Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Rubik-kocka kirakásának...

Rubik-kocka kirakásának sorrendjének lényegét le tudná valaki írni?

Figyelt kérdés

Szóval NEM a pontos sorrendet, és hogy kövessek egy leírást... Hanem:

Hogy a hogyanra magamtól jöjjek rá...

Csak azt szeretném tudni, hogy mi az a sorrend, ami után kirakható..

Először kezdjem egy szín kirakásával?

Vagy inkább az a fontos, hogy mindegyik oldalon valamilyen formában egymás mellé kerüljön x db azonos színből?

Mi a fontosabb, hogy a középen lévő színek mellé hozzuk az azonos színűeket, vagy inkább a kocka éleit kezdjük előbb összehozni???


Remélem érthető a kérdésem... :)



2014. máj. 19. 12:36
 1/7 -Igazmondó- ***** válasza:

1. kirakod a fehér keresztet, úgy, hogy találjanak az élkockák

2. berakod a fehér sarkakat, úgy hogy találjon a többi oldallal is

3. kirakod a 2. sort

4. kirakod a sárga oldalt

5. a rágához tartozó élkockákat rendre behelyezed

6. berakod a maradék sarkakat, ide néhány algoritmus imerete szükséges. L,I,U,H stb

2014. máj. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyorskockás módszert használok, rövidítve:

1.Kereszt

2.F2l

3.Oll

4.Pll

Ennek a megértéséhez viszont meg kell tanulni konkrétan a módszert, anélkül sok idő lesz és nem fogod tudni gyorsan kirakni...

Ha viszont magadtól akarsz rájönni, akkor nem írok semmit, hanem jöjjél rá magadtól:) Ha kell, linkelek oldalt...

2014. máj. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma, hogy a Google főoldalán lehet vele játszani... jött rám a játékkedv...


Viszont! Úgy látom, hogy a googlén máshogy vannak a színek, mint itthon az őseim kockáján. Melyik a helyes, vagyis az eredeti színezés? A googléson nincs a fehér él, ami mellett sárga lenne, az őseim kockáján van!

Melyik az eredeti? (Gondolom úgysem fogom tudni kirakni teljesen, és majd keresnem kell leírást, ha feladom, de ahhoz olyan kockát kell elkezdenem kirakni, ami a "nagykönyv" szerinti színezéssel egyezik...)


Véleményetek szerint a mai google játékon jól vannak a színek?

2014. máj. 19. 13:18
 4/7 A kérdező kommentje:

Tehát a googlén:

ha tegyük fel a fehér fent van, akkor alul van a sárga oldal. A bal oldali, ami látszik, az a kék, mögötte a bal oldali ami nem látszik, az a piros. A jobb oldali, ami látszik a narancs, és a jobb oldali, ami nem látszik, az a zöld.


Ez az eredeti színezés? ha leírást keresnék, az erre vonatkozna???

2014. máj. 19. 13:21
 5/7 A kérdező kommentje:

Ja jó, megtaláltam magam, [link] ezek szerint a googlés a jó, és az itthoni nem az, vagy az őseim átragasztották! Ejnyebejnye!

Akkor eszerint átcímkézem, összekeverem, és nekiállok, aszerint, ahogy írtátok! Köszi! :)

2014. máj. 19. 13:27
 6/7 A kérdező kommentje:

Ebéd után átragasztottam a kockám, hogy ha nekem is a sárga legyen alul, ha a fehér felül, aztán összekevertem, majd könnyen kiraktam az 1. sort, a másodikat hamar, de annak utolsó lépése nem volt tudatos sajnos.

És most nem merem tekerni, lefagytam. :-)) Az alja még káosz.

2014. máj. 19. 15:59
 7/7 anonim válasza:

RENGETEG türelemre és akaraterőre lesz szükséged ahhoz hogy befejezd, különben neki se kezdj.


Az első 2 sort gyakorold addig amíg úgy nem megy mint a szorzótábla, vagy az abc, álmodból felkeltve is azonnal.


Ha ez már megy próbálj először 4-5-6 forgatásokból álló olyan forgatás kombinációkat kitalálni ami az utolsó soron módosít valamit, de a kész sorokat visszaállítja mire az algoritmust végigcsinálod. Megfigyeléseidet mindig írd le, hogy mi változott, így gyárthatsz magadnak algoritmusokat és közben egyre jobban át fogod látni mi hogy működik és később tudatosan kreálhatsz algoritmust egy-egy probléma megoldására.


Mondok egy példát amivel kezdhetsz:

Kész van 2 sor, az utolsón az éleket szeretnéd színre forgatni. Általában 2 egymás melletti, vagy 2 szemben lévő él már jó irányba lesz forgatva, tehát pl sárgánál 2 élen felfelé néz a sárga.

Ezt 6 forgatásból meg lehet oldani, az első sor kirakásakor szerzett tapasztalatok alapján, csupán próbálkozni kell és mikor sikerül leírni a helyes megoldást. Mikor sikerül látni fogod hogy nagyon egyszerű volt, tovább léphetsz a következőre.

2014. máj. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!