Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minden PC játék sorozatot...

Minden PC játék sorozatot ajánlott az első résztől elkezdeni?

Figyelt kérdés
Vagy vannak olyan játék sorozatok amik nem összefüggőek? Pl.: Én a Far Cry 3-al akarok kezdeni!

2014. jún. 16. 15:55
 1/6 anonim ***** válasza:
ha érteni akarod a történetet akkor érdemes de nem minden játéknál van igy pl GTA-nál se nagyon. Far Cry-t pont nem tudom hogy összefüggenek e a története
2014. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Warren Scott ***** válasza:

Nem feltétlenül szükséges mindig az első résszel kezdeni.

Manapság amúgy is gyakori, hogy utólag készítenek előzmény filmeket illetve játékokat. Ha azok nem zavarnak, akkor szerintem különösebb szívbaj nélkül kezdheted a 3. résszel is.


Vannak játékok amelyek az előző részekre építenek, de önállóan is élvezhetőek. Pl. az Assassins Creed játékokat is lehet, akár a harmadik résztől kezdeni, mert önmagában minden rész élvezetes, de a jelenben játszódó részeket nem feltétlenül fogod érteni a kihagyott részek miatt, vagy a párbeszédekből kell kitalálnod mi minden történhetett korábban.


Meg aztán ott vannak a remake játékok is mint pl. a Tomb Raider sorozat. Az elsők nélkül is tökéletesen élvezhetőek az újabb darabok, a legutóbbi meg megint egy remake, ezért gyakorlatilag az (is) az első rész :P


Aztán, ha tetszett az adott rész amivel játszol még bármikor vissza mehetsz az előző részekre, ha érdekel a történet. Talán az egyetlen kivétel a Mass Effect, ahol "örökítheted" a karaktered részről-részre, így visszafelé nem tudod ugyanazzal a karakterrel játszani, mert a tetteid befolyásolják a következő rész helyzeteit.

2014. jún. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Utolsónak főleg részletesen kifejtetted :) Ment a zöld kis kéz :D
2014. jún. 16. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Néhány játéknál, így pl. a Resident Evil szériánál, Dead Space-nél érdemes a legelső résszel kezdeni, hogy értsd a történetet, de a Far Cry részek egymástól független sztorival bírnak. Nyugodtan kezdheted a 3. résszel, bár én bátran ajánlom az első részt is, mert hihetetlen jó játék :)
2014. jún. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most megtetszett a 3 :) de biztos vagyok benne, hogy az első is felkerül a listámra amivel fogok játszani :)
2014. jún. 16. 20:46
 6/6 anonim ***** válasza:
De a Prototype is olyan hogy az első résszel érdemes kezdeni!
2014. jún. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!