részetek bővítésére vannak fordítva.


Ugyan még Alfa a program de már most sokkal jobban néz ki, és azonos ugyanazon a gépen, (az én esetemben legalábbis) Elektroban a mod 6-7FPS-t produkált, a Standalone pedig 20-30FPS körüli értéket.


A fent említett Alfa állapotból eredően még jó sokáig várható, hogy bugokkal fogunk találkozni, de ezek folyamatosan javítva vannak, mivel a fejlesztők figyelnek a visszajelzésekre. Minden hónapban jönnek újítások, javítások, bővítések, és nem utolsó sorban nincs hozzá szükséged arra, hogy két másik játékot vásárolj meg, aztán egy segédprogramot használj, csak hogy be tudj jutni egy szerverre. (Arma2, Arma2 - Operation Arrowhead, DayZ Commander)


Persze nem utolsó sorban, a Standalone lényegesen biztonságosabb, hacker szempontból. (azt nem állítom, hogy 1000%-ban nincs egy darab sem, mert nincs feltörhetetlen rendszer, de az első kiadás óta még nem találkoztam egyetlen darabbal sem, és az ismerőseim sem. Még csak nem is hallottunk hacker támadásról, de volt már fals riasztás, mikor bugból, vagy hasonlóból eredő hibáról készült screenshot, mondjuk repülő emberről )


Összesítve a mod sem rossz, mert a rengeteg változat miatt sok a felfedezni való, de ettől függetlenül az mibenlétéből eredő problémák nem lettek orvosolva, és továbbra is mod, tele fél-megoldásokkal és komplikációkka, ezért aztán én mindenképpen a Standalone beszerzését javasolnám.


(ezekben a hetekben várható kb. a vadászat beiktatása a programba, valamint a gyümölcs/zöldség gyűjtögetés, és a főzés is)

2014. ápr. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Üdv! Na ez egy nagyon alapos válasz volt! Hasonlót vártam tényleg mindent leírtál amire kíváncsi voltam. Ez a Hacker dolog valóban idegesítő nekem is volt hozzá szerencsém a mod-nál... Tetszik a Standalone
2014. ápr. 23. 14:04
 3/8 A kérdező kommentje:
Üdv! :) Köszönöm a válaszod! Mindent leírtál amire kíváncsi voltam! Ez a Hacker dolog valóban idegesítő nekem is volt hozzá szerencsém a mod-nál. Viszont ez a Standalone ahogy leírtad nagyon (még jobban) ígéretesnek tűnik úgyhogy szerintem be is szerzem amint lesz rá alkalmam. Barátaim is játszanak vele mondták hogy sokkal jobban fut a gépükön ellentétben a moddal ahol gyakran lement az fps. Meg fejlesztik folyamatosan és gondolom csak drágulni fog szóval szerintem érdemesebb most megvenni. Még egyszer köszi a választ! :D
2014. ápr. 23. 14:10
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért írtam le 2x mert valamiért befagyott a böngésző és automatikusan elküldte amit addig beírtam! :D
2014. ápr. 23. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Az első jól leírta. Nekem is az a tapasztalatom, hogy jobban fut.
2014. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2014. ápr. 23. 21:09
 7/8 Warren Scott ***** válasza:
Visszaolvastam a válaszomat, és látom tele van fogalmazási hibákkal. Ezekért elnézéseteket kérem. Alighanem az okozta, hogy mindig megzavartak írás közben xD
2014. ápr. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sose baj a lényeg átjött! :DD
2014. ápr. 24. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!