Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » MMORPG beszélgetés?

MMORPG beszélgetés?

Figyelt kérdés

Először szeretnék a Gates of Andaronról és a Metin2-ről beszélgetni.

Kezdjük ott, hogy én is tisztában vagyok vele, hogy a gatesben költeni kell, nehéz fejlődni, sok a k*csög, a kisebbet eltapossák stb.


De egy valamit magyarázzanak már el a kedves Metin2 fanok.


Hogy a fenébe lehet jobb a Metin2 a Gatesnél, amikor a Gates:

-Sokkal kiforrottabb, színesebb

-Olyan extra eventeket tartanak mindig

-Területfoglalások minden nap este 8-tól

-3 összetett ország, 6 kaszttal, 3 fajjal

-AVALAN, MENNYEK KERTJE HÁBORÚ MINDEN SZOMBAT 21:00-tól, JUTALOM ÉRTE, HA A KISEBBEK BEMENNEK, A NAGYOK MEG PERSZE VERIK EGYMÁST

-Olyan valósághű effekteket raknak bele, mint például most van a foci VB és különböző eventek, foci van benne, mondjuk spanyolországos palást a kariknak stb.

-Sok segítség, teljesen modern menürendszer


Egyetlen hátrány a holdkő miatti nehézségek, de aki tud kereskedni játékbeli cuccokkal, az kevés idő alatt is megszedi magát.


Kedves metin fanok, áruljátok már el, hogy miben jobb a metin2, mint a gates, amikor semmi extra nincs benne, büdös japán kinézetűek a karakterek, tök olyan az egész game, mint egy fos anime.

A gatesnek is van egy kis ilyen beütése, de nagyon elenyésző ennyi extra mellett.

Akkor már inkább WoWozzatok.


Nekem is tetszik a wow, de nem értem hogy miért kell mindig a gatest wow koppintásnak hívni mikor:

-MMORP mind2, és vannak köztük hasonlóságok, akkor miért csodálkozol?

-a gates annyi újítást vitt már bele a legújabb patchekkel hogy már alig hasonlít.


Még mielőtt bárki azt mondaná, hogy pont a patchek miatt rossz, annak azt üzenem, hogy ízlések és pofonok.


Lényegében: Miért kell minden kérdésben szidni a "nem tetszik MMORPG-t"???

SENKI NEM JEGYEZTE MEG, HOGY ÍZLÉSEK ÉS POFONOK?


Én játszottam már a Wow, LoL, GoA, Metin játékkal is és mégis a GoA jön be a legjobban a sok lehetőség és egyéb dolgok miatt.

TEHETEK ÉN ERRŐL?

De a wowot is jónak találom, a többi nem jött be, a metin sz*r, már bocsi, persze aki játsza, egészségére.


MOST EZEKEN GONDOLKOZZATOK EL, ÉS VÁLASZOLJATOK 3 KÉRDÉSRE:

-Mi jó a metinben, és miért jobb, mint a gates, mikor szemmel láthatóan a gates mellett, és semmilyen ehez hasonló játék mellett labdába sem rúghat?


-A goa miért wow koppintás, mikor a goa teljesen átalakult már, és ha egyszer mmorpg mind2, akkor kiért probléma ha hasonlók?


-Miért kell mindig leszarozni a másikat, ha egyszer neki az jön be, mit csináljon vele?


De a metint azt én se értem, azért írtam ezt róla, mert ez a határon alulra is lesüllyed, és ha válaszoltok rá egy jó nyomós indokkal/indokokkal, hogy a metin miért nevezhető jó játéknak, akkor elfogadom, ahogy más fikázónak is kellene. Na miért?


Asszem ezentúl szűnjenek meg az MMORPG és egyéb ilyen játék viták.



2014. júl. 12. 00:57
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Az 1.-re a válasz...Mert olyan szar hogy mindn gépen elmegy ezért játszanak annyian vele.
2014. júl. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:

Hehe..Régebben én is Metineztem, és játszottam a GoA-val közvetlenül azután, hogy megnyitották a magyar szervereket.

Akkoriban a Metin fórumon volt nagy mocskolódás, hogy a GoA mekkora sz**, meg ilyenek..Nem gondoltam volna, hogy még évekkel később is ez megy :DD

2014. júl. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

1. válaszolónak igaza van.

Persze el lehet vele játszani, mert akinek tetszik, mondom, egészségére.

De akkor legalább abban a tudatban játssza azt a játékot, hogy a metin az a legutolsó ilyen játék már, annyira legalul van, mert lehet éppen a játékélmény meg van, annyira nem tudom, de a kinézettől hányni lehet, és ne itt verje a nyálát hogy a Metin jobb mint a GoA.

Jobb, de csak neki és egyéb metin fanoknak, ha erről szavazás lenne, a metin elbújhatna.

2014. júl. 12. 12:06
 4/49 anonim ***** válasza:
58%
Hagyjuk már a metin 2008 ban is szarnak számított, max a prosztógépesek körében menő, akiknek más nem fut. Helyből kifosok 5 mmo -t ami oda vissza jobb 100 szor a metinnél, de min. 50 et is fel lehetne sorolni. De durva, hogy még 14 ben is a metinről szól jó pár kérdés.
2014. júl. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Ja, érthetetlen dolog, hogy melyik csutkap*öcs tartja még mindig a legjobbnak a metin-t, gondolom ki se próbált egy wowot se, meg semmit
2014. júl. 12. 15:48
 6/49 anonim ***** válasza:

Szarnak számított, persze, csak akkoriban újdonság volt, mert az első olyan MMO-k között volt, ami magyarul is megjelent.

GoA valóban mérföldekkel jobb, csak ott meg ugye a prém-rendszer élvezhetetlenné teszi..

2014. júl. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:

Na ott álljunk meg, hogy a LoL az nem MMORPG hanem MOBA.


A Metin2-t én annyiba védem, hogy évente mindig játszunk vele pár hetet a haverokkal mert megvan az a haveri társaság feeling, tudjuk szivatni egymás stb.. amúgy szerintem se annyira hű de jó :D


a WoW al sokat játszottam, az fasza játék. Ott is megvolt a haveri feeling, skype, egymás segítsége, xp lopás stb :D


Kipróbáltam a GoA-t akkor elég WoW os feelingje volt ( mivel igenis abból indult ezt senki nem tagadhatja lsd: macskaféle (wow:draenei) ember (wow:human) meg a törpe asszem (wow:gnom)... Ez volt 3-4 éve.. most nemtudom milyen a GoA de nem is érdekel mert ha ilyen jellegű MMORPG kell akkor WoW.... és én nem szidom egyik játékot se ha neked ez tetszik ezzel játszol... na nekem ennyi a véleményem :D most épp a LoL korszakomat élem..

2014. júl. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
Ja és még talán azért vannak oda a metinért annyian mert azért csak régebbi.És igen akkor elég jónak számított amikor megjelent.De azóta lerágott csont hiába van a sok uj szerver meg minden csak egyre rosszabbak...És sokan leragadtak nála.Én pl csak azért nem GoA zok mert sok idő leszedni :D Metin bepecsel pár perc alatt...
2014. júl. 13. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Hát lehet hogy a goa nagyon nehéz ha nem vagy hk-s, csak farmolni meg kereskedni kell, de ha végre megvan minden cucc, szint, akkor ott elszabadulnak az indulatok.

Én még jobban is szeretem, hogy magamnak szerzem meg a cuccokat nem a pénzt verem.


Ha megvan minden, akkor területfoglalások, kastélyharc, mennyek kertje háború, valoriani és derioni céhek csapnak össze, de például a nagyobb céhek szövetséget kötnek és akkor az kemény.


Főleg ennyi újítással, jutalmak, nyomkövető nyilak, most nem akarom elmagyarázni, de már úgy ki van újulva, hogy nem ilyen ókori hangulatú felülete, menüje van, hanem már modern, mint egy új típusú FPS, mondjuk battlefield.

Persze ez csak a felületre, karakter választás, küldetés ablak, meg ilyenek skinekre meg zenékre vonatkozik, a játék megmaradt kardosnak, varázslósnak és szerintem ez így pont jó.


Ha valaki elkezdené:

-Tudjátok van a 2 világ, Valorian és Derion, akik fegyverkezésben vannak, erre alapul a játék, és a frissen megnyílt Gor, ami semleges, inkább kereskedelmi céljai vannak, támogadta ilyen téren a 2 országot.


Ha elkezded, akkor rendesen kidob egy helyre, ahol csináld végig a küldetéseket, eltévedni nem fogsz, gombokat fogod tudni, beállításokban, minden magyar.

Eltévedni nem fogsz, mert van egy útmutató nyíl, ami végig megy előtted, és mutatja az utat, és például automatára is veheted, amíg kimész klotyóra, addig elsétál a kari a küldihez, de ezek egyébként mind kikapcsolhatók.


Először is persze Gornál kezdesz, felhúzod 9-ig, akkor választani kell valorian és derion között, és 9-től asszem 80-as szintig a királyságodban kell csinálni mindent, mint pl a wowban.

Ha eléred a 80-at, átállhatsz Gorhoz, de akkor inkább csak kereskedési célokat szolgálsz, én mindenesetre maradnék valoriannal mert deri sose lennék, ha már fel vagy szerelkezve akkor küzdj egy háborús országnál, ne kereskedő legyél, ebbe viszont annyi a jó, hogy mind2 országgal kapcsolatot tarthatsz.


Ezek után nem hiszem hogy unalmasnak tűnik, de a fejlődés az viszont tényleg az lesz, muszáj vagy kereskedni, a fővárosodban van egy aukciós ház, ami egy NJK, és oda kirakhatod a cuccaidat, görgetsz és veszel mástól, ha megvettél valamit, akkor a pénzed levonódik és az emberke automatikusan üzenetben megkapja a pénzt. Szerintem jó dolog, olyan mint egy piac.


Persze ha beindítasz egy "vállalkozást" amivel adsz, kapsz, veszel, eladsz, cserélsz, forgatod a pénzt,

akkor dől a pénz.


Na ki tölti le? :D

2014. júl. 13. 05:51
 10/49 A kérdező kommentje:

max szint 97.

Persze kasztok stb. milyen fajnak milyen kaszt ajánlott, minden infó ott van a goa oldalán, és a játék története is, hogy mi az oka a háborúnak.

Ebből következőleg kezdés előtt a leírtjaim mellé alapos weblap átolvasás, nem is olyan nehéz.

Én ugyan a 2010-es legelső, sima goan kezdtem, de úgy, hogy haver elkezdi, nesze, játék, játszál, el se olvastam, fél év alatt kitapasztaltam, és 55-ös karim volt, aztán 4 év kimaradás, és most kezdtem el újra, és most 32-es karim van 4 nap alatt, könnyebb lett a fejlődés.

2014. júl. 13. 06:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!