Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Mi a legerősebb, leghasznosabb...

Mi a legerősebb, leghasznosabb pokémon csapat a Pokémon Fire Red editionban? (legendarykkal együtt)

Figyelt kérdés
Akármelyik kezdő pokémon benne lehet, mivel most kezdem újra és még nem választottam. Trade-val megszerezhető evolúciókat nem számítjuk (semmi gengar v alakazam), viszont (mint az fennt látható) a legendarykat igen. az összes hm-et ( a flash-en kívül) tanulja meg egy pokémon a listán, és lehetőleg minden típusú ellenfél ellen legyen rajta valaki aki erős (vagyis aki által megtanulható move-k super effectivek a delikvens ellen). Ha van idő, a skillseteket is kérném (ha valaki nagyon alapos szeretne lenni).

2014. máj. 6. 14:21
1 2
 1/11 Krisipoke ***** válasza:

Na lássuk. Mit szólnál egy olyanhoz, hogy...


Venusaur (Starter)

Sleep Powder (Level 15)

Giga Drain (TM19)

Earthquake (TM26)

Body Slam (Tutor a liga után, addig mondjuk TM43 Secret Power)


Rhydon (Safari Zone)

Earthquake (Level 58) (előtte mondjuk TM28 Dig)

Rock Slide (Move tutor)

Strength (HM04)

Megahorn (Level 66) (előtte mondjuk TM31 Brick Break)


Dodrio (Route 16)

Drill Peck (Level 47)

Fly (HM02)

Tri Attack (Level 21)

Steel Wing (TM47)


Tentacruel (kb. bárhol, ahol víz van)

Surf (HM03)

Ice Beam (TM13)/Blizzard (TM14)

Sludge Bomb (TM36) (csak a liga után, előtte bármi, ami tetszik... Mondjuk Secret Power, vagy TM06 Toxic.)

Cut (HM01)


Nidoking (Route 3)

Megahorn (Level 43)

Thunderbolt (TM24) (Ha nincs rá pénzed, TM25 Thunder vagy TM34 Shock Wave)

Ice Beam (TM13)/Blizzard (TM14)

Fire Blast (TM38)


Electabuzz (Power Plant)

Thunderbolt (Level 47)

Psychic (TM29)

Brick Break (TM31)

Secret Power (TM43)


Oké, ennél jobb Fire Red-es, in-game dolgok legyőzésére jobban alkalmas, cserét és cserés fejlődéseket nélkülöző, TM-ek korlátoltságát figyelembe vevő, szinte teljesen offenzívára építő csapatot nem nagyon lehetne összerakni.


Az Ice Beam és a Blizzard Nidoking és Tentacruel között cserélhető tetszés szerint. Ugyebár az Ice Beam a jobb, mert mindenképp sikerül, és végülis nem sokkal gyengébb, mint a Blizzard, ami csak 70% eséllyel sikerül. Lehet mindkettőnek Ice Beam, csak mivel elég húzós ára van (4000 coin Celadon City-ben, vagy pénzben átváltva 80 000 Pokédollár), nem valószínű, hogy pénzed lesz kettőre, főleg a Thunderbolt mellett.


Víz Pokémonnak Starmie-t vagy Slowbro-t akartam volna mondani mindenképp, de mindkettő a LeafGreenben van csak...


Ha amúgy nem akarod, hogy jó sokáig csak két Pokémonod legyen (Venusaur és Nidoking), akkor Dodrio helyett Fearow (NEM Pidgeot) is működhet egy ugyanilyen támadáslistával (Tri Attack helyett Secret Powerrel vagy Double Edge-dzsel), csak Dodrio mégis erősebb valamivel.


Ha a HM06 Rock Smash, és a HM07 Waterfall is kellenek, akkor az elsőt mondjuk Electabuzznak Secret Power helyett, a másikat meg úgy kéne átvariálni, hogy...

Tentacruel kapja a Surf helyett a Waterfallt, és akkor neki megy az Ice Beam, Nidoking pedig a Blizzard helyett a Surföt.


Annyit még nem érdemes elfelejteni, hogy ugyebár itt mindenki szintlépéssel fejlődik, kivéve Nidorino Nidoking-gé, az ugyebár Moon Stone-nal.


A TM-ek lelőhelye...

TM06 Toxic: Koga adja, ha legyőzöd (5. Gym)

TM13 Ice Beam: Celadon Game Corner (4000 coin)

TM14 Blizzard: Pokémon Mansion a Cinnabar Island-en.

TM19 Giga Drain: Erika adja, ha legyőzöd (4. Gym)

TM24 Thunderbolt: Celadon Game Corner (4000 coin)

TM25 Thunder: Power Plant

TM26 Earthquake: Giovanni adja, ha legyőzöd (8. Gym)

TM28 Dig: Cerulean City

TM29 Psychic: Saffron City, Mr. Psychic háza

TM31 Brick Break: S.S. Anne, utána a Celadon Dept. Store-ban lehet venni.

TM34 Shock Wave: Lt. Surge adja, ha legyőzöd (3. Gym)

TM36 Sludge Bomb: Rocket Warehouse (Five Island)

TM38 Fire Blast: Blaine adja, ha legyőzöd (7. Gym)

TM43 Secret Power: Route 25, utána pedig a Celadon Dept. Store-ban lehet venni.

TM47 Steel Wing: Safari Zone


Move tutorok lelőhelye:

Rock Slide: Rock Tunnel

Body Slam: Four Island

Double-Edge: Victory Road



Na, elég részletes voltam? :)

2014. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Krisipoke ***** válasza:
Ja, legendásokat direkt nem vettem bele, mert szerintem nem sokat tennének hozzá az egészhez.
2014. máj. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

víz pokémonnak nem jobb gyarados? intimidate király, és a statjai eleve kiemelkedőek, és akkor már surf, waterfall, hydro pump és hyper beam (és akkor a többiek skillsetjét is kicsit átrendezni hogyha ezeket ő kapja)

valamint hiányolok egy dragonite-t mivel annak gyakorlatilag nincsen counterja. Ugyanígy gondolok mewtwo-ra is (jól jönne egy psyhic pokémon is)

később ha lesz időm (most el kell mennem itthonról) írok egy üzenetet szerintem, mivel szakértőnek tűnsz ebben a témában, amiben még kicsit tárgyalhatnánk erről. :)

2014. máj. 6. 16:59
 4/11 A kérdező kommentje:
ja és egy aerodactyl, ancient powerrel és double edgeval meg take downnal is elég jól jönne (egy snorlaxxról nem is beszélve )
2014. máj. 6. 17:01
 5/11 Krisipoke ***** válasza:

Gyarados is jó, de a moveset, amit írtál hozzá, borzalmas. :D Egy típusból több támadás szinte mindig abszolút felesleges, sokkal jobb a helyet különböző típusú támadásokra fordítani. Gyarados legnagyobb statja eleve az Attack, amit nem nagyon tud sajnos kihasználni a 4. generáció előtt (és a FR/LG ugyebár egy 3. generációs játék).


Aerodactyl nem olyan jó in-game, inkább kompetitíven, de ott is inkább csak a nagy gyorsasága miatt. A Take Down abszolút fölösleges a Double-Edge mellett, mert ugyanolyan típusú, csak gyengébb és ritkábban sikerült. A Take Downt mondjuk eleve kb. senkinek soha nem tanítanám meg.


Dragonite-ot azonnal leszedi bármi egy jég támadással, amit gyakorlatilag minden jég és víz Pokémon meg tud tanulni. A sárkány és a szikla támadások is meglehetősen fájnak neki. Valóban erős, de a csapatban betölthető szerepe alapján kb. ugyanott van, mint Nidoking, nem kell ilyenből kettő.. főleg, hogy akkor kb. a 4. Gymig csak Venusaurral kéne menned, ami kellemetlen, ráadásul csak 55-ös szinten lesz belőle Dragonite, azaz amikor már ideális esetben legyőzted a ligát.


Mewtwo csak a játék leges legvégén kapható el, ott már kb. semmit sem tudsz vele kezdeni.


Próbáltam én neked pszichó Pokémont berakni, de ugye Alakazam kilőve, Slowbro és Starmie csak a LG-ben vannak, Exeggutor meg nem annyira jó ötlet Venusaur mellett. Bár igaz, még ott van Jynx, aki Electabuzz helyett igazából teljesen jó opció. Mondjuk egy Psychic/Ice Beam/Lovely Kiss/még valami szett teljesen jó.


Snorlax nagyon jó, de már ott van Rhydon mint hasonló Pokémon. Igazából ha gondolod, Snorlax egy UGYANILYEN movesettel (Earthquake/Rock Slide/Strength/Brick Break) is mehet Rhydon helyett, csak ugye Rhydon a Rock Slide-ért és az Earthquake-ért is kap STAB-ot, míg Snorlax csak a Strength-ért. Ja, meg ugye normál Pokémon már van a csapatban (Dodrio személyében), viszont se szikla, se föld nincs.

2014. máj. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mr. Mime? Jah és Evee evolúciói? (azt viszonylag hamar megkapom, még jóval az elite 4 előtt, mr mimet pedig mikor átjutok digglett alagútján már meg tudom szerezni) és gyaradosnak azért raktam szinte csak víz típusúkat, mert mindegyikből kapja a STAB-et, és inkább van 2 pokemonom, egyiknél full fire típus, mindegyik move-n STAB és egyy víz típusúm, amire ugyanez vonatkozik. Az egy dolog h snorlaxx csak a strength-re kap STABet, viszont a statjai elég szépek. Dodri-t simán lecserélném, hogy a normal-om sornlaxx legyen és rhydonért sem rajongok, mivel minden repülő pokemon ellen hasztalan az earthquake. Dragoniteról pedig annyit hogy se sárkány, se jég típusban nem tobzódik a játék, jég ellen gyakorlatilag csak az elite four elején harcolok, max akkor nem veszem elő dragonite-t, amúgy ha akarom felhúzhatom hamar lvl 55-re egy vs seekerrel és a motoros bandával akik fenese tudja már hol állnak egy 6os csoportban. Az igaz hogy viszonylag sokáig egy pokemonnal mennék de amint eljutok a bébicsőszig, az alagútban való rohangálással kifejlesztem gyaradossá (aki tökéletes lessz a riválisom charmandere ellen) és ha nagyon kell, befoghatok egy abra-t akit majd eldugok később és nem használok és helyettesítem mr mime-val v jinxxel (amúgy kadabra és alakazam közt csak speedben van különbség ami ideális esetben amúgy is mindig nagyobb mint az ellenfelemé, hisz megfelelő haladással mindig az ellenfelem felett kell lennem pár szinttel). Jah és egy arcanine is eléggé elkellene, lévén meglepően erős fire típusú pokémon.
2014. máj. 6. 19:59
 7/11 Krisipoke ***** válasza:

Mr. Mime elég rossz Pokémon. Jynx sokkal jobb.

Az Eeveelúciók nem nagyon kellenek neked. Vaporeon mehet Tentacruel helyett, de nem feltétlenül javaslom. Jolteon nem rossz, de ahogy Aerodactyl, inkább csak kompetitíven hasznos, a játékon belül nem igazán. Flareont meg egyáltalán nem érdemes csinálni semmilyen szempontból.

Oké, értem, hogy mindegyiktől kapja a Stab-ot, de akkor sincs abszolút semmi értelme. Ha STAB-ot akarsz kapni, arra bőven elég egy, vagy két típus esetén két támadás. Ha egyszerre van Surföd és Waterfallod, kb. sosincs semmi értelme Waterfallt használni. A típusbeli sokszínűség mindig sokkal hasznosabb. Ez egy elég nagy kezdő baki. :)

Dodrio kb. a legjobb repülő Pokémon, akit használni tudsz.

Rhydon... szerinted minek van ott a maradék 3 támadása? A Rock Slide épp, hogy super effective a repülők ellen, ráadásul az is Stab is. Ennyi erővel nincs értelme a Normál és harcos támadásoknak sem, mert nem hatnak a szellemre, a szellemnek sincs, mert nem hat a normálra, a méregnek sincs, mert nem hat az acélra, az elektromosnak sincs, mert nem hat a földre... Azért kell egy Pokémonnak sokféle típusú támadás, hogy ne nagyon kerüljön hátrányba. Nem véletlenül így raktam össze a csapatot és a moveseteket ahogy, arra mentem, hogy minél sokszínűbb és használhatóbb csapatot kapj. Hidd el, értek hozzá, nem kicsit.

Kadabra minden statjában gyengébb, mint Alakazam.

Arcanine igazából annyira nem hasznos, és Nidokingnek írtam eleve tűz támadást.


Igazából a te játékod és mentésed, és azt csinálsz benne, amit szeretnél, de ha tudom, hogy nem nagyon fog érdekelni, amit írok, nem foglalkozok vele egy órán keresztül. :/ Hidd el, nem nagyon fogsz ennél jobb csapatot csinálni, főleg annak tudatában, amilyen csapatépítési ötleteket írtál 1-2 helyen ;)

2014. máj. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oké, szerintem nagyjából megvannak a terveim, köszönöm :) de amúgy azt írtad fireredben nem lehet slowbro-t szerezni pedg szerintem seafoam islands környékén lehet (legalábbis ugy emlékszem)
2014. máj. 6. 23:50
 9/11 Krisipoke ***** válasza:
Nem lehet sajnos, csak a LeafGreenben... A sima Redben valóban ott lehet, de a FireRedben kicsit megváltoztatták a dolgokat.
2014. máj. 7. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
='( na jó akkor a csapatom (skillseteket még átgondolom) venusaur, nidoking, gyarados, zynx, rhydon, dodrio/dragonite (még átgondolom az utolsót) köszi a segítséget
2014. máj. 7. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!