Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Minecraftban hogyan lehet...

Minecraftban hogyan lehet itemeket spawnoltatni?

Figyelt kérdés
Aki tudja légyszi írja le azt a parancsot, amivel itemet lehet spawnoltatni egy adott koordinátára. Igazából azt sem tudom, van-e ilyen parancs, de mivel blokkokat lehet, ezért gondolom itemekkel is működik. Előre is köszönöm!

2014. jún. 21. 15:52
 1/2 anonim ***** válasza:

/give NÉV itemID darabszám


pl:

/give Ember 15 10

2014. júl. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

az előző kihagyott pár részt belőle.

így néz ki pontosabban:

/give @a/@p/@r/játékosnév id(1.8-ban már minecraft:tárgy_angolul) darab spéci azonosító(pl.színes gyapjúk) dataTag(pl.elnevezett tárgy leírással.)

pl.:

/give hunerik0304(játékosnevem) minecraft:wool 1 0 {display:{Name:"Gyapjú",Lore:["Én egy gyapjú vagyok"]}}

ez a parancs ad neked egy fehér gyapjút aminek a neve gyapjú és alá ez van írva:Én egy gyapjú vagyok.


A give a parancs. A @p a legközelebbi a @r egy véletlen szerű @a pedig az összes játékos illetve 1.8-ban @e[type=entitásneve] az összes általad választott entitásnak adja az itemet.A wool a gyapjú az 1 a dbs szám a 0 az hogy fehér legyen(lehet mást írni a 15 asszem a fekete) a dataTag vagy NBT pedig sokkal nagyobb elemzést igényel.

Én 2 fajta részt ismerek.

display és enchant.Az enchantot nem tudom én se kezelni bocsi:(

A displaybe a nevét és a leírását(Lore-t)lehet megadni.

tehát akkor {display:}ezután egészítsuk ki megint egy kapcsos zárójellel és írjuk bele ezt:Name:"név".Tehát:

{display:{Name:"név"}}.Nyílván a névhez a nevét kell megadni.ezután vesszővel bekell írni a Lore-t.Így

{display:{Name:"név",Lore:[""]}}.Mivel ez egy tömb(mindjárt mondom miért) ezért kell a kettőspont után a szögletes zárójel.Ezután idézőjelek közé kell írni a szöveget.És itt jön a tömb lényege:ha több sort szeretnénk akkor az 1. sort idézőjelek közé beírjuk és vesszövel a következő sort idézőjelekkel.Ha szeretnél az item leírásában idézőjelet használnod kell a blackslash-t(\) és utána az idézőjelet illetve ezt a karaktert is.Ez a \ a feloldó karakter.Illetve tellrawban különböző lehetőségeket ad a játékhoz.Na legyen ennyi mára ha kell egyéb más látogasd meg Csabusa csatornáját vagy írj privibe.

2015. jan. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!